Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-29, 15:26 Autor: Daniel Klimczak

Policjanci z Grodkowa mają nowy komisariat. "Rok naszego stulecia jest bardzo dobry dla polskiej policji" [ZDJĘCIA]

Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Policjanci z Grodkowa przeniosą się niebawem do nowej siedziby, Dziś (29.11) do dyspozycji funkcjonariuszy został oficjalnie przekazany komisariat przy ulicy Sportowej.
To jeden z obiektów wybudowanych w ramach realizowanego od 2016 roku programu modernizacji służb mundurowych. Jak wyjaśnia I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, tylko w tym roku formacja wydała na podobne inwestycje ponad 600 milionów złotych.

- Rok naszego stulecia, to jest rok naprawdę szczególny, bardzo dobry dla polskiej policji. W całym kraju w tej chwili polska policja ma prawie 300 rozpoczętych inwestycji. Oddaliśmy prawie 100 obiektów całkowicie nowych, posterunków, komisariatów, komend, strzelnic, magazynów - wymienia.

Wojewoda opolski Adrian Czubak wskazywał, że inwestycje w polską policję są jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości, co przynosi widoczne efekty.

- Mamy kolejną inwestycję, która pokazuje, jak policja jest ważna, jakie policja stwarza nowe warunki pracy, pełnienia swojej bardzo zaszczytnej, ale i bardzo też ciężkiej służby. Poczucie bezpieczeństwa w naszej ojczyźnie rośnie z roku na rok - dodaje.

Swój wkład w powstanie komisariatu miał także samorząd, co zauważał burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

- Ważne było, żeby te warunki poprawić, stąd nasza propozycja, że wydzielimy działkę i przekażemy ją dla policji. Później jeszcze wykonaliśmy tutaj drogę dojazdową, parkingi, a także przyłącza - tłumaczy.

Do grodkowskich policjantów trafiły też dwa nowe radiowozy, w tym zakupiona wspólne z gminą terenowa KIA.

- 50% dają samorządy, 50% z budżetu państwa. Drugi radiowóz to była trochę nawet dla nas niespodzianka i zaskoczenie. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że dostanie komisariat drugi nowy samochód, Opla Astrę - mówi nadinsp. Jarosław Kaleta, komendant wojewódzki policji w Opolu.

Dodajmy, że 26 policjantów i 2 pracowników cywilnych przeniesie się do nowego komisariatu w pierwszej połowie grudnia. Dotychczasową siedzibę policji przy ulicy Kasztanowej przejmie gmina, która chce zaadaptować obiekt na mieszkania.
nadinsp. Dariusz Augustyniak
Adrian Czubak
Marek Antoniewicz
nadinsp. Jarosław Kaleta

Wiadomości z regionu

2021-01-18, godz. 13:51 Podwojenie liczby członków, umocnienie pozycji w samorządach i mobilizacja w kampanii prezydenckiej. Działacze Prawa… - Mimo, że 2020 rok ze względu na pandemię koronawirusa był niezwykle trudny, to dla nas był udany - tak minione 12 miesięcy regionalnych struktur Prawa… » więcej 2021-01-18, godz. 13:45 Zimowy odpoczynek od nauki dobiegł końca. Wszystkie półkolonie w regionie przebiegły spokojnie Dwa tygodnie zimowego wypoczynku dla dzieci minęły. W tym roku ferie zimowe wyglądały inaczej niż w latach ubiegłych. Nie było kolonii, ani obozów. Jedyną… » więcej 2021-01-18, godz. 13:00 Strzelce Opolskie: awaria sieci ciepłowniczej opanowana [AKTUALIZACJA] W większości bloków w Strzelcach Opolskich zostały przywrócone dostawy ciepła. W nocy (17/18.01) nastąpiła spora awaria, która spowodowała, że u większości… » więcej 2021-01-18, godz. 12:30 Nowy komisariat policji w Zawadzkiem. "Dotychczasowy budynek był mało funkcjonalny" [ZDJĘCIA] W Zawadzkiem do użytku został oddany nowy komisariat policji. Budynek powstał na działce przekazanej przez gminę. Nowa siedziba mundurowych mieści się przy… » więcej 2021-01-18, godz. 12:21 W Kędzierzynie-Koźlu ruszyła infolinia w sprawie szczepień seniorów Szpital w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił trzy numery telefonów do rejestracji seniorów na szczepienie przeciw koronawirusowi. Każdy z numerów przypisany jest… » więcej 2021-01-18, godz. 12:00 Zimowe przytulisko Stajenka ma jeszcze kilka wolnych miejsc W zimowym przytulisku Stajenka przy wspólnocie Barka w Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi są jeszcze wolne miejsca dla bezdomnych. Zanim jednak potrzebujący… » więcej 2021-01-18, godz. 10:54 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 3271 zakażeń koronawirusem. Na Opolszczyźnie zakaziło się 125 osób Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3 271 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 125 na Opolszczyźnie. Z powodu COVID-19 zmarły 52 osoby, z czego… » więcej 2021-01-18, godz. 10:41 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed smogiem Na zagrożonym obszarze żyje około 330 tys. mieszkańców regionu. » więcej 2021-01-18, godz. 09:23 Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej. Starsze roczniki nadal będą uczyć się zdalnie. W szkołach najmłodszych uczniów obowiązuje… » więcej 2021-01-18, godz. 08:36 Awaria ciepłownicza w Strzelcach Opolskich [AKTUALIZACJA] Energetyka Cieplna Opolszczyzny informuje, że 'w związku z wystąpieniem awarii ciepłowniczej występują zakłócenia w dostawie ciepła do budynków zasilanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »