Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-12, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [ZDJĘCIA]

Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Kilkaset osób stanęło na starcie 8. Biegu „Policz się z cukrzycą”, który dzisiaj (12.01) odbył się w centrum Opola w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed biegiem była obowiązkowa rozgrzewka i pokaz ratowników, którzy tłumaczyli, jak używać defibrylatora. Pierwsze takie urządzenie przed 15 laty pojawiło się w bibliotece uniwersyteckiej i zostało kupione ze środków zebranych podczas finału WOŚP.
- Co roku nasz bieg przyciąga coraz więcej biegaczy – mówi Magdalena Chrobok, koordynatorka biegu. – Zgłosiło się 450 uczestników. Trasa prowadzi ul. Krakowską w stronę Parku Nadodrzańskiego. Mamy dwie trasy – jedna 5,2 kilometra, druga 2,5. Ta dłuższa trasa wiedzie też przez wyspę Bolko. Krótsza wzdłuż parku, a meta znajduje się przy amfiteatrze.

Na starcie zameldowali się ludzie z całego regionu, nie tylko Opola. Pojawiły się grupy biegowe, przedstawiciele zespołów sportowych, ekipy rodzinne i koledzy ze szkolnego podwórka.

- Biegamy z dziećmi rodzinnie, grupowo, ale na jeden numer. Przygotowujemy się, trenujemy, ćwiczymy w domu, biegamy na powietrzu, a ten bieg akurat dlatego, że chcemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi jeden z uczestników, który pobiegł z dwójką dzieci.

- Zawsze to jest jakaś alternatywa na spędzenie niedzieli, poza tym bardzo dużo się mówi o cukrzycy, o zapobieganiu, a biegając można wszystko – dodają kolejne zawodniczki.

Opolski bieg „Policz się z cukrzycą” to drugie takie wydarzenie dzisiaj w naszym regionie. O 9 rano zawodnicy stanęli na starcie trasy prowadzącej po torze wyścigów samochodowych w Kamieniu Śląskich. Kilku śmiałków wzięło udział w obu imprezach – z Kamienia Śląskiego przyjechało do Opola, żeby ponownie przebiec 5 kilometrów i wspomóc Orkiestrę.
Magdalena Chrobok
Uczestnicy biegu

Wiadomości z regionu

2021-01-23, godz. 13:30 Uwaga właściciele psów! Ktoś rozrzuca kiełbasy z trucizną w centrum Kędzierzyna-Koźla Ktoś rozrzuca w lesie w Kędzierzynie-Koźlu kiełbasy z trucizną. Pracownicy schroniska dla zwierząt nagłośnili sprawę i ostrzegają właścicieli psów… » więcej 2021-01-23, godz. 12:30 Na stulecie wyremontowali zabytkową remizę Stulecie OSP Kromołów w gminie Walce miało być hucznie obchodzone, ale pandemia pokrzyżowała strażackie plany. Mimo tego udało się z tej okazji wyremontować… » więcej 2021-01-23, godz. 11:30 Marszałek wyróżnił najlepsze pomysły sołtysów. Żeby na wsi żyło się lepiej Wawelno najlepsze, dobrze działają także sołectwa Stradunia, Kadłub i Mochów. Te wioski zostały wyróżnione w ramach konkursu Fundusz Sołecki Najlepsza… » więcej 2021-01-23, godz. 11:00 Raport MZ: 6 322 nowe zachorowania i 346 przypadków śmiertelnych. Opolszczyzna jednym z regionów, w których stwierdzono… 6 322 - o tyle w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w tym czasie zmarło też kolejnych… » więcej 2021-01-23, godz. 10:20 "220 mln na dziecięcą psychiatrię to wielka nadzieja" - komentuje Roman Kolek, wicemarszałek regionu Na psychiatrię dzieci i młodzieży rząd przekaże dodatkowe 220 milionów złotych. To pieniądze między innymi na inwestycje w infrastrukturę szpitalną… » więcej 2021-01-23, godz. 09:30 Kolejny etap ocieplenia szkoły gotowy Ocieplenie największej szkoły w gminie Zdzieszowice to zadanie podzielone na etapy. Prace rozpoczęto kilka lat temu, w ubiegłym roku udało się wyremontować… » więcej 2021-01-23, godz. 08:00 Nawet 4 tysiące dostaniesz na wymianę kopciucha na nowoczesny piec Mieszkańcy gminy Gogolin mogą dostać pieniądze na wymianę starych pieców na nowoczesne i ekologiczne. W kasie samorządu na ten cel zabezpieczono prawie… » więcej 2021-01-23, godz. 07:00 Ponad 70% pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu zaszczepiło się na koronawirusa Ponad 70% pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu zostało zaszczepionych przeciw COVID-19. W piątek (22.01) ostatnie osoby przyjęły pierwszą… » więcej 2021-01-22, godz. 21:00 Strażacy ochotnicy z Gorzowa Śląskiego pomagają w transporcie pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19 Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim poinformowali o rozpoczęciu akcji związanej z transportem pacjentów do punktów szczepień. » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Raport dnia: 113 nowych zakażeń w regionie. Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 70+ 113 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć 6 mieszkańców potwierdzono dziś (22.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »