Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-09, 10:15 Autor: Witold Wośtak

Kolejny długi weekend. Policja apeluje o rozsądek za kierownicą i zabezpieczenie domostw przed wyjazdami

Akcja "Bezpieczny weekend" rozpocznie się w Wielki Piątek [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcja "Bezpieczny weekend" rozpocznie się w Wielki Piątek [fot. Mariusz Chałupnik]
Policja przypomina o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa u progu kolejnego długiego weekendu. Na drogach będzie pracować wielu funkcjonariuszy, którzy skupią się na piratach drogowych, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, zapinanie pasów i prawidłowe przewożenie dzieci.
Przed ruszeniem w drogę należy sprawdzić, czy samochód ma sprawne światła oraz czy nie brakuje płynów eksploatacyjnych.

- Planując dłuższy czas za kierownicą, warto uwzględnić miejsca postoju - mówi sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Przede wszystkim musimy jednak pamiętać o wyruszeniu w drogę przy pełnej trzeźwości. Jeśli więc, na przykład dzień wcześniej, piliśmy alkohol i nie jesteśmy pewni, czy on wciąż ma na nas wpływ, najlepiej podejść na najbliższy komisariat policji. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości można ruszyć w drogę z pewnością, że nie popełniamy przestępstwa.

Na czas dłuższych wyjazdów warto poprosić sąsiadów o doglądanie naszego domu.

- Niech on podejdzie co jakiś czas i włączy światło, wytwarzając przeświadczenie, że ktoś przebywa w tym domu. Przed drogą warto również sprawdzić, czy na pewno zamknęliśmy drzwi wejściowe oraz okna. Jeśli natomiast mieszkamy w domu jednorodzinnym, upewnijmy się także, co do drzwi garażowych oraz wejścia do piwnicy - dodaje Przemysław Kędzior.

Przypomnijmy, od czwartku (07.11) obowiązują nowe zasady policyjnych kontroli drogowych. Aby uniknąć wysokiego mandatu, należy bezwzględnie słuchać poleceń funkcjonariusza.
Przemysław Kędzior 1
Przemysław Kędzior 2

Wiadomości z regionu

2020-06-01, godz. 15:49 Wracają do normalnego funkcjonowania, ale reżim sanitarny nadal obowiązuje W trzech przebadanych placówkach powiatu prudnickiego nie stwierdzono koronawirusa. Część testów z powodu niejednoznacznych wyników trzeba było powtórzyć. W ramach… » więcej 2020-06-01, godz. 15:43 Opole: kolorowy korowód pluszowych maskotek z okazji Dnia Dziecka Kolorowy korowód pluszowych maskotek przeszedł ulicami Opola. Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Z powodu pandemii koronawirusa… » więcej 2020-06-01, godz. 15:12 "Tarcza antykryzysowa działa". Ponad 331 milionów złotych trafiło na Opolszczyznę w ramach tego rządowego wsparcia Ponad 331 milionów złotych przeznaczono do tej pory na pomoc opolskim przedsiębiorcom w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowano o tym podczas konferencji… » więcej 2020-06-01, godz. 14:20 Seniorka z powiatu wołczyńskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Odebrano jej 8 wycieńczonych psów 8 zaniedbanych psów odebrano 78-letniej mieszkance gminy Wołczyn pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami. » więcej 2020-06-01, godz. 13:58 Dobre wiadomości z zębowickiego magistratu. Urzędnicy są zdrowi i wracają do pracy Urząd Gminy w Zębowicach znów przyjmuje petentów. Przypomnijmy, dwa tygodnie temu (18 maja) magistrat został zamknięty, bo u jednego z pracowników potwierdzono… » więcej 2020-06-01, godz. 13:00 Obwodnica Kluczborka ma oficjalną nazwę - 30-lecia Samorządu Terytorialnego. Radni byli jednomyślni 'Obwodnica 30-lecia Samorządu Terytorialnego'. Taką nazwę dla drogi omijającej centrum Kluczborka jednogłośnie przyjęła rada miejska podczas ostatniej sesji. » więcej 2020-06-01, godz. 12:30 W Zdzieszowicach otwarto nową placówkę pocztową. "Spełniły się nasze postulaty" W Zdzieszowicach od dzisiaj (01.06) działa druga placówka pocztowa. Nowa filia powstała w kompleksie sklepów przy ul. Bolesława Chrobrego. Świadczy wszystkie usługi… » więcej 2020-06-01, godz. 12:00 Odmrażanie sądów po pandemii. Rozprawy wracają na wokandę, ale nie wszystkie Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, wszystkie sądy na Opolszczyźnie rozpoczynają odmrażanie swojej działalności. Dotychczas rozpoznawane były tylko… » więcej 2020-06-01, godz. 11:41 Awanturował się, miał przy sobie narkotyki i próbował wręczyć łapówkę. 35-latkowi z Brzegu grozi 10 lat więzienia Policjanci z Brzegu zostali wezwani do awantury domowej, a podczas interwencji znaleźli narkotyki przy jednym z domowników. 35-letni mężczyzna zaproponował funkcjonariuszom… » więcej 2020-06-01, godz. 10:45 Od 13 czerwca, po korekcie rozkładu jazdy, wrócą połączenia kolejowe w regionie Wznowienie połączeń kolejowych w ramach programu 'Kolej Plus' w powiecie głubczyckim nadal jest pod znakiem zapytania. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »