Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-29, 16:02 Autor: Mariusz Chałupnik

Piękna świąteczna tradycja w Murowie. Na terenie gminy zbierają dary dla dzieci i chorych [FILM]

Dary zbierane są na terenie całej gminy Murów [fot. Mariusz Chałupnik]
Dary zbierane są na terenie całej gminy Murów [fot. Mariusz Chałupnik]
Dary zbierane są na terenie całej gminy Murów [fot. Mariusz Chałupnik]
Dary zbierane są na terenie całej gminy Murów [fot. Mariusz Chałupnik]
Przydadzą się artykuły żywnościowe, słodycze, zabawki, przytulanki, czy książki. Wszystko, co może sprawić przedświąteczną radość. W Murowie Ochotnicza Straż Pożarna wraz z urzędem gminy prowadzi Akcję Mikołajkową.
W oznaczonych plakatami miejscach zbierane są dary, które później trafią do trzech placówek - Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach, Domu Dziecka w Chmielowicach oraz Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi.

- Trzeba pomagać - mówi Eryk. - Ja sam byłem sierotą od najmłodszych lat, więc wiem, jak to jest.

- To są wyznaczone miejsca, oznaczone takim plakacikiem z mikołajkiem i napisem, że w tym miejscu zbierane są dary - informuje Michał Golenia, wójt Murowa. - My dajemy materiały z których będą tworzone później takie paczki. Wspieramy też strażaków, żeby dojechali do potrzebujących z darami. Wiadomo do przejechania jest wiele kilometrów.

- Warto pomagać, warto się składać i dzielić tym, co mamy - przekonuje Karolina. - Dać dzieciom od siebie to, czego one nie mają, a potrzebują.

- To są dzieci z domu dziecka, nie mają swoich rodziców, a my w pewnym sensie przyczyniamy się do tego, że w tym dniu są szczęśliwsze - dodaje Maria.

- W tym roku już mamy bardzo dużo prezentów - mówi Andrzej Puławski, prezes OSP Murów. - Będziemy mieli ponad 150 paczek.

Akcja Mikołajkowa w gminie Murów prowadzona jest po raz 16. Dary będą zbierane do 6 grudnia. Później zostaną rozwiezione do ośrodków i wręczone przez prawdziwego strażackiego mikołaja.
W Murowie trwa Akcja Mikołajkowa

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 15:22 Były starosta nyski został dyrektorem w miejscowym PKS. "Jego obszerna wiedza przyniesie korzyści spółce" Były starosta nyski Czesław Biłobran otrzymał posadę w spółce należącej do powiatu. Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami, został on dyrektorem… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej 2020-01-28, godz. 15:00 Gmina utwardzi drogę do nowo budowanego domu seniora Za kilka tygodni w Solarni (gm. Bierawa) ma ruszyć budowa prywatnego domu spokojnej starości. Gmina wspiera inwestorów i przygotowuje utwardzenie drogi prowadzącej… » więcej 2020-01-28, godz. 13:23 To nie koronawirus, a grypa. Są już wyniki badań mężczyzny, który wrócił z Chin i trafił na obserwację do Szpitala Wojewódzkiego… - Sytuacja jest zmienna, w Polsce mamy na razie podejrzenia zarażenia koronawirusem z Chin. Na świecie jest już kilka tysięcy osób zarażonych - przyznała w 'Loży… » więcej 2020-01-28, godz. 12:44 Nowe studnie i oczyszczalnia - to plan gminy Ujazd na poprawę gospodarki wodno-ściekowej Pod koniec ubiegłego roku zakończono modernizację oczyszczalni w Ujeździe. W tym roku rozpocznie się budowa nowej, która będzie obsługiwać firmy z terenu strefy… » więcej 2020-01-28, godz. 11:38 Policja z Kędzierzyna-Koźla ma dwa nowe radiowozy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla mają dwa nowe oznakowane radiowozy. Z jednego korzystają mundurowi z komendy powiatowej, z drugiego ich koledzy z komisariatu w… » więcej 2020-01-28, godz. 11:33 Niebezpiecznie na kąpielisku Bolko w Opolu. Mieszkańcy skarżą się na zaśmiecanie terenu, rozpalane tam ogniska, czy sk… Zwiększenie liczby patroli Straży Miejskiej i objęcie monitoringiem miejskim miejsc wjazdowych i wyjazdowych - tego chcą mieszkańcy osiedla i domów jednorodzinnych… » więcej 2020-01-28, godz. 10:00 Głogówek: konsekwentnie odnawiają zabytkową siedzibę władz miejskich Ratusz w Głogówku przejdzie termomodernizację. Efektem będzie jego tańsze utrzymanie. W ubiegłym roku gruntownie wyremontowano uszkodzony dach tego zabytku. Ratusz… » więcej 2020-01-28, godz. 09:44 "Obydwie uczelnie mają swój dorobek i chcemy zachować to, co w nich najlepsze". Minister Marcin Ociepa o zasadności połączenia… - Jednym z moich priorytetów jest rozwój akademickości i opolskich uczelni - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marcin Ociepa, wiceminister obrony… » więcej 2020-01-28, godz. 09:15 Kluczborskie Plastry Miodu będą połączone z Karnawałowym Balem Charytatywnym. Dochód dla dwójki dzieci Ruszyły zapisy na Karnawałowy Bal Charytatywny w Kluczborku. Impreza jest połączona z galą wręczenia Plastrów Miodu, czyli corocznych nagród starosty. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »