Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-07, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeska komenda po modernizacji. Policjanci mogą w niej korzystać między innymi z siłowni i strzelnicy

Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Policjanci z Brzegu mogą już w pełni korzystać ze zmodernizowanej komendy powiatowej. Dziś (07.02) obiekt został oficjalnie przekazany do użytku.
Prace trwały od 2016 roku i kosztowały ponad 16 milionów złotych. Inwestycję w całości sfinansowano w ramach Programu Modernizacji Policji. Obecny w czasie uroczystości Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, wskazywał na spore znaczenie, jakie dla kierownictwa formacji ma jej unowocześnianie.

- To są ludzie, od których bardzo dużo wymagamy; aby z narażeniem własnego życia i zdrowia dbali o jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas, a więc o bezpieczeństwo. Ludziom, którzy strzegą bezpieczeństwa, należą się jak najlepsze warunki pracy, jak najlepsze warunki do tej pracy, jak najlepszy sprzęt - wymieniał.

Oprócz remontu dotychczasowego budynku, brzeska komenda wzbogaciła się także o wybudowane od podstaw kolejne skrzydło. Dzięki temu, oprócz nowoczesnych pomieszczeń biurowych, policjanci otrzymali do dyspozycji także siłownię czy strzelnicę. Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki zauważał, że powierzchnia obiektu zwiększyła się niemal dwukrotnie.

- Modernizacja komendy wiązała się również, jeżeli chodzi o stary obiekt, z ociepleniem budynku. Spełnione są aktualnie najwyższe standardy. Policjanci będą mieli o wiele bardziej komfortowe warunki służby, jak również obsługi obywateli - dodał.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska wyrażała uznanie dla połączenia nowoczesnych rozwiązań z zabytkową bryłą starej części komendy. Wyraziła nadzieję, że na lepszej ergonomii pracy policji skorzystają również mieszkańcy.

- W każdym calu, w każdym wymiarze, ta komenda jest wyjątkowa. Ja życzę wszystkim państwu funkcjonariuszom, części administracyjnej, żeby się tu satysfakcjonująco pracowało, w dobrych warunkach, bo przecież ta jakość pracy, na samym końcu, w finale, to jest jakość pracy dla mieszkańców - powiedziała.

Na co dzień, w komendzie pracuje 175 osób. Dodajmy, że oprócz zmodernizowanej siedziby, funkcjonariusze otrzymali także nowy radiowóz marki Hyundai.
gen. insp. Jarosław Szymczyk
insp. Mariusz Stelnicki
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-07-02, godz. 14:30 Przyszłość Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu uzależniona od wyników… Działalność zamiejscowego wydziału Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu jest uzależniona od wyników rekrutacji. Filia od początku ma problemy z naborem… » więcej 2020-07-02, godz. 14:13 Osiedle w miejscu stadionu miejskiego w Nysie ma nawiązywać do historycznej zabudowy miasta. Nie każdy cieszy się z tej… 254 mieszkania na wynajem mają powstać na terenie obecnego stadionu miejskiego w Nysie. Władze miasta wstępnie wybrały koncepcję budowy osiedla, którą w życie… » więcej 2020-07-02, godz. 13:34 Będzie wsparcie. Rajcy Opola przyjęli program dofinansowania par, korzystających z zapłodnienia metody in vitro Pary z Opola będą mogły skorzystać z miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Uchwałę regulującą temat przyjęli na dzisiejszej sesji (02.07)… » więcej 2020-07-02, godz. 13:32 Betoniarka wjechała do rowu Do wypadku ciężarówki - auta do transportu betonu doszło w Zawadzie, na trasie powiatowej z Głogówka w kierunku Mosznej. Kierowca został poszkodowany. » więcej 2020-07-02, godz. 13:15 33-latek z Prudnika narkotyki ukrywał w lodówce. Grozi mu do 10 lat więzienia Blisko 100 g amfetaminy i ponad 50 g marihuany znaleźli w domu jednego z mieszkańców Prudnika kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową. 33-latek narkotyki… » więcej 2020-07-02, godz. 13:00 Policja apeluje: nie zostawiaj dzieci i zwierząt w rozgrzanym samochodzie Podczas upałów samochód w bardzo krótkim czasie potrafi nagrzać się do bardzo wysokich temperatur. Wewnątrz tworzą się warunki podobne do panujących w szklarni… » więcej 2020-07-02, godz. 11:49 38-letnia rowerzystka zginęła w Namysłowie. Miała zjechać z chodnika pod koła samochodu Policjanci z Namysłowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginęła 38-letnia rowerzystka. Kobieta z nieustalonych przyczyn zjechała z chodnika… » więcej 2020-07-02, godz. 11:15 Mjr Wojciech Bakalarz z WKU w Opolu: "Żołnierzem może zostać praktycznie każdy" - Jeżeli jest chęć i dobry stan zdrowia, to praktycznie każdy może zostać żołnierzem - zapewnił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole mjr Wojciech Bakalarz z… » więcej 2020-07-02, godz. 11:09 7 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. W całej Polsce potwierdzono kolejnych 371 zachorowań i 15 zgonów 7 kolejnych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. O 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 371 nowych zarażeniach i 15 zgonach w całej Polsce. » więcej 2020-07-02, godz. 11:00 Do późnego wieczora na całej Opolszczyźnie możliwe są burze. Synoptycy nie wykluczają gradu Kolejne ostrzeżenie przed burzami z gradem dla całego województwa opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »