Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-07, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeska komenda po modernizacji. Policjanci mogą w niej korzystać między innymi z siłowni i strzelnicy

Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Policjanci z Brzegu mogą już w pełni korzystać ze zmodernizowanej komendy powiatowej. Dziś (07.02) obiekt został oficjalnie przekazany do użytku.
Prace trwały od 2016 roku i kosztowały ponad 16 milionów złotych. Inwestycję w całości sfinansowano w ramach Programu Modernizacji Policji. Obecny w czasie uroczystości Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, wskazywał na spore znaczenie, jakie dla kierownictwa formacji ma jej unowocześnianie.

- To są ludzie, od których bardzo dużo wymagamy; aby z narażeniem własnego życia i zdrowia dbali o jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas, a więc o bezpieczeństwo. Ludziom, którzy strzegą bezpieczeństwa, należą się jak najlepsze warunki pracy, jak najlepsze warunki do tej pracy, jak najlepszy sprzęt - wymieniał.

Oprócz remontu dotychczasowego budynku, brzeska komenda wzbogaciła się także o wybudowane od podstaw kolejne skrzydło. Dzięki temu, oprócz nowoczesnych pomieszczeń biurowych, policjanci otrzymali do dyspozycji także siłownię czy strzelnicę. Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki zauważał, że powierzchnia obiektu zwiększyła się niemal dwukrotnie.

- Modernizacja komendy wiązała się również, jeżeli chodzi o stary obiekt, z ociepleniem budynku. Spełnione są aktualnie najwyższe standardy. Policjanci będą mieli o wiele bardziej komfortowe warunki służby, jak również obsługi obywateli - dodał.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska wyrażała uznanie dla połączenia nowoczesnych rozwiązań z zabytkową bryłą starej części komendy. Wyraziła nadzieję, że na lepszej ergonomii pracy policji skorzystają również mieszkańcy.

- W każdym calu, w każdym wymiarze, ta komenda jest wyjątkowa. Ja życzę wszystkim państwu funkcjonariuszom, części administracyjnej, żeby się tu satysfakcjonująco pracowało, w dobrych warunkach, bo przecież ta jakość pracy, na samym końcu, w finale, to jest jakość pracy dla mieszkańców - powiedziała.

Na co dzień, w komendzie pracuje 175 osób. Dodajmy, że oprócz zmodernizowanej siedziby, funkcjonariusze otrzymali także nowy radiowóz marki Hyundai.
gen. insp. Jarosław Szymczyk
insp. Mariusz Stelnicki
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-06-17, godz. 10:00 Spadło tempo szczepień w gminie Kluczbork. Władze zachęcają do przyjęcia preparatu Władze gminy Kluczbork zachęcają mieszkańców do szczepienia się przeciwko koronawirusowi. W ostatnim czasie tempo akcji znacznie spadło. » więcej 2021-06-17, godz. 09:15 Polsko-czeski spór o kopalnię Turów. Beata Kempa: Chodzi o interes Niemiec i Czech - To bardzo poważny problem, gra toczona wokół energetyki Polski - powiedziała w Porannej Loży Radiowej eurodeputowana do Parlamentu Europejskiego Beata Kempa… » więcej 2021-06-17, godz. 07:00 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wznawia możliwość odwiedzin pacjentów. Zmienią się zasady przyjęć na o… Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wznawia możliwość odwiedzin pacjentów. Od 21 czerwca placówka łagodzi zasady przyjęć na oddziały. » więcej 2021-06-16, godz. 20:10 Kluczbork: stypendia dla studentów kierunków medycznych. W zamian trzeba zobowiązać się do pracy w szpitalu Studenci kierunków medycznych mogą ubiegać się o stypendium w programie gminy Kluczbork. Warunkiem jest zobowiązanie się do co najmniej trzech lat pracy… » więcej 2021-06-16, godz. 20:10 IMGW ostrzega! Od czwartku na Opolszczyźnie upały. "Ograniczmy wysiłek fizyczny, pijmy dużo wody" Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałem. » więcej 2021-06-16, godz. 19:45 Raport dnia. W Polsce zmarły 62 zarażone osoby. USK wznawia możliwość odwiedzin pacjentów 12 osób na Opolszczyźnie, a 241 w całej Polsce zaraziło się koronawirusem minionej doby. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (16.06) również o 62… » więcej 2021-06-16, godz. 19:05 Potrącenie 10-latki na rowerze w Paczkowie. Wezwano LPR [AKTUALIZACJA] Na ul. Kościelnej w Paczkowie samochód osobowy potrącił 10-letnią dziewczynkę na rowerze. Na miejscu są służby ratunkowe, w tym 3 zastępy straży po… » więcej 2021-06-16, godz. 18:30 Uczniowie LO nr 1 w Opolu przez pięć dni uczyli się, jak fachowo ratować ludzkie życie Przez pięć dni uczyli się, jak fachowo ratować ludzkie życie. Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Opolu uczestniczyli w kursie, który… » więcej 2021-06-16, godz. 17:40 Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 63-letni Kazimierz W. po ataku nożem na znajomego podczas libacji Nawet dożywocie grozi 63-letniemu Kazimierzowi W. za usiłowanie zabójstwa w jednej ze wsi gminy Świerczów. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku skierowała akt… » więcej 2021-06-16, godz. 17:15 Druga kapsuła czasu w iglicy zamontowanej na byczyńskim Ratuszu. Konstrukcja spadła z wieży w ubiegłym roku Iglica wróciła na szczyt wieży Ratusza na Rynku w Byczynie. Konstrukcja spadła z wysokości 45 metrów w lutym ubiegłego roku podczas jednej z wichur. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »