Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-08, 20:41 Autor: Monika Matuszkiewicz

Mariusz Żmuda Kierowcą Roku Opolszczyzny w Świątecznym Pucharze Forda

23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
W Opolu odbywał się dziś (08.12) Świąteczny Puchar Forda, który zakończył 3 rundę Kierowcy Roku Opolszczyzny. To już 23 edycja tej imprezy. O godzinie 10.00 obok salonu samochodowego przy ulicy Agnieszki Osieckiej wystartowały 34 załogi. Trasa wynosiła ponad 80 kilometrów i wiodła przez parking przed centrum handlowym Turawa Park i bazę PKS przy ulicy Rodziewiczówny. Radio Opole towarzyszyło tej imprezie.
- Załogę stanowią pilot i kierowca. Muszą być na trasie zdyscyplinowani i jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego - mówi Stanisław Kozłowski, rzecznik Automobilklubu Opolskiego. - Przekroczenie na dojazdówce, to jest kara 100 punktów a następne przekroczenie prędkości, to wykluczenie z rajdu. Każda załoga ma kartę wykroczeń, jeżeli zostaną zatrzymani przez policję, to musi być uwidocznione w niej.

Dzisiejsza trasa według uczestników jest dość skomplikowana, utrudnia ją dodatkowo brak zapoznania się z jej przebiegiem przed wyścigiem.

- Dostajemy oczywiście rozpiskę przed rajdem, ale te strzałki, kreski i pachołki niewiele mówią, jeśli się tego nie widzi. Tak naprawdę pierwsze próby i przejechanie każdego odcinka, to jest zapoznanie się z trasą. Dopiero na drugich przejazdach można próbować urywać sekundy - mówi Mateusz Gajewski, pilot z Automobilklubu Opolskiego.

- Dużo zależy od tego, jakiego mamy pilota. W trakcie rajdu to on odpowiada za to, jak kierowca pojedzie, jest jego oczami - dodaje Mikołaj Nowak, kierowca z Automobilklubu Opolskiego. - Bardzo wysoka adrenalina, tętno rośnie i zabawa jest ogromna. Czasami podchodzimy zbyt emocjonalnie, co skutkuje złością, jeśli się pomylimy. Ogólnie chodzi o dobrą zabawę i zawsze to wychodzi.

O tytuł kierowcy roku walczą Mariusz Żmuda z Nakła i Przemysław Gajowczyk z Lublińca. Zwycięzcę poznamy po godzinie 16.00. Przypomnijmy, że organizatorami imprezy są Polski Związek Motorowy i Automobilklub Opolski.

AKTUALIZACJA:
Kierowcą Roku Opolszczyzny został Mariusz Żmuda z Nakła.
Stanisław Kozłowski
Mateusz Gajewski
Mikołaj Nowak

Wiadomości z regionu

2020-07-13, godz. 23:00 Letni basen w Grodkowie jeszcze nie w tym roku. Inwestycję wstrzymały zbyt wysokie koszty i epidemia koronawirusa Mieszkańcy gminy Grodków będą musieli dłużej poczekać na odkryty basen letni. Zapowiadana przez magistrat inwestycja nie zostanie zrealizowana w tym sezonie. » więcej 2020-07-13, godz. 22:00 Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił wszystkie skargi gminy Namysłów na decyzje wojewody. Chodzi o zmiany w prezydium… Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu oddalił wszystkie skargi, które gmina Namysłów skierowała na rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody dotyczące zmian w prezydium… » więcej 2020-07-13, godz. 21:00 Opole: drogowcy wchodzą na ulice Witosa i Pużaka. Będą utrudnienia w ruchu Jutro (14.07) rozpoczynają się roboty na ulicach Witosa i Pużaka w Opolu. Na Pużaka drogowcy zapowiadają frezowanie 500 metrów asfaltu od styku z Grabową do pętli… » więcej 2020-07-13, godz. 20:33 PKW podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda wybrany na drugą kadencję Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach. Zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został ubiegający się o… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 Tarnów Opolski: na razie jest prowizoryczna piaskownica, a ma być cały plac zabaw Na osiedlu Zakładowym w Tarnowie Opolskim mieszka ponad 150 dzieci. Od zeszłego roku, gdy rozebrano plac zabaw, który nie spełniał warunków bezpieczeństwa, nie… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 W Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania Od jutra (14.07) do końca tygodnia, jeśli tylko pogoda pozwoli, w Kędzierzynie-Koźlu prowadzona będzie akcja odkomarzania. Opryskiwane będą parki, skwery, place… » więcej 2020-07-13, godz. 19:37 Wypadek w okolicach Zawady na DK 45. Droga Opole - Kluczbork zablokowana [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w okolicach Zawady na trasie Opole - Kluczbork. Doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego i 2 samochodów osobowych. » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Raport dnia: jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w regionie. Zachorowała nastolatka, jej stan jest dobry 299 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdziło dziś (13.07) Ministerstwo Zdrowia. Jeden przypadek dotyczy Opolszczyzny. Oznacza to, że w naszym regionie koronawirusem… » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Reńska Wieś: realizują sołeckie pomysły dzięki dotacjom z urzędu marszałkowskiego Pięć pomysłów działaczy sołeckich z gminy Reńska Wieś w tym roku ma być dofinansowanych dzięki funduszom z urzędu marszałkowskiego. Pierwsze zadanie już zostało… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00 Wybory 2020: wybory prezydenckie potwierdziły dominację PiS w powiecie prudnickim Andrzej Duda zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w powiecie prudnickim. Najwyższe poparcie, ponad 57 proc. uzyskał w gminach Prudnik i Lubrza. Najmniej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »