Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-22, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Będzie szybszy internet w Łubnianach? Wszystko zależy od mieszkańców

komputer [fot. Flickr]
komputer [fot. Flickr]
Łubniany chcą mieć szybsze łącze internetowe. Gmina podpisała umowę na instalację światłowodu. Problem w tym, że nie wszystkim mieszkańcom się to podoba. Nie chodzi o szybki transfer, a o ewentualną ingerencję przy instalacji takiego światłowodu.
Jak informuje Paweł Wąsiak, wójt Łubnian o informatyczny przeskok w gminie starano się wiele miesięcy. Gdy udało się znaleźć firmę, która zdecydowała się światłowód położyć, to pojawiły się problemy ze strony mieszkańców.

- Światłowód będzie przebiegał po słupach tauronowskich, więc zgody mieszkańców są nam niezbędne, ponieważ niejednokrotnie takie słupy stoją na terenach prywatnych - informuje Wąsiak. - Dochodzą do mnie informacje od sołtysów, że ludzie boją się podpisywać takich zgód, bo do końca nie wiedzą o co chodzi i z czym to się będzie wiązało. Chcę jednak uspokoić, że nie będzie żadnej ingerencji ziemnej na tych terenach.

Montaż światłowodu w gminie Łubniany został podzielony na dwa etapy. Pierwszy przewiduje podłączenie - Kępy, Luboszyc, Biadacza, Kolanowic, Masowa, Łubnian i Dąbrówki Łubniańskiej. Ma to potrwać pół roku. Następnie światłowód trafi do pozostałych miejscowości gminy.
Paweł Wąsiak

Wiadomości z regionu

2020-02-20, godz. 08:35 Samochody wyścigowe znów pojawią się na Górze św. Anny Po kilkunastu latach przerwy na Górę św. Anny wrócą szybkie samochody. 22 marca na trasie między Zdzieszowicami i Górą św. Anny odbędzie się 1. runda Opolskiego… » więcej 2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 20:00 Wiosną ma ruszyć rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. "To nie będzie kąpielisko, ale miejsce wypoczynku" Coraz bliżej rewitalizacji kamionki Piast w Opolu. Do ratusza wpłynęły trzy oferty na zagospodarowanie byłego wyrobiska cementowni. Najniższą cenę przedstawiła… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Cmentarz w Namysłowie będzie większy. Na terenie nekropolii pojawi się także kolumbarium na urny Na cmentarzu komunalnym w Namysłowie powoli zaczyna brakować wolnych miejsc. Z tego powodu tamtejszy magistrat przygotowuje się do rozbudowy nekropolii. » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Spór o remont drogi w Goświnowicach. Dalszą wycinkę drzew wstrzymała pachnica dębowa Nyskie starostwo wstrzymało wycinkę drzew przy drodze powiatowej prowadzącej do Goświnowic. Prace mające na celu modernizację drogi ustały po protestach ekologów… » więcej 2020-02-19, godz. 16:45 Nie zwolnili przed przejściem dla pieszych, dostali mandaty i punkty karne Pędzą zdecydowanie za szybko i do tego wykonują niebezpieczne manewry. Policjanci z grupy Speed zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w… » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Nadleśnictwo Olesno usuwa niebezpieczne i zamierające drzewa rosnące przy drogach Ubywa drzew wzdłuż drogi wojewódzkiej 494 w powiecie oleskim. Chodzi o trasę od granicy z województwem śląskim do skrzyżowania z drogą krajową 45. » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Innowacje w polskich miastach i wsiach mogą być jeszcze bardziej widoczne. W Opolu rozmawiano o możliwościach ich wyko… Od systemu powiadamiania o zapełnionych kontenerach na śmieci, po zautomatyzowaną komunikację miejską, komputery kwantowe i sztuczną inteligencję. Jak mogą wyglądać… » więcej 2020-02-19, godz. 15:45 Kierowca z Mołdawii wiózł busem 12 osób. Mógł przewozić 9 Zabrał na pokład 12 osób, a mógł maksymalnie 9. Mołdawski kierowca busa stracił prawo jazdy, bo przesadził z liczbą pasażerów w samochodzie. » więcej 2020-02-19, godz. 14:45 Policjantem jest się niezależnie od godzin pracy. Przypomniał o tym funkcjonariusz z Grodkowa Policjanci z Opolszczyzny kolejny raz udowadniają, że o bezpieczeństwo mieszkańców dbają niezależnie od godzin pracy. Tym razem przypomniał o tym kierownik grodkowskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »