Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-27, 17:23 Autor: Katarzyna Doros

Tragedia na przejeździe kolejowym w Suchym Borze. Pasażerowie pociągu nie ucierpieli, kierowca osobówki nie żyje

Nie żyje kierowca, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Suchym Borze [fot. Katarzyna Doros]
Nie żyje kierowca, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Suchym Borze [fot. Katarzyna Doros]
Nie żyje kierowca, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Suchym Borze [fot. Katarzyna Doros]
Nie żyje kierowca, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Suchym Borze [fot. Katarzyna Doros]
Nie żyje kierowca, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Suchym Borze [fot. Katarzyna Doros]
Nie żyje kierowca, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Suchym Borze [fot. Katarzyna Doros]
fot.Mario
fot.Mario
fot.Mario
fot.Mario
Pasażerowie pociągu, podróżujący na trasie kolejowej z Opola do Częstochowy, muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Około godziny 12:45 doszło do tragicznego wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Suchym Borem, a Chrząstowicami. Młody kierowca osobówki wjechał pod koła pociągu pospiesznego relacji Przemyśl-Świnoujście. Nie żyje.
- Do wypadku doszło na przejeździe z działającą sygnalizacją świetlną, gdzie czerwone światło ostrzegało kierowcę przed wjazdem - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe. - Obecnie ruch na linii jednotorowej jest wstrzymany. Pociągi dalekobieżne będą jechały zmienionymi trasami, pociągi regionalne również. Szczegółowe okoliczności ustali komisja badająca wypadki kolejowe. Czas zmian w komunikacji będzie zależał od czasu pracy prokuratora i policji.

Jak informuje PKP, pociągi przewoźnika Intercity są kierowane drogą okrężną przez stacje Toszek Północ i Strzelce Opolskie.

Pociągiem na trasie Przemyśl-Świnoujście jechało około 300 pasażerów. Jak relacjonują podróżni, w momencie zderzenia usłyszeli duży huk. Siła hamowania nie była duża. - Myśleliśmy, że to była jakaś przeszkoda na torach - mówią.

- Nagle poczułam, jakby taki huk i ciągnięcie czegoś pod pociągiem. W trakcie drogi hamowania było czuć takie telepanie i widać było mnóstwo kurzu. To ciężka tragedia. Nie wiadomo, jak to się w ogóle wydarzyło, z jakich przyczyn - mówi pasażerka, która jechała do Wrocławia.

- Usłyszeliśmy komunikat, że jest wypadek, prawdopodobnie śmiertelny i jest opóźnienie. Widziałem, jak podbiegli tam i próbowali wyciągnąć, ale szybko zrezygnowali i wszyscy odeszli. Już tylko czekaliśmy na policję i przyleciał LPR. Silnik samochodu wbił się w przednią osłonę lokomotywy. Wszystko powyrywało z przodu łącznie z przewodami pneumatycznymi. Na pewno ten pociąg długo nie pojedzie - mówi jeden z mężczyzn.

Wszyscy pasażerowie opuścili skład pociągu. Opolscy strażacy pomogli im w przetransportowaniu bagaży do głównej drogi, gdzie oczekiwała już komunikacja zastępcza do Opola. Z Opola następnie zostali pociągiem zastępczym przewiezieni do Wrocławia, skąd mogli jechać już do Świnoujścia.

- Na ten moment przyczyny wypadku nie są znane. Przebieg zdarzenia ustala na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza - informuje asp. sztab. Piotr Rudnicki, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Kierujący samochodem marki volkswagen poniósł śmierć na miejscu . Przypuszczamy, że jest to osoba pochodząca z rejonu Opola. Wiemy już, że lokomotywa jest uszkodzona i nie da rady sama dojechać tutaj do dworca. Będzie ściągany specjalny pociąg, który będzie zabezpieczał tą lokomotywę.

Pociągiem relacji Przemyśl-Świnoujście podróżowało około 300 osób. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.
Mirosław Siemieniec
pasażerowie
asp. sztab. Piotr Rudnicki

Wiadomości z regionu

2020-05-29, godz. 17:30 Wniosek wycofany. Bogdan Wyczałkowski nadal będzie kierował pracami nyskiej rady powiatu. "W czasie epidemii nie czas na… Na razie bez kolejnych zmian na czele nyskiej rady powiatu. Przewodniczący Bogdan Wyczałkowski nie został odwołany, a przy prezydialnym stole ponownie zasiadł… » więcej 2020-05-29, godz. 16:35 Jest nowy rektor PMWSZ w Opolu. Poparcie jednogłośne dla prof. Renaty Szyguły Prof. Renata Szyguła - nowym rektorem Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu nie miała kontrkandydata… » więcej 2020-05-29, godz. 15:47 Lech Kaczyński, Jan Olszewski i Żołnierze Wyklęci będą patronować nyskim rondom. To efekt obywatelskiej inicjatywy 3 nyskie ronda otrzymają nowych patronów. To efekt starań części mieszkańców, którzy zabiegali o upamiętnienie w ten sposób postaci związanych z podziemiem an… » więcej 2020-05-29, godz. 15:40 Place zabaw od weekendu ponownie otwarte, ale w rygorze sanitarnym Najmłodsi od jutra (30.05) będą mogli korzystać z placów zabaw na świeżym powietrzu. Rodzic czy opiekun musi jednak upewnić się, że możliwe jest zachowanie 2 metrów… » więcej 2020-05-29, godz. 15:00 Skakał po dachu. Wydawało mu się, że ucieka przed niebezpieczeństwem Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani krapkowiccy policjanci. Dzięki ich szybkiej reakcji mężczyzna, który skakał po dachach budynków, trafił pod opiekę me… » więcej 2020-05-29, godz. 14:15 Akademiki UO otwarte do 24:00. Później wejdą jedynie mieszkańcy z zaświadczeniem o pracy w nocy Drzwi czterech domów studenta Uniwersytetu Opolskiego zamykają się o północy. To rozluźnienie obostrzeń epidemiologicznych. » więcej 2020-05-29, godz. 13:15 Rozpoczyna się remont urządzeń wodnych przy stawie w Obrowcu Do końca tego roku wyremontowane mają być cieki prowadzące do gminnego stawu w Obrowcu w gminie Gogolin. Inwestycja przygotowywana była kilka lat, najdłużej trwało… » więcej 2020-05-29, godz. 13:08 Pracownicy głuchołaskiego szpitala i paczkowskiego ZOL-u zarażeni koronawirusem 6 pracowników służby zdrowia z terenu powiatu nyskiego zakażonych koronawirusem. Testy wykazały obecność COVID-19 u personelu głuchołaskiego ZOZ-u i ZOL-u w P… » więcej 2020-05-29, godz. 12:39 Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym 25-letni mężczyzna pędził swoim bmw ponad 120 km/h w miejscowości Turza w gminie Dobrodzień. Namierzyli go policjanci patrolujący drogę krajową nr 46. » więcej 2020-05-29, godz. 12:00 Święcenia kapłańskie w reżimie sanitarnym aż w sześciu miejscach Diecezja Opolska będzie miała siedmiu nowych księży. Wszyscy przyjmą święcenia w sobotę (30.05), ale pierwszy raz od wielu lat nie wszyscy otrzymają je w katedrze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »