Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-16, 12:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Radni na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką. Miasto nie rezygnuje też z budowy nowego stadionu

Odra Opole [fot. Kassem Chabayta]
Odra Opole [fot. Kassem Chabayta]
Radni Opola na najbliższej sesji zdecydują czy Odra Opole będzie spółką [fot.P.Wójtowicz]
Radni Opola na najbliższej sesji zdecydują czy Odra Opole będzie spółką [fot.P.Wójtowicz]
Odra Opole spółką akcyjną, a głównym właścicielem będzie miasto - to plan prezydenta Opola, który może zostać zrealizowany na najbliższej sesji. Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że jeśli OKS ma grać w ekstraklasie, to nie powinien działać w oparciu o stowarzyszenie. Jego zdaniem, przejęcie klubu przez miasto, przy sponsoringu ECO, zapewni stabilność finansową i bezpieczeństwo rozgrywek w Opolu.
Decyzję o przekształceniu OKS Odra Opole w spółkę podejmą radni, którzy nad taką uchwałą intencyjną mają głosować na najbliższej sesji zaplanowanej na 24 października.

- Stowarzyszenie jest taką formą działalności, do której każdy i to w każdej chwili może się zapisać. Więc istnieje ryzyko przejęcia prawa do nazwy klubu i miejsca w lidze, a potem wyprowadzenia majątku. Przecież do takich sytuacji w polskiej piłce już dochodziło - mówi Arkadiusz Wiśniewski.

Jeśli radni zagłosują na tak, to miasto będzie musiało opłacić kapitał akcyjny spółki, czyli wydać około 100 tysięcy złotych. Potem głównym finansującym działalność klubu będzie ECO.

Obecnie klub piłkarski prowadzi stowarzyszenie, które musi się zgodzić na takie rozwiązanie. Kolejnym punktem na drodze do stworzenia spółki będzie zgoda PZPN. - Jeśli na tych etapach nie będzie sprzeciwów, to Odra Opole od rundy wiosennej wystartuje jako spółka - zapewnia prezydent.

Otwarta jest także sprawa kolejnych sponsorów klubu. Do tej pory obok ECO, sporo inwestował Ryszard Wójcik, właściciel Sindbada. - Czy będzie chciał nadal to robić, to jest pytanie otwarte, ponieważ niedawno był atakowany przez kibiców - odpowiada Arkadiusz Wiśniewski. - Sytuacja w ostatnich tygodniach nie wyglądała przyjemnie, szczególnie dla kogoś, kto wprowadził klub z III do I ligi. Pamiętajmy, że piłki nożnej na samych dobrych chęciach się nie buduje.

Prezydent zapewnił jednocześnie, że miasto nie rezygnuje z planów budowy nowego stadionu w okolicy ulicy Północnej. - Czekamy na dokumentację, która powinna być przygotowana na początku przyszłego roku. Natomiast data rozpoczęcia budowy uzależniona jest od projektów i cen na rynkach. 2 lata temu zakładaliśmy, że inwestycja wyniesie 100 mln złotych, jednak koniunktura i zapowiedź wzrostu cen minimalnych sprawiły, że ceny szaleją.
Arkadiusz Wiśniewski 01
Arkadiusz Wiśniewski 02

Wiadomości z regionu

2020-02-17, godz. 21:30 Namysłów nie chce płacić prawie 7-milionowej kary za nieprawidłowości przy wycince drzew. Miasto odwołało się od kary nałożonej… Urząd Miejski w Namysłowie odwołał się od prawie 7-milionowej kary nałożonej przez tamtejsze starostwo. Decyzja ma związek z nieprawidłowościami przy wycince ponad… » więcej 2020-02-17, godz. 20:30 Ozimek ma nowego sternika. Mirosław Wieszołek został zaprzysiężony na stanowisko burmistrza Mirosław Wieszołek oficjalnie przejął urząd burmistrza Ozimka. Zaprzysiężenie odbyło się podczas uroczystej sesji rady gminy. » więcej 2020-02-17, godz. 19:00 Głogówek: problemy związane z oczyszczalnią ścieków groziły katastrofą ekologiczną Zagrożeniem dla środowiska naturalnego stała się oczyszczalnia ścieków w Głogówku. Dlatego zdecydowano o jej modernizacji. Oczyszczone ścieki z tej instalacji… » więcej 2020-02-17, godz. 18:30 Policja szuka właściciela, który porzucił głodzonego psa. Pysk i łapy miał związane taśmą klejącą Porzucony pies z łapami związanymi taśmą klejącą i wystającymi żebrami został znaleziony przy drodze w kierunku Bogacicy w powiecie kluczborskim. Na zagłodzonego… » więcej 2020-02-17, godz. 18:00 "To nie tylko wspaniały dziennikarz, ale i dobry człowiek". Tak Janusz Sanocki wspomina Marka Świercza - Marka Świercza znałem od lat 90. i zawsze uważałem go za niebywale rzetelnego, odważnego i uczciwego dziennikarza - tak zmarłego w czwartek (13.02) redaktora… » więcej 2020-02-17, godz. 16:45 Rajmund Miller krytykuje głosowanie nad budżetem państwa. Wylicza odrzucone poprawki Koalicja Obywatelska zgłaszała poprawki do budżetu, Prawo i Sprawiedliwość odrzucało je. Na konferencji prasowej mówił o tym Rajmund Miller, opolski poseł Platformy… » więcej 2020-02-17, godz. 16:30 Młodzieżowi działacze PiS zainaugurowali kampanię prezydencką w regionie. "Jako młodzi ludzie możemy wpływać na Polskę" Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zainaugurowało kampanię prezydencką. Podczas dzisiejszej (17.02) konferencji prasowej w Namysłowie działacze młodzieżówki… » więcej 2020-02-17, godz. 16:20 Opolscy parlamentarzyści wspominają Marka Świercza. Pożegnanie naszego kolegi jutro 'Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata dziennikarskiego. Nikt nie będzie go w stanie zastąpić'. Tuż po zakończeniu Niedzielnej Loży Radiowej… » więcej 2020-02-17, godz. 16:00 Marszałkowska Inicjatywa Sołecka, czyli 5 tysięcy dla każdej wsi w ciągu 3 lat Do 5 tysięcy złotych pomocy na sołectwo - to pomysł urzędu marszałkowskiego, który w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej chce pomóc mieszkańcom najmniejszych… » więcej 2020-02-17, godz. 15:00 Marcin Ociepa popiera reelekcję Andrzeja Dudy. "Celem jest zwycięstwo w pierwszej turze, bo w drugiej bywa różnie" Rozpoczęła się opolska część kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Reelekcję poparł na konferencji prasowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i wiceprezes… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »