Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-30, 06:20 Autor: Tomasz Cichoń/oprac.Dorota Kłonowska

Nocny pożar w Biskupicach. Dwie rodziny zostały bez dachu nad głową, strażak w szpitalu [AKTUALIZACJA]

Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Pożar w Biskupicach [Fot.st.kpt. Andrzej Wróbel]
Groźny pożar w Biskupicach koło Olesna. 18 jednostek straży pożarnej od godziny 3.00 gasiło pożar w domu typu bliźniak. - Na szczęście nikomu nic się nie stało - powiedział Radiu Opole oficer dyżurny opolskich strażaków.
- Palio się właściwie na poddaszach obu budynków. W jednym z budynków zawalił się częściowo dach, w drugim budynku ten dach musiał zostać częściowo rozebrany w celu dostania się do zarzewia ognia. W budynkach mieszkało w sumie sześć osób. W jednym dwie osoby starsze, a w drugim czteroosobowa rodzina - powiedział Radiu Opole oficer dyżurny opolskich strażaków st. aspirant Dariusz Grudzień.

Pożar jest opanowany - trwa dogaszanie budynków.

AKTUALIZACJA
godz.7.00
Trwa gaszenie pożaru w Biskupicach, gdzie wciąż pracuje 18 jednostek straży, Aktualnie jest zrywane poszycie dachu. Jak dowiedzieliśmy się od strażaków, dwoje starszych mieszkańców zostało zabranych przez swoje rodziny z sąsiedniej miejscowości. Na miejscu jest wójt Radłowa, który deklaruje opiekę i pomoc dla rodzin zamieszkałych w budynku, w którym wybuchł pożar.

godz.7.30
Jak powiedział nam st.kpt. Andrzej Wróbel, dowódca JRG w Oleśnie i rzecznik prasowy KP PSP, w akcji gaszenia pożaru uległ wypadkowi strażak, który został przewieziony karetką do szpitala w Oleśnie i pozostał na obserwacji. Czwórka mieszkańców budynku, w którym wybuchł pożar wciąż przebywa w miejscu zdarzenia. Na razie nie skorzystali jeszcze z zaproponowanej pomocy w zakwaterowaniu.
- To, że wszystkim udało się w porę opuścić budynek i nikt nie ucierpiał, graniczy z cudem - powiedział nam Andrzej Wróbel.
Na razie nie jest znana przyczyna pożaru.
Dariusz Grudzień - oficer dyżurny opolskich strażaków

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 20:40 Prudnik: zlikwidują szkoły, bo nie mają uczniów oraz nauczycieli Z zamiarem likwidacji trzech szkół średnich w Prudniku wystąpi tamtejsze starostwo. Nie ucierpią na tym uczniowie oraz nauczyciele. Placówki te od kilkunastu lat… » więcej 2020-01-27, godz. 20:07 "Konsolidacja UO i PMWSZ najbardziej pożądanym rozwiązaniem". Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego zachęca do połączenia… - Chcemy ustalić harmonogram działań dojścia do połączenia Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - powiedziała Anna Budzanowska… » więcej 2020-01-27, godz. 20:00 Wiosną będzie zbyt mało wody w przyrodzie. Przyczyny? Brak śniegu, mało deszczu i wysoka temperatura - Wiosenny deficyt wody jest praktycznie pewny - tak ocenia obecną sytuację hydrologiczną dr Mariusz Głowacki z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu… » więcej 2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:10 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 16:15 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej 2020-01-27, godz. 15:56 W Opolu powstało biuro poselskie wiceministra Marcina Ociepy. "To będzie sztab do realizacji zobowiązań wyborczych" Poseł Marcin Ociepa, który do sejmu dostał się ostatniego miejsca na liście PiS i został sekretarzem stanu w resorcie MON, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »