Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-17, 19:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Katowickiej w Opolu będzie działał. Placówka przedłużyła umowę z NFZ-em

Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Konferencja prasowa A. Czubaka i V. Porowskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja prasowa A. Czubaka i V. Porowskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Szpitalny Oddział Ratunkowy działający przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu nie zostanie zlikwidowany. Z placówką do 30 czerwca 2020 roku umowę przedłużył Narodowy Fundusz Zdrowia.
- Udało się w tej sprawie znaleźć kompromis - mówi Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Sprawa bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Opolszczyzny wygrała. Przewyższyła wszystkie problemy, nieporozumienia. Jest umowa podpisana. Temat na chwilę obecną mamy pod kontrolą.

SOR w Szpitalu Wojewódzkim miał zostać zlikwidowany 1 lutego przyszłego roku. Władze szpitala argumentowały to głównie brakiem wystarczającej kadry lekarskiej.

- Od początku kwestią nie było finansowanie oddziału - informuje Violetta Porowska, posłanka PiS. - Finansowanie jest godne, wystarczające. Kwestią była sprawa dotycząca na początku jednego lekarza z zakresu endoskopii, a następnie lekarza z zakresu ratownictwa medycznego. Szpital zobowiązał się do zabezpieczenia odpowiednich kadr medycznych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Katowickiej przyjmuje rocznie około 23 tysięcy pacjentów. Gdyby został zlikwidowany, to ciężar przyjmowania pacjentów z pilnymi przypadkami spadłby w Opolu w całości na SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
Adrian Czubak
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-05-25, godz. 09:45 W Głębinowie będzie drugie w kraju sanktuarium św. Rity To patronka, do której wierni zwracają się w bardzo trudnych, wręcz beznadziejnych sprawach. » więcej 2020-05-25, godz. 08:30 Od poniedziałku żłobki i przedszkola w Nysie wznawiają działalność Placówki został zaopatrzone w niezbędne środki dezynfekcyjne oraz środki ochrony osobistej, a personel przygotowany do pracy w nowym reżimie sanitarnym. » więcej 2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej 2020-05-24, godz. 17:00 Za tydzień powróci kluczborska strefa płatnego parkowania. Każdy będzie musiał dezynfekować dłonie Znów trzeba będzie zapłacić za samochód zaparkowany w centrum Kluczborka. Władze gminy podjęły decyzję o przywróceniu strefy płatnej od 1 czerwca. » więcej 2020-05-24, godz. 16:45 Niespokojnie na drogach w regionie. Ciąg dalszy zdarzeń, do których były wzywane służby Po 14.00 informowaliśmy o trzech osobach, które zostały ranne w wypadku na DK 40 w miejscowości Blachownia Śląska w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak wstępnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »