Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-20, 20:30 Autor: Daniel Klimczak

Władze Łambinowic wzywają właściciela byłego poligonu do uprzątnięcia nielegalnego wysypiska. W weekend paliły się tam śmieci

Pożar dzikiego wysypiska w Łambinowicach [fot. OSP Łambinowice]
Pożar dzikiego wysypiska w Łambinowicach [fot. OSP Łambinowice]
Śmieci [fot. Barbara Tyslik]
Śmieci [fot. Barbara Tyslik]
Władze Łambinowic chcą zapobiec dalszemu nielegalnemu składowaniu odpadów na terenie gminy. W minioną sobotę na dawnym poligonie paliły się składowane tam nielegalnie gumowe odpady.
Z pożarem, który objął około 200 metrów kwadratowych przez kilka godzin walczyli ochotnicy z miejscowej OSP oraz strażacy z Nysy. Ogień strawił około 80% składowanych nielegalnie śmieci. Władze gminy domagają się usunięcia pozostałości. Jak mówi wójt Tomasz Karpiński, dzikie wysypisko powstało na prywatnym terenie.

- Dopominamy się od właściciela tego terenu, żeby to wszystko zostało uprzątnięte. Złożyliśmy już odpowiednie dokumenty dla właściciela, żeby w ogóle te wszystkie odpady, które zostały tam zrzucone, zostały usunięte w trybie natychmiastowym, no i żeby też prowadził działalność profilaktyczną, czyli zamontował monitoring - wskazuje.

Do pożaru doszło w mało uczęszczanym miejscu nieopodal lasu, dlatego gdyby nie właściwa reakcja świadków, którzy zauważyli ogień, skutki zdarzenia mogłyby być o wiele poważniejsze.

Władze gminy podejrzewają, że okolica stała się obszarem zorganizowanych działań związanych z nielegalnym pozbywaniem się odpadów.

- To nie był przypadek, to nie była jakaś iskra przypadkowa. Mamy taką informację, że prawdopodobnie ktoś, krótko mówiąc, użył benzyny i podpalił. Taki proceder jest powszechny na terenie naszego kraju - dodaje.

Dodajmy, że oprócz samorządu, czynności w tej sprawie prowadzi także policja, która szuka sprawców zaśmiecania, jak i ustala przyczyny pożaru.
Tomasz Karpiński
Tomasz Karpiński

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 21:15 Opole: po raz pierwszy nagrodzono kobiety sukcesu. "One się gdzieś ukrywają, ale my te perełki wyciągniemy" Po raz pierwszy w stolicy naszego regionu rozdano statuetki Opolskim Kobietom Sukcesu. Podczas gali wręczone zostały nagrody w czterech kategoriach: biznes w skali… » więcej 2020-02-22, godz. 20:46 "Pomagamy rodzinom przez cały rok". Szlachetna Paczka podsumowuje XIX edycję na Opolszczyźnie Do 388 rodzin w tym roku dotarła pomoc ze strony opolskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzymały osoby starsze, samotne i samotni rodzice. Dzisiaj… » więcej 2020-02-22, godz. 20:40 Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów… » więcej 2020-02-22, godz. 19:58 Potrącenie pieszego w Prudniku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Opolu Do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Skowrońskiego w Prudniku. » więcej 2020-02-22, godz. 18:20 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 18:15 Opolscy "terytorialsi" złożyli przysięgę. "Jesteśmy dumni, że daliśmy radę pokonać nasze słabości" 60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (22.02) po raz pierwszy na Opolszczyźnie przysięgę wojskową. Uroczystość zorganizowana na dziedzińcu Zamku… » więcej 2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »