Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-14, 15:10 Autor: Katarzyna Doros

Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji"

Andrzej Buła [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Buła [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi Andrzej Buła, lider Platformy Obywatelskiej w regionie podsumowując wyniki wyborów do parlamentu.
- To pokazuje, że nie pokłóciliśmy się na tej liście, pomagaliśmy sobie, świetnie się wspieraliśmy, szczególnie w mediach społecznościowych, co było widać i to później daje efekt. Bo nasi kandydaci nie mieli równych i tożsamych możliwości prowadzenia kampanii wyborczej. My nie mieliśmy możliwości uczestniczenia w czymś pozytywnym w wiadomościach dziennika telewizyjnego, byliśmy skazani na nierówną walkę - mówi Andrzej Buła.

Koalicja Obywatelska wprowadzi do parlamentu czterech posłów i dwóch senatorów reprezentujących Opolszczyznę. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło pięć mandatów, natomiast SLD, PSL-Kukiz'15 i Mniejszość Niemiecka po jednym.

- To prawda, że Koalicja Obywatelska uzyskała słabe wyniki w rozumieniu takiego postrzegania, jako jeden komitet wyborczy, ale też trzeba powiedzieć, że ja się cieszę, że wyborcy mieli szansę ulokowania swoich sympatii politycznych również u innych partnerów opozycyjnych, to jest dla mnie po prostu bardzo ważne - dodaje Andrzej Buła.

Szef Platformy Obywatelskiej w regionie zaapelował do przyszłych posłów opcji rządzącej, aby w sejmie patrzyli na Opolszczyznę przez pryzmat potrzeb mieszkańców, a nie barw politycznych.
Andrzej Buła cz.1
Andrzej Buła cz.2

Wiadomości z regionu

2020-02-26, godz. 11:00 List prezydenta miasta do rektora Politechniki Opolskiej ws. relacji i PNT. Jest reakcja prof. Marcina Lorenca Prezydent Opola skierował list do rektora Politechniki Opolskiej. Prosi w nim prof. Marcina Lorenca o odniesie się do wypowiedzianych przez niego słów o tym, że… » więcej 2020-02-26, godz. 11:00 Kopią nową studnię głębinową, żeby mieszkańcy Pawłowiczek nie mieli sucho w kranach Rozpoczęło się kopanie nowej studni głębinowej w Pawłowiczkach. To reakcja samorządu na problemy z wodą, jakie ubiegłego lata odczuli mieszkańcy tej gminy. Nowa… » więcej 2020-02-26, godz. 10:50 W Kościele katolickim trwa Środa Popielcowa W kalendarzu katolickim dzisiaj (26.02) rozpoczyna się Wielki Post. Wierni od samego rana odwiedzają kościoły, uczestniczą we mszy świętej, a kapłan posypuje ich… » więcej 2020-02-26, godz. 09:00 LGD "Górna Prosna" ma dodatkowe pieniądze za dobrze zrealizowaną strategię wieloletnią Pół miliona złotych bonusu otrzymała Lokalna Grupa Działania 'Górna Prosna' za skuteczną realizację strategii na lata 2014-2020. » więcej 2020-02-26, godz. 08:00 Lubsza nie poprze wniosku o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski. "Królowie w tym kraju byli osobami fi… Gmina Lubsza nie poparła wniosku o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski. Samorząd otrzymał w tej sprawie petycję od prawniczki z Rabki-Zdroju. » więcej 2020-02-26, godz. 07:00 Byczyński magistrat czeka na pomysły do budżetu obywatelskiego. Do wydania prawie 60 tysięcy złotych Mieszkańcy Byczyny mogą już zgłaszać projekty do tegorocznego budżetu obywatelskiego. W puli jest 56 tysięcy złotych, które podzielono po połowie na dwie części… » więcej 2020-02-26, godz. 06:00 Prudnik: zabytkowy basen kąpielowy będzie zamknięty przez kilka lat Drugi sezon zimowy nieczynny jest basen kryty w Prudniku. Mieści się w zabytkowej, ponad stuletniej łaźni miejskiej. Wyłączono ją z eksploatacji jeszcze pod koniec… » więcej 2020-02-26, godz. 06:00 "Potrzebujemy więcej miejsca". W LO nr 5 w Opolu jest za dużo uczniów, a za mało pomieszczeń Zatłoczone korytarze i brak miejsc na schodach - tak wyglądają przerwy między lekcjami w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 5 w Opolu. Szkoła ma za mało… » więcej 2020-02-25, godz. 22:00 Opolszczyzna upamiętni ofiary "Marszów Śmierci". Wojewódzkie obchody odbędą się w Niemysłowicach Mszą świętą, marszem pamięci, salwą honorową i złożeniem kwiatów Opolszczyzna upamiętni więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau zamordowanych i zamęczonych… » więcej 2020-02-25, godz. 20:30 Opolscy uczniowie mierzyli się z testem wiedzy o prawie wyborczym. Ruszyła IV edycja konkursu "Wybieram wybory" Prawie 200 osób z 21 szkół na Opolszczyźnie wzięło udział w I etapie konkursu 'Wybieram wybory' i sprawdzało swoją wiedzę na temat kodeksu wyborczego. Zadaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »