Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-18, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Urząd miasta w Ozimku musi funkcjonować normalnie po śmierci burmistrza Labusa. Wspomina go burmistrz Kluczborka

Urząd Gminy w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Urząd Gminy w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Jan Labus [fot. Maciej Wajler]
Jan Labus [fot. Maciej Wajler]
- Urząd gminy funkcjonuje bez zastojów - mówi Barbara Durkalec, sekretarz gminy Ozimek po śmierci burmistrza Jana Labusa. Wieloletni włodarz Ozimka zmarł dziś (17.11) w nocy po długiej walce z chorobą.
Pracownicy magistratu przyjęli tę informację z wielkim żalem. O zgonie poinformowano komisarza wyborczego i wojewodę. - Czekamy na decyzję o wygaśnięciu mandatu Jana Labusa - dodaje Barbara Durkalec.

- Tę funkcję i wszystkie obowiązki przejął zastępca burmistrza. Praca w urzędzie jest obecnie sprawowana normalnie - tak jak wcześniej. Wszystko zależy teraz od tego, jak szybko zostanie wygaszony mandat burmistrza. W tej chwili realizujemy wszystko, co jest zaplanowane i działamy tak, jak urząd funkcjonował do tej pory.

Dla Jarosława Kielara, burmistrza Kluczborka, wiadomość o śmierci Jana Labusa była bardzo przykra. - Łączyło nas zamiłowanie do piłki nożnej i co roku spotykaliśmy się w Kluczborku na turnieju samorządowców - dodaje Kielar.

- Nigdy nie brakowało właśnie Janka, który przyjeżdżał i grał. W wielu przypadkach występował na boisku jako najstarszy, ale zawsze był aktywny i uśmiechnięty. To człowiek, z którym można było porozmawiać na każdy temat. Co istotnie, uśmiech nigdy nie znikał z jego twarzy. Szkoda.

Jan Labus miał 56 lat.
Barbara Durkalec
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 16:45 Mgiełka opada przez godzinę. Na politechnice wymyślili urządzenie do dezynfekcji, choć początkowy zamysł był i… Miał być suchy prysznic na upalne dni, jest urządzenie do dezynfekcji karetek i pomieszczeń. To efekt pracy naukowców i absolwentów z Politechniki Opols… » więcej 2020-10-27, godz. 16:40 Utrudnienia na obwodnicy Opola. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał do jutra Utrudnienia w ruchu drogowym na obwodnicy północnej Opola. Dzisiaj (27.10) i jutro Miejski Zarząd Dróg kontynuuje remont nawierzchni na wiadukcie nad linią… » więcej 2020-10-27, godz. 15:30 Kluczborski magistrat chce pomagać seniorom i chorym w codziennych sprawach podczas jesiennej fali COVID-19 Gmina Kluczbork kontynuuje program pomocy osobom starszym, samotnym i chorym w celu zminimalizowania ryzyka infekcji COVID-19. » więcej 2020-10-27, godz. 14:45 Kolejny etap prac w rejonie dworca Opole Wschodnie. Tunel jest "wpychany" w nasyp Drogowcy rozpoczęli 'przecisk' tunelu w nasypie kolejowym w rejonie dworca Opole Wschodnie. Prace mają związek z budową centrum przesiadkowego, czyli gruntowną… » więcej 2020-10-27, godz. 14:38 Kierowca tira zasnął za kierownicą. Uderzył w barierki na A4 Kierowca samochodu ciężarowego najprawdopodobniej zasnął w trakcie jazdy na autostradzie A4 i uderzył w barierki. Doszło do tego na 237 kilometrze na wysokości… » więcej 2020-10-27, godz. 14:15 Dobre tempo prac drogowych w Otmuchowie. Na wiosnę poprawi się dojazd do jeziora i dworca, a także terenów inwesty… Gmina Otmuchów modernizuje kolejne drogi w mieście. Obecnie ekipy budowlane można spotkać na ulicach Krakowskiej i Kolejowej. » więcej 2020-10-27, godz. 13:45 Z "kłódek miłości" zebranych z Mostu Groszowego powstanie pojemnik na nakrętki. Tak zdecydowali opolanie W internetowej ankiecie na temat możliwego zagospodarowania 'kłódek miłości' usuniętych z remontowanego Mostu Groszowego w Opolu udział wzięło 1618 o… » więcej 2020-10-27, godz. 13:20 Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki pomogli uratować życie zawałowca Do zdarzenia doszło w środku dnia w centrum Kędzierzyna-Koźla. Starsi posterunkowi Sebastian Roter i Bartosz Mościcki zajęci byli kontrolą kierowcy, gdy… » więcej 2020-10-27, godz. 12:53 Osobówka zderzyła się z autobusem MZK. Nikomu nic się nie stało Samochód osobowy zderzył się o poranku z autobusem MZK na ulicy Ozimskiej w Opolu. » więcej 2020-10-27, godz. 12:45 W Nysie może powstać rehabilitacja kardiologiczna. "Chcemy zabezpieczać pacjentów przed ponownymi interwencjami" Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca chcą rozwijać swą obecną działalność prowadzoną w Nysie. Prywatna spółka chce pomagać w powrocie do zdrowia między… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***