Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-04, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

NFZ zachęca do profilaktyki badań raka piersi i zadbania o zęby. Nowe harmonogramy wyjazdów dentobusu i mammobusu

Dentobus w przedszkolu w Gwoździcach [fot. Wojciech Murański]
Dentobus w przedszkolu w Gwoździcach [fot. Wojciech Murański]
Dentobus w przedszkolu w Gwoździcach [fot. Wojciech Murański]
Dentobus w przedszkolu w Gwoździcach [fot. Wojciech Murański]
mammobus [fot. MammoBus.pl]
mammobus [fot. MammoBus.pl]
Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawił nowe harmonogramy postojów dentobusu oraz mammobusu na Opolszczyźnie i zachęca do badań profilaktycznych. Zdaniem Barbary Pawlos, rzecznika prasowego opolskiego oddziału NFZ liczba kobiet kwalifikujących się do programu profilaktyki raka piersi znacznie wzrasta.
- Do programu kwalifikują się kobiety, które mieszczą się w przedziale wiekowym 50-69 lat i nie miały w ciągu ostatnich dwóch lat wykonywanego badania mammograficznego. Takie kobiety zachęcamy do badań, ponieważ mamy w naszym województwie gminy, w których zaledwie 4% pań kwalifikujących się do mammografii, tak naprawdę ją wykonuje - przekonuje Pawlos.

Blisko połowa wyjazdów opolskiego dentobusu w styczniu będzie kierowana do szkół w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. - Harmonogram postojów tworzony jest z miesięcznym wyprzedzeniem głównie w oparciu o zgłoszenia - dodaje Barbara Pawlos. - Otrzymujemy zgłoszenia szkół podstawowych i średnich, a nawet przedszkoli, które chcą, aby taki dentobus zajechał właśnie do nich. Akurat tak się złożyło, że w styczniu powiat kędzierzyński zdominował ten harmonogram, ale do zgłaszania się zachęcamy wszystkie placówki z naszego regionu.

W styczniu dentobus odwiedzi jeszcze powiaty strzelecki, krapkowicki, oleski i nyski.

Dodatkowo, opolski NFZ ponownie rusza z cyklem "Środy z profilaktyką". Pierwsze wydarzenie dla pacjentów w nowym roku odbędzie się 8 stycznia w siedzibie Funduszu. Natomiast szczegółowy harmonogram postojów dentobusu i mammobusu jest dostępny na stronie internetowej opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Barbara Pawlos cz. 1
Barbara Pawlos cz. 2

Wiadomości z regionu

2020-07-14, godz. 20:00 Międzynarodowa ekipa paleontologów zjechała do Krasiejowa. Trwają coroczne wykopaliska. "Każde znalezisko jest bezcenn… Zęby i obojczyk metopozaura czy szczątki słodkowodnych rekinów sprzed 250 milionów lat, to tylko niektóre ze skamieniałości, jakie udało się do tej pory odnaleźć… » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Kluczborska interna będzie zawieszona w drugiej połowie lipca. Podczas remontu lekarze wezmą urlop Tymczasowo zawieszony zostanie Oddział Wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku od piątku (17.07). » więcej 2020-07-14, godz. 17:27 Uwaga kierowcy! Utrudnienie na drodze z Głuchołaz do Prudnika [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe na drodze krajowej nr 40 z Głuchołaz do Prudnika w pobliżu Charbielina. » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Mobilne łąki przykryją granit na placu Kopernika i opolskim rynku Opole planuje utworzyć na placu Kopernika i rynku mobilne łąki. Aby zazielenić centrum miasta, ratusz planuje zakupić 85 mobilnych donic, w których nasadzone zostaną… » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Kładka nad kanałem Ulgi w Opolu niemal gotowa, ale pojedziemy nią dopiero po wakacjach Kładka pieszo-rowerowa łącząca ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu na ukończeniu. Most pomalowano w barwach biało-niebieskich, na przeprawie kładziona jest… » więcej 2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Mandat i obowiązkowa naprawa układu oczyszczania spalin za posiadanie nielegalnego emulatora Inspektorzy kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wykryli emulator SCR podczas kontroli polskiego przewoźnika. To… » więcej 2020-07-14, godz. 12:15 Opolskie parki krajobrazowe zwiedzisz z telefonem w ręku Turyści odwiedzający opolskie parki krajobrazowe mogą korzystać z aplikacji, która podpowie im, gdzie pójść, żeby zobaczyć ciekawe miejsca, przybliży też historię… » więcej 2020-07-14, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: wymieniają sieć ciepłowniczą i jednocześnie remontują drogę Remont ulicy Mościckiego na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu to jedna z większych miejskich inwestycji realizowanych w tym roku. Po jej zakończeniu, większość… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »