Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-18, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Urząd miasta w Ozimku musi funkcjonować normalnie po śmierci burmistrza Labusa. Wspomina go burmistrz Kluczborka

Urząd Gminy w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Urząd Gminy w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Jan Labus [fot. Maciej Wajler]
Jan Labus [fot. Maciej Wajler]
- Urząd gminy funkcjonuje bez zastojów - mówi Barbara Durkalec, sekretarz gminy Ozimek po śmierci burmistrza Jana Labusa. Wieloletni włodarz Ozimka zmarł dziś (17.11) w nocy po długiej walce z chorobą.
Pracownicy magistratu przyjęli tę informację z wielkim żalem. O zgonie poinformowano komisarza wyborczego i wojewodę. - Czekamy na decyzję o wygaśnięciu mandatu Jana Labusa - dodaje Barbara Durkalec.

- Tę funkcję i wszystkie obowiązki przejął zastępca burmistrza. Praca w urzędzie jest obecnie sprawowana normalnie - tak jak wcześniej. Wszystko zależy teraz od tego, jak szybko zostanie wygaszony mandat burmistrza. W tej chwili realizujemy wszystko, co jest zaplanowane i działamy tak, jak urząd funkcjonował do tej pory.

Dla Jarosława Kielara, burmistrza Kluczborka, wiadomość o śmierci Jana Labusa była bardzo przykra. - Łączyło nas zamiłowanie do piłki nożnej i co roku spotykaliśmy się w Kluczborku na turnieju samorządowców - dodaje Kielar.

- Nigdy nie brakowało właśnie Janka, który przyjeżdżał i grał. W wielu przypadkach występował na boisku jako najstarszy, ale zawsze był aktywny i uśmiechnięty. To człowiek, z którym można było porozmawiać na każdy temat. Co istotnie, uśmiech nigdy nie znikał z jego twarzy. Szkoda.

Jan Labus miał 56 lat.
Barbara Durkalec
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2019-12-14, godz. 22:00 Uszka, ryby, prezenty. Logistycy szykują świąteczny transport dla żołnierzy na misjach Blisko dwie tony żywności oraz świąteczne ozdoby i upominki od bliskich trafią do żołnierzy, którzy tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzą na zagranicznych… » więcej 2019-12-14, godz. 19:45 Szopka Bożonarodzeniowa w Opolu-Szczepanowicach w tym roku bez zwierząt W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także… » więcej 2019-12-14, godz. 18:00 Kluczborski magistrat podsumował kolejny rok dotowania wymiany pieców. Tym razem współfinansowano 86 inwestycji 86 dotacji na wymianę starych pieców na ekologiczne udzielił w tym roku kluczborski urząd miejski. Wpłynęło co prawda 99 wniosków, ale 13 z nich nie spełniało… » więcej 2019-12-14, godz. 17:30 Dąbrowa zainwestowała w tereny zielone. Nowe oblicze zyskały parki w Niewodnikach oraz Skarbiszowie W gminie Dąbrowa zakończyły się prace związane z rewitalizacją parków. Nowe oblicze zyskały tereny w Skarbiszowie i Niewodnikach. » więcej 2019-12-14, godz. 17:00 Bierawa zaprasza na świąteczny kiermasz, żeby wspomóc pogorzelców W najbliższą niedzielę (15.12) w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie odbędzie się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowych. Dochód z kiermaszu przeznaczony… » więcej 2019-12-14, godz. 16:07 Trudne warunki jazdy. Dachowanie auta na rondzie w Opolu Dachowanie samochodu osobowego na rondzie im. Szczakiela w Opolu. To wylot ze stolicy województwa DK 94 w kierunku Strzelec Opolskich. Pojazdem podróżowała matka… » więcej 2019-12-14, godz. 15:45 "Każdy znajdzie coś dla siebie'. Na opolskim rynku trwają warsztaty robienia świątecznych ozdób Wianki, kule ze słomy, czy piankowe bombki. To wszystko można wykonać własnoręcznie na opolskim rynku podczas trwających tam warsztatów przygotowywania ozdób świątecznych… » więcej 2019-12-14, godz. 15:15 Fani RPG i planszówek spotkali się w Opolu W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu trwają Dni Grania w gry RPG i planszówki. Głównym celem imprezy jest popularyzowanie gier fabularnych i planszowych… » więcej 2019-12-14, godz. 15:00 Bez pośpiechu, z dużą wyobraźnią i sprawnym samochodem. Policja przypomina, jak jeździć w okresie przedświątecznym Opolska policja apeluje do kierowców o jazdę bez pośpiechu w okresie przedświątecznym. Przed startem w dłuższą trasę należy sprawdzić stan samochodu. » więcej 2019-12-14, godz. 14:00 Kierowca auta osobowego staranował ogrodzenie w podopolskich Chróścicach Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dzisiaj (14.12) w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki. Kierowca niewielkiego volkswagena, na drodze wojewódzkiej nr 457… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »