Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-14, 13:24 Autor: Daniel Klimczak

Kamil Bortniczuk o poselskiej reelekcji. "Bardzo ciężko pracowałem przez ostatnie miesiące"

Kamil Bortniczuk, 104 mieszkania powstaną w Nysie dzięki rządowemu programowi Mieszkanie+ [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kamil Bortniczuk, 104 mieszkania powstaną w Nysie dzięki rządowemu programowi Mieszkanie+ [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ciężka praca zawsze się opłaca - tak swoją reelekcję komentuje poseł Kamil Bortniczuk, który w wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Parlamentarzysta zwraca uwagę, że jego działania były widoczne nie tylko podczas kampanii wyborczej.

- Ja bardzo mocno pracowałem od listopada, kiedy objąłem mandat posła 8. kadencji. Bardzo mocno pracowałem i dla regionu, bardzo mocno pracowałem też udzielając się medialnie w Warszawie. Kampanię przepracowaliśmy bardzo sumiennie. Wyniki całej listy i wyniki indywidualne wszystkich 5 naszych posłów są imponujące - dodaje.

Polityk pogratulował zwycięstwa zarówno koalicyjnym koleżankom i kolegom, jak i przyszłym elektom z innych ugrupowań, licząc na efektywną współpracę na rzecz regionu. Wśród najpilniejszych zadań na nową kadencję Kamil Bortniczuk wymienia między innymi wspieranie budowy obiektów sportowych czy zmiany w systemie poboru opłat na autostradzie A4.

- Poważnie traktujemy zobowiązanie dotyczące likwidacji bramek na opolskim odcinku autostrady A4. Ten system jest niepraktyczny, ale też niesprawiedliwy z punktu widzenia mieszkańców naszego regionu - zapewnia.

Jednocześnie parlamentarzysta podziękował za pracę wykonaną przez sztab wyborczy oraz wyraził zadowolenie z powodu zaufania, którym obdarzyli go wyborcy.

- Te niemalże 17 tysięcy głosów to jest świetny rezultat, ale w sposób szczególny dziękuję mieszkańcom powiatu nyskiego, bo fundament tego wyniku powstał właśnie w powiecie nyskim - zauważa.

Przypomnijmy, że według nieoficjalnych jeszcze wyliczeń oprócz Kamila Bortniczuka, poselski mandat z listy Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie uzyskali także Violetta Porowska, Katarzyna Czochara, Janusz Kowalski i Marcin Ociepa.
Kamil Bortniczuk
Kamil Bortniczuk
Kamil Bortniczuk

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 21:15 Opole: po raz pierwszy nagrodzono kobiety sukcesu. "One się gdzieś ukrywają, ale my te perełki wyciągniemy" Po raz pierwszy w stolicy naszego regionu rozdano statuetki Opolskim Kobietom Sukcesu. Podczas gali wręczone zostały nagrody w czterech kategoriach: biznes w skali… » więcej 2020-02-22, godz. 20:46 "Pomagamy rodzinom przez cały rok". Szlachetna Paczka podsumowuje XIX edycję na Opolszczyźnie Do 388 rodzin w tym roku dotarła pomoc ze strony opolskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzymały osoby starsze, samotne i samotni rodzice. Dzisiaj… » więcej 2020-02-22, godz. 20:40 Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów… » więcej 2020-02-22, godz. 19:58 Potrącenie pieszego w Prudniku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Opolu Do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Skowrońskiego w Prudniku. » więcej 2020-02-22, godz. 18:20 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 18:15 Opolscy "terytorialsi" złożyli przysięgę. "Jesteśmy dumni, że daliśmy radę pokonać nasze słabości" 60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (22.02) po raz pierwszy na Opolszczyźnie przysięgę wojskową. Uroczystość zorganizowana na dziedzińcu Zamku… » więcej 2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »