Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-10, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Błękitne paliwo na razie nie popłynie do kolejnych mieszkańców Skoroszyc. Powodem zbyt małe zainteresowanie

Gaz [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Gaz [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Sieć gazowa na terenie Skoroszyc, przynajmniej na razie, nie będzie rozbudowywana. Do tej pory zbyt mała liczba gospodarstw wyraziła zainteresowanie przyłączeniem do instalacji.
Obecnie gazociąg dociera jedynie do zabudowań położonych na wschód od linii kolejowej. Część mieszkańców niezgazyfikowanych rejonów wsi domagała się rozbudowy sieci, jednak jak wskazuje wójt Barbara Dybczak, na razie będą oni musieli poczekać. Doprowadzenie gazu do ich posesji może okazać się nieopłacalne dla Polskiej Spółki Gazownictwa.

- Była umowa pomiędzy mną a panem dyrektorem, że jeżeli będę miała około 50 domostw na tamtym terenie, które będą chciały ogrzewać budynki gazem, to jest to pierwszy krok do tego, żeby tę część gazyfikować. Póki co, nie mam takiego akcesu 50 domostw - dodaje Dybczak.

Podłączeniem do sieci była zainteresowana także część mieszkańców Chróściny, do której błękitne paliwo obecnie w ogóle nie dociera. Podobnie jak w stolicy gminy, także i tam ostatecznie zabrakło chętnych, by inwestycja mogła być realizowana.

Władze gminy wskazują, że dotychczasowe starania nie są skazane na porażkę i gdy tylko odpowiednia liczba gospodarstw wyrazi chęć przyłączenia się do instalacji, rozmowy na temat zostaną wznowione.
Barbara Dybczak

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Jadzia i drwal - dwa nowe koziołki zamieszkały w Kędzierzynie-Koźlu Dwie kolejne rzeźby koziołków pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo w każdym z miejskich osiedli ma stanąć figurka, która nawiązuje do zwierząt widocznych… » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Mleczarnia, gospodarstwo rolne, domowe ścieki, a może susza? Co truje ryby w starorzeczu Nysy Kłodzkiej? Wciąż nie wiadomo, co spowodowało śnięcie ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej w okolicach Drogoszowa. To kolejna podobna sytuacja w tej części powiatu nyskiego w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »