Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-12, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [ZDJĘCIA]

Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Pobiegli dla Orkiestry i żeby policzyć się z cukrzycą [fot. A. Pospiszyl]
Kilkaset osób stanęło na starcie 8. Biegu „Policz się z cukrzycą”, który dzisiaj (12.01) odbył się w centrum Opola w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed biegiem była obowiązkowa rozgrzewka i pokaz ratowników, którzy tłumaczyli, jak używać defibrylatora. Pierwsze takie urządzenie przed 15 laty pojawiło się w bibliotece uniwersyteckiej i zostało kupione ze środków zebranych podczas finału WOŚP.
- Co roku nasz bieg przyciąga coraz więcej biegaczy – mówi Magdalena Chrobok, koordynatorka biegu. – Zgłosiło się 450 uczestników. Trasa prowadzi ul. Krakowską w stronę Parku Nadodrzańskiego. Mamy dwie trasy – jedna 5,2 kilometra, druga 2,5. Ta dłuższa trasa wiedzie też przez wyspę Bolko. Krótsza wzdłuż parku, a meta znajduje się przy amfiteatrze.

Na starcie zameldowali się ludzie z całego regionu, nie tylko Opola. Pojawiły się grupy biegowe, przedstawiciele zespołów sportowych, ekipy rodzinne i koledzy ze szkolnego podwórka.

- Biegamy z dziećmi rodzinnie, grupowo, ale na jeden numer. Przygotowujemy się, trenujemy, ćwiczymy w domu, biegamy na powietrzu, a ten bieg akurat dlatego, że chcemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi jeden z uczestników, który pobiegł z dwójką dzieci.

- Zawsze to jest jakaś alternatywa na spędzenie niedzieli, poza tym bardzo dużo się mówi o cukrzycy, o zapobieganiu, a biegając można wszystko – dodają kolejne zawodniczki.

Opolski bieg „Policz się z cukrzycą” to drugie takie wydarzenie dzisiaj w naszym regionie. O 9 rano zawodnicy stanęli na starcie trasy prowadzącej po torze wyścigów samochodowych w Kamieniu Śląskich. Kilku śmiałków wzięło udział w obu imprezach – z Kamienia Śląskiego przyjechało do Opola, żeby ponownie przebiec 5 kilometrów i wspomóc Orkiestrę.
Magdalena Chrobok
Uczestnicy biegu

Wiadomości z regionu

2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej 2020-01-17, godz. 14:45 Pieniądze na badania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przyznane 46 tysięcy złotych na realizację dwóch programów profilaktycznych otrzyma z kasy opolskiego NFZ samorząd Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-17, godz. 14:00 Pół miliona złotych strat. Mieszkaniec Prudnika usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do jednej z firm w Prudniku i kradzież elementów miedzianych z turbin prądotwórczych. Pokrzywdzony… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »