Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-25, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Dzięki współpracy samorządu, fundacji i biznesu, setka dzieci z Namysłowa znajdzie miejsce w nowym żłobku. Placówka przyjmie też maluchy z niepełnosprawnością

Otwarcie żłobka integracyjnego w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie żłobka integracyjnego w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie żłobka integracyjnego w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie żłobka integracyjnego w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie żłobka integracyjnego w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie żłobka integracyjnego w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Nawet setka dzieci będzie mogła uczęszczać do otwartego dziś (25.10) żłobka integracyjnego w Namysłowie.
Żłobek to nowoczesny i ekologiczny obiekt o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych z własnym placem zabaw i kuchnią. Każda z pięciu sal zabaw posiada łazienkę dostosowaną do potrzeb najmłodszych. Mogą do niego uczęszczać maluchy w wieku od 20 tygodni do 3 lat. Jak zapewnia dyrektor placówki Maria Pawlak, instytucja zapewnia opiekę także dzieciom z niepełnosprawnością.

- Mamy salę sensoryczną. Ta sala przede wszystkim jest dla dzieci, które przejawiają jakąkolwiek niepełnosprawność. Pięknie wyposażona, z klatką SI. Mamy salę rehabilitacji, salę poznawania świata, sprzęt multimedialny, mamy podłogę smartfloor, tablicę multimedialną - wymienia.

Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwa 12-osobowy personel, w tym pielęgniarka.

Żłobek prowadzi fundacja Elementarz, a w budowie pomogła fundacja Velux, która pokryła 70% kosztów realizacji 7,5-milionowej inwestycji. W powstaniu placówki miał udział także samorząd. Jak mówi burmistrz Bartłomiej Stawiarski, to świetny przykład współpracy miasta, organizacji non-profit oraz biznesu.

- Gmina przekazała pod tę inwestycję działkę, a później zabezpieczyła ją hipoteką na dotację, którą wojewoda przyznał w wysokości miliona złotych na wyposażenie tego żłobka. Pierwszy raz w historii gminy Namysłów mamy współpracę trzech komponentów. Bardzo dobrze to zagrało, myślę, że to jest przetarta taka ścieżka na przyszłość przy innych inicjatywach - dodaje.

Żłobek funkcjonuje przez 10 godzin dziennie, a zajęcia w nim rozpoczynają się o 06:30. Placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Miesięczny koszt pobytu dziecka wraz z wyżywieniem to około 650 złotych, jednak pracownicy firm Velux i Diehl mogą liczyć na 250-złotową dopłatę ze strony zakładu.
Maria Pawlak
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2020-10-30, godz. 23:40 Raport dnia: rekordowa liczba zakażeń w kraju. Od początku pandemii na Opolszczyźnie na COVID-19 zachorowało 9789… 550 zakażeń koronawirusem i śmierć 11 mieszkańców potwierdzono w piątek (30.10) na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku pandemii patogen z Chin… » więcej 2020-10-30, godz. 22:30 Unijne pieniądze na polskie drogi. Wsparcie między innymi dla obwodnicy Niemodlina Będzie unijne wsparcie na budowę dróg w Polsce - w sumie ponad dwa miliardy złotych. Pięć umów w tej sprawie podpisano w Centrum Unijnych Projektów Transportowych… » więcej 2020-10-30, godz. 21:45 Kolejny dzień protestów. Mimo deszczu Ogólnopolski Strajk Kobiet przeszedł m.in. ulicami Opola i Strzelec Opolskich Mimo deszczowej pogody mieszkańcy regionu uczestniczący w Ogólnopolskim Strajku Kobiet ponownie wyszli na ulice zamanifestować swoje niezadowolenie z wyroku… » więcej 2020-10-30, godz. 21:10 Ruch na opolskich cmentarzach. Wszyscy chcą zdążyć przed zamknięciem nekropolii. "Zebrałyśmy się po pracy w pięć… Po ogłoszeniu przez premiera informacji o nowych obostrzeniach związanych z zamknięciem cmentarzy od 31 października do 2 listopada mieszkańcy regionu tłumnie… » więcej 2020-10-30, godz. 20:55 Harcerze nie będą kwestować na opolskich cmentarzach. Hospicjum Betania przenosi zbiórkę do internetu W związku z zamknięciem cmentarzy i sytuacją epidemiczną w kraju hospicjum Betania nie będzie mogło przeprowadzić kwest przed bramami opolskich nekropolii… » więcej 2020-10-30, godz. 19:55 Potrącenie rowerzysty w Markotowie Małym i dachowanie auta koło Bierawy Do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło na drodze krajowej nr 42 na odcinku Namysłów - Kluczbork w miejscowości Markotów Mały w powiecie… » więcej 2020-10-30, godz. 19:15 Premier apeluje do seniorów, by zostali w domach przez najbliższe dwa tygodnie Premier Mateusz Morawiecki apeluje do seniorów, żeby zostali w domu. - To wasze zdrowie i to wasze życie jest najbardziej zagrożone - mówił szef rządu podczas… » więcej 2020-10-30, godz. 18:50 Nyscy radni nie poparli protestów w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Rada Miejska w Nysie odrzuciła pomysł przyjęcia apelu popierającego protesty w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjności na temat aborcji. » więcej 2020-10-30, godz. 18:15 Brakuje koordynacji, respiratorów, izolatek i personelu. Sytuacja na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych robi się dr… - Paraliż SOR-ów już jest widoczny, sytuacja jest wręcz tragiczna - alarmuje dr Marcin Pieniążek, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego… » więcej 2020-10-30, godz. 18:00 Opole: po zamknięciu cmentarzy zmiana w kursowaniu autobusów w okresie Wszystkich Świętych W związku z zamknięciem cmentarzy w ramach wprowadzenia kolejnych ograniczeń wynikających z aktualnej sytuacji epidemicznej MZK w Opolu informuje, że planowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***