Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-24, 10:30 Autor: Maria Klusik

"Jako opozycja patrzymy na to przychylnym okiem". Gość Radia Opole o powołaniu spółki akcyjnej Odra Opole

Radni Opola na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką [fot.P.Wójtowicz]
Radni Opola na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką [fot.P.Wójtowicz]
Przemysław Pospieszyński [fot. Martyna Bobrowska]
Przemysław Pospieszyński [fot. Martyna Bobrowska]
- Sprzeciwu opozycji, co do profesjonalizacji opolskiego sportu nie będzie - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Przemysław Pospieszyński, szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej.
Dzisiaj (24.10) na sesji radni Opola mają powołać spółkę akcyjną Odra Opole.

- Jako opozycja patrzymy na to przychylnym okiem - mówi gość Radia Opole. - Klub się musi profesjonalizować, to są też wymogi przyszłości. Jeśli by awansował do ekstraklasy, to jest taki wymóg formalny, żeby móc grać w najwyższej klasie rozrywkowej. Na chwilę obecną niestety nam to nie grozi, ale warto to już zacząć wdrażać, bo to nie jest szybki i prosty proces, że powiedzmy wprowadziliśmy go przez dwa miesiące.

- Czekamy tez na projekt nowego stadionu miejskiego, mamy go poznać tej jesieni, podobnie jak koszt jego budowy - dodaje radny Opola.

Pospieszyński odniósł się też do umowy, jaką miasto podpisało z telewizją TVN na produkcję kręconego w Opolu serialu "Szadź". - Ta telewizja jest najlepszym producentem seriali w Polsce - mówi. - Ostatnie wszystkie ich seriale są umiejscowione, bo ostatnio był jeden chyba w Płocku, kolejny był w Raciborzu? Były jakościowo bardzo dobre, dobre oglądalności miały, więc jeśli tutaj ma być jeszcze siedmioodcinkowy, to też pokazuje na to, że to będzie krótka, dynamiczna produkcja. Coraz częściej takie się zdarzają, więc jeszcze bardziej to pokazuje, że tutaj taki nacisk na dynamiczny kryminał będzie. Jak najbardziej jestem z tego zadowolony, że tak w ciemno daliśmy to zgodę.
Przemysław Pospieszyński
Przemysław Pospieszyński

Wiadomości z regionu

2020-05-30, godz. 21:00 Raport dnia w regionie: 11 nowych przypadków koronawirusa. Mamy też 3 ozdrowieńców 11 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 stwierdzono dziś (30.05) w naszym regionie. W ciągu ostatniej doby na Opolszczyźnie ponownie nie odnotowano nowych… » więcej 2020-05-30, godz. 18:15 Powiat spieszy się dążąc do spełnienia prawnych wymogów liczby wychowanków domu dziecka Zmniejszy się liczba podopiecznych Domu Dziecka w Głogówku. Takie są ustawowe wymogi. Do stycznia 2021 roku powiaty mają przeorganizować instytucjonalne domy dziecka… » więcej 2020-05-30, godz. 16:40 Kolizja na Oleskiej w Opolu z udziałem nietrzeźwego kierowcy Jak informuje opolska policja, kierowca osobowej skody zignorował czerwone światło i wjechał w inny, prawidłowo jadący pojazd. » więcej 2020-05-30, godz. 16:00 Nyski MZK przywraca możliwość zakupu biletów u kierowcy Kolejny etap odmrażania nyskiej komunikacji miejskiej. Od poniedziałku (01.06) przewoźnik zniesie ograniczenia dotyczące zakupu biletów. » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Uwaga spacerowicze, kleszcze atakują! "Nie kręcimy nim, nie ściskamy i nie wyciągamy palcami" Są maleńkie, ale bardzo groźne - mowa o kleszczach, które w tym roku mocno atakują. Spotkać możemy je nie tylko w lasach, ale również w parkach, na łąkach czy… » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 W nyskim "Mechaniku" powstanie branżowa szkoła II stopnia. Jej absolwenci będą mogli pójść na studia Nyski 'Mechanik' rozszerzy ofertę edukacyjną. Od nowego roku szkolnego, będzie tam funkcjonować 2-letnia branżowa szkoła II stopnia. » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 "Bezpieczny Senior na Drodze", czyli bezpłatny kurs doszkalający dla kierowców po sześćdziesiątce Starsi mieszkańcy stolicy regionu będą mogli odświeżyć sobie przepisy ruchu drogowego i pod okiem instruktora poćwiczyć jazdę samochodem w praktyce. W czerwcu… » więcej 2020-05-30, godz. 13:45 Nowi księża w diecezji opolskiej. Za nami święcenia w kilku miejscach [ZDJĘCIA] Diecezja opolska ma od dziś (30.05) czterech nowych kapłanów. Późnym popołudniem liczba ta wzrośnie do siedmiu. Jak co roku w przededniu Uroczystości Zesłania… » więcej 2020-05-30, godz. 13:15 Trwają prace nad nowym statutem powiatu nyskiego. Obecny ma być nieprecyzyjny Powiat nyski będzie miał nowy statut. Jego opracowaniem zajmie się wyłoniona podczas wczorajszej (29.05) sesji 6-osobowa grupa radnych. » więcej 2020-05-30, godz. 13:00 Po 30 latach do Kędzierzyna-Koźla wraca kształcenie w branży kolejowej. "Już teraz zapotrzebowanie na kolejarzy zgłosiło… Miłośnicy kolei będą mogli kształcić się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdzie od września uruchomiony będzie kierunek technik transportu k… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »