Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 10:45 Autor: Maria Klusik

Jacek Wilk w Radiu Opole: "Łączy nas idea, nie idziemy po stołki i posady"

Jacek Wilk [fot. Marcin Skomudek]
Jacek Wilk [fot. Marcin Skomudek]
- Nigdy nie przywiązywałem zbyt wielkiej wagi do sondaży przedwyborczych, ale wynik 7% Konfederacji w prawyborach w Wieruszowie cieszy - powiedział w "Poglądach i osądach" poseł Jacek Wilk, jedynka na opolskiej liście kandydatów Konfederacji.
- Te wybory w Wieruszowie już chyba od dwudziestu paru lat są bardzo dobrym wskaźnikiem. One w niezwykle dużym przybliżeniu potem odzwierciedlają to, co się potem wydarzy w wyborach właściwych. Także ten trend nas cieszy. Co do sondaży, ja jeszcze nigdy nie widziałem, jak długo jestem w polityce aż tak... takich dziwnych sondaży, takich niepewnych, takich rozstrzelonych, więc za bardzo do nich nie przywiązujemy wagi. W niektórych jesteśmy tuż pod kreską, w niektórych tuż nad kreską, w innych mamy koło siedmiu.

- Po niedzielnych wyborach parlamentarnych najważniejsze jest to, aby żadna z partii nie rządziła samodzielnie. To czy Konfederacja wejdzie z kimkolwiek w koalicję, zależy od realizacji naszych podstawowych postulatów - dodaje gość Radia Opole.

- Bo na prawdę akurat myśmy już udowodnili chyba, ta nasza przynajmniej taka czołowa grupa działaczy, że nie jesteśmy ludźmi, którzy idą po stołki i posady, tylko zależy im na programie. Ten program, idea nas bardzo łączy i nie ma wśród nas ludzi, przynajmniej nie widać takich, którzy mogliby zdradzić te idee dla kilku posad rządowych, czy ministerialnych.

Najważniejsze postulaty Konfederacji to obniżka podatków, bon edukacyjny, reforma sądownictwa obniżenie ceny paliwa do około trzech złotych za litr przez obniżenie akcyzy.
Jacek Wilk
Jacek Wilk

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »