Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-31, 19:30 Autor: Katarzyna Doros

Radni zatwierdzili osiem tytułów dla zasłużonych mieszkańców Opola

Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Osiem wniosków o uhonorowanie miejskimi wyróżnieniami ludzi nauki, działaczy społecznych czy osób związanych ze sportem zatwierdzili opolscy radni na ostatniej w tym roku sesji rady miasta. Tytuł "Zasłużonego Obywatela Miasta Opola" otrzymali Yingnan Sun, z Centrum Współpracy Polska – Chiny „Instytut Konfucjusza” Politechniki Opolskiej, Teresa Małaczyńska, mistrzyni olimpijska i trener w klubie strzeleckim ALU-PRO LOK Opole oraz Henryk Galwas, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej.
- Yingnan Sun razem z Politechniką Opolską inicjują różne działania, które przynoszą pożytek dla całej naszej społeczności, dlatego warto wyróżniać takie osoby - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Mam na myśli tu chociażby bezpłatną naukę języka chińskiego czy poznawanie kultury chińskiej i szerszej współpracy. To dobry moment, żeby docenić go jako osobę i nadać mu tytuł "Zasłużonego Obywatela Miasta Opola", bo myślę, że to będzie docenienie jego wkładu i to, że potrafimy doceniać obcokrajowców, którzy są wśród nas i pracują na rzecz naszego samorządu.

W gronie osób, którym radni przyznają odznakę "Za zasługi dla Miasta Opola” znaleźli się także Tomasz Idzikowski ze Społecznej Straży Rybackiej, Bogusław Laitl, prezes Opolskiego Klubu Krajoznawców, Leszek Szagdaj, Mariusz Jańczuk oraz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej 2020-05-24, godz. 17:00 Za tydzień powróci kluczborska strefa płatnego parkowania. Każdy będzie musiał dezynfekować dłonie Znów trzeba będzie zapłacić za samochód zaparkowany w centrum Kluczborka. Władze gminy podjęły decyzję o przywróceniu strefy płatnej od 1 czerwca. » więcej 2020-05-24, godz. 16:45 Niespokojnie na drogach w regionie. Ciąg dalszy zdarzeń, do których były wzywane służby Po 14.00 informowaliśmy o trzech osobach, które zostały ranne w wypadku na DK 40 w miejscowości Blachownia Śląska w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak wstępnie… » więcej 2020-05-24, godz. 16:15 PolRegio Opole przywraca wraz z nowym tygodniem pociągi na wybranych trasach Pasażerowie pociągów regionalnych od jutra (25.05) będą mogli korzystać z większej liczby kursów. Spółka PolRegio Opole w porozumieniu z urzędem marszałkowskim… » więcej 2020-05-24, godz. 15:45 Kolejna pomoc finansowa trafi do opolskich placówek medycznych Trzy placówki medyczne na Opolszczyźnie otrzymają pomoc finansową od grupy Warta. Wśród nich jest Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Stobrawskie Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »