Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-14, 13:30 Autor: Daniel Klimczak

Kaczkomat stanął na nadrzecznych bulwarach w Nysie. W przyszłości w mieście mogą pojawić się kolejne takie urządzenia

Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
Mieszkańcy Nysy chętnie korzystają z kaczkomatu
W Nysie działa już kaczy bufet, czyli urządzenie, w którym za symboliczną złotówkę można kupić porcję karmy dla wodnych ptaków.
Kaczkomat ustawiono na bulwarach w okolicy Mostu Kościuszki. Magistrat już wcześniej planował instalację, jednak termin trzeba było przesunąć ze względu na ruchy migracyjne ptaków. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapowiada, że w przyszłości w mieście mogą pojawić się kolejne takie urządzenia.

- Ekolodzy nas poinformowali, że niedobrym pomysłem jest karmienie kaczek przed okresem zimowym. W innym przypadku było ryzyko, że te, które miały odfrunąć, mogły zostać. Zobaczymy, jak przyjmą go mieszkańcy, bo też w różnego rodzaju mediach widzimy, jak niektórzy korzystają w Polsce z tych kaczkomatów. Jeżeli się przyjmie, a mam taką nadzieję, to stanie w innych miejscach - dodaje.

Rozwiązanie od początku cieszy się uznaniem mieszkańców, którzy chętnie dokarmiają wodne ptactwo. Nysanie wskazują na wygodę korzystania z urządzenia, a także konieczność pomocy zwierzętom w czasie niskich temperatur.

Magistrat zachęca jednak, by na razie powstrzymywać się z intensywnym dokarmianiem. Będzie ono wskazane dopiero wówczas, gdy spadnie śnieg.
Kordian Kolbiarz
Mieszkańcy Nysy

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 16:00 Prudnik: posypały się mandaty za nielegalne wylewanie ścieków Niedozwolone odprowadzanie ścieków stało się problemem w gminie Prudnik. Nie wszyscy mieszkańcy wiosek wywożą nieczystości z gospodarstw na tamtejszą oczyszczalnię… » więcej 2019-12-12, godz. 15:45 Po raz 28. w Opolu kwestować będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Już za miesiąc 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu. Ponad 300 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Nie… » więcej 2019-12-12, godz. 15:00 Rolnik znalazł w polu plantację marihuany. Postanowił z niej skorzystać. Dzisiaj ruszył proces Ponad 160 krzaków konopi, z których można było przygotować 23 kilogramy marihuany o wartości 700 tys. złotych. Taki widok zaskoczył rolnika Grzegorza S. pracującego… » więcej 2019-12-12, godz. 14:30 Narzekają na smog i chcą odszkodowania. Więźniowie pozywają gminę. "Niektórzy lubią pisać" Osadzeni z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich skarżą się na smog i pozywają gminę. Zdaniem dwóch więźniów podczas godzinnych spacerów zła jakoś powietrza… » więcej 2019-12-12, godz. 13:15 Mężczyzna próbował obrabować bank w Czarnowąsach, ale uciekł bez pieniędzy. Poszukuje go policja Nieudana próba napadu na bank w Opolu-Czarnowąsach. Napastnik został spłoszony i uciekł. » więcej 2019-12-12, godz. 12:45 Prawie 2 tysiące przedszkolaków z powiatu nyskiego nauczyło się, jak nieść pomoc w sytuacji zagrożenia życia [ZDJĘCIA] Prawie 2 tysiące maluchów z 68 placówek powiatu nyskiego wzięło udział w trwającej od września akcji 'Przedszkolak ratuje'. Podczas spotkań z policją, strażą pożarną… » więcej 2019-12-12, godz. 11:00 Kolejna szkoła z Opola dostała sprzęt w akcji urzędu marszałkowskiego "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" Sprzęt w ramach akcji 'Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery' trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Opolu. » więcej 2019-12-12, godz. 09:56 Pociągi jeżdżą normalnie. Badanie przyczyn wczorajszej awarii na dworcu w Opolu trwa - Ruch pociągów na dworcu kolejowym w Opolu odbywa się bez problemów - informuje Ireneusz Cieślik z Przewozów Regionalnych. Do późnych godzin wieczornych trwała… » więcej 2019-12-12, godz. 09:15 Supermarkety rezygnują ze sprzedaży żywych karpi, cierpią na tym hodowcy Po apelach organizacji ekologicznych, większość marketów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia, mimo, że prawo taką sprzedaż dopuszcza i określa zasady transportu… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Kędzierzynie-Koźlu będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych Dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych powstaną w Kędzierzynie-Koźlu w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »