Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-29, 15:26 Autor: Daniel Klimczak

Policjanci z Grodkowa mają nowy komisariat. "Rok naszego stulecia jest bardzo dobry dla polskiej policji" [ZDJĘCIA]

Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Policjanci z Grodkowa przeniosą się niebawem do nowej siedziby, Dziś (29.11) do dyspozycji funkcjonariuszy został oficjalnie przekazany komisariat przy ulicy Sportowej.
To jeden z obiektów wybudowanych w ramach realizowanego od 2016 roku programu modernizacji służb mundurowych. Jak wyjaśnia I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, tylko w tym roku formacja wydała na podobne inwestycje ponad 600 milionów złotych.

- Rok naszego stulecia, to jest rok naprawdę szczególny, bardzo dobry dla polskiej policji. W całym kraju w tej chwili polska policja ma prawie 300 rozpoczętych inwestycji. Oddaliśmy prawie 100 obiektów całkowicie nowych, posterunków, komisariatów, komend, strzelnic, magazynów - wymienia.

Wojewoda opolski Adrian Czubak wskazywał, że inwestycje w polską policję są jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości, co przynosi widoczne efekty.

- Mamy kolejną inwestycję, która pokazuje, jak policja jest ważna, jakie policja stwarza nowe warunki pracy, pełnienia swojej bardzo zaszczytnej, ale i bardzo też ciężkiej służby. Poczucie bezpieczeństwa w naszej ojczyźnie rośnie z roku na rok - dodaje.

Swój wkład w powstanie komisariatu miał także samorząd, co zauważał burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

- Ważne było, żeby te warunki poprawić, stąd nasza propozycja, że wydzielimy działkę i przekażemy ją dla policji. Później jeszcze wykonaliśmy tutaj drogę dojazdową, parkingi, a także przyłącza - tłumaczy.

Do grodkowskich policjantów trafiły też dwa nowe radiowozy, w tym zakupiona wspólne z gminą terenowa KIA.

- 50% dają samorządy, 50% z budżetu państwa. Drugi radiowóz to była trochę nawet dla nas niespodzianka i zaskoczenie. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że dostanie komisariat drugi nowy samochód, Opla Astrę - mówi nadinsp. Jarosław Kaleta, komendant wojewódzki policji w Opolu.

Dodajmy, że 26 policjantów i 2 pracowników cywilnych przeniesie się do nowego komisariatu w pierwszej połowie grudnia. Dotychczasową siedzibę policji przy ulicy Kasztanowej przejmie gmina, która chce zaadaptować obiekt na mieszkania.
nadinsp. Dariusz Augustyniak
Adrian Czubak
Marek Antoniewicz
nadinsp. Jarosław Kaleta

Wiadomości z regionu

2020-01-18, godz. 18:45 Niemodlin i Krapkowice - 2 nowe fotoradary na Opolszczyźnie W Niemodlinie przy ul. Opolskiej, na wysokości numeru 12 (to DK 46) oraz w Krapkowicach przy ul. Księdza Koziołka (to DW 409) - w tych dwóch miejscach do końca… » więcej 2020-01-18, godz. 18:00 Od lutego do Grodkowa mogą wrócić nocne dyżury lekarskie. Gmina dopłaci do ich funkcjonowania Do Grodkowa ma szanse wrócić nocna i świąteczna opieka medyczna. Władze gminy porozumiały się z brzeskim szpitalem w sprawie jej współfinansowania. » więcej 2020-01-18, godz. 17:25 Utrudnienia na opolskich drogach po wypadkach w powiatach namysłowskim i kędzierzyńsko-kozielskim Deszcz i śliska nawierzchnia oraz ograniczona widzialność przyczyną dwóch zdarzeń na opolskich drogach w powiatach namysłowskim i kędzierzyńsko-kozielskim. Wstępnie… » więcej 2020-01-18, godz. 16:30 Brzeg zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Wczoraj (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać… » więcej 2020-01-18, godz. 16:30 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-18, godz. 16:00 Opole powitało chiński nowy rok. Obchody uświetnił występ narodowej orkiestry z Państwa Środka Opole ponownie wita chiński nowy rok. W stolicy regionu zorganizowano dziś (18.01) koncerty mające na celu przybliżenie opolanom kultury mieszkańców Państwa Ś… » więcej 2020-01-18, godz. 14:15 Mali opolanie wraz z rodzicami stworzyli eko-intrumenty W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu właśnie dziś (18.01) rozpoczął się cykl warsztatów pod tytułem „Artystyczne soboty”. Zadaniem uczestników było stworzenie instrumentu… » więcej 2020-01-18, godz. 13:00 Bank Żywności w Opolu wspomaga najbardziej potrzebujących mieszkańców Krapkowic 8 ton żywności trafi do blisko 650 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krapkowice. » więcej 2020-01-18, godz. 12:30 Zamiast komputera, wolą tradycyjne gry. Fani RPG-ów i "planszówek" po raz kolejny spotykają się w Opolu W opolskiej Galerii WuBePe trwa, organizowany co miesiąc, Dzień Grania w Gry RPG i Planszówki. Pomysłodawcy chcą w ten sposób przekonać opolan, że tego typu rozrywka… » więcej 2020-01-18, godz. 11:15 Warunki narciarskie w czeskich Jesionikach. Śnieg zmrożony, działa tylko część wyciagów Od 20 do nawet 90 centymetrów śniegu leży na trasach zjazdowych w czeskich ośrodkach narciarskich zlokalizowanych tuż przy granicy z województwem opolskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »