Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-05, 08:02 Autor: Katarzyna Doros

Future Makers Challenge. Sukces licealistów z LO 2 w Opolu. Stworzyli prototyp aplikacji do ubezpieczenia zwierząt i wartościowych rzeczy

Julia Białowąs, Rafał Wyszyński, Aleksandra Graniczkowska [fot. Katarzyna Doros]
Julia Białowąs, Rafał Wyszyński, Aleksandra Graniczkowska [fot. Katarzyna Doros]
Troje licealistów z opolskiej "Dwójki" stworzyło prototyp aplikacji, która z jednej strony pozwala szybko się ubezpieczyć, a jednocześnie służy jako przepustka np. na koncerty. Julia Białowąs, Aleksandra Graniczkowska i Rafał Wyszyński zwyciężyli w ogólnopolskim programie Future Makers Challenge, w którym wiodące marki przygotowywały wyzwania biznesowe. Młodzież z Opola zaproponowała kompleksowe rozwiązanie dla połączenia sektora ubezpieczeń z rozrywką.
- W naszej aplikacji prowadziliśmy możliwość ubezpieczania zwierząt, co dotąd nie było dostępne - mówi Julia Białowąs. - Po analizie naszej grupy docelowej doszliśmy do wniosku, że aktualnie ludzie bardzo są przywiązani do swoich czworonogów. Dodatkowo wprowadziliśmy również pomysł na ubezpieczenie on-off. Polega to na tym, że można ubezpieczyć część swojej garderoby lub jakąś wartościową rzecz, np. na 12 godzin.

- Spotkaliśmy się z bardzo pozytywną reakcją ze strony mentorów i jury podczas wygłoszenia naszych pomysłów i prezentacji. Odzew był taki, że na pewno, gdyby coś takiego istniało, to firma ubezpieczeniowa by z tego chętnie skorzystała. Jest to coś, co odpowiada ich potrzebom - dodaje Rafał Wyszyński.

- Naszym zadaniem było zainteresowanie młodych ludzi ubezpieczeniami. W ramach kampanii marketingowej na tworzone przez nas eventy ze znanymi ludźmi, biletem wstępu byłaby nasza aplikacja - mówi Aleksandra Graniczkowska. - Selfie wykorzystaliśmy w tej aplikacji do tworzenia avatara, który jest naszą podobizną. Żeby młodzi ludzie mogli się utożsamić z tym avatarem, który przeprowadza nas przez cały proces ubezpieczenia, który zwykle jest monotonny. Ten avatar tłumaczyłby rzeczy, które mogą być trudne.

Całą kampanię marketingową licealiści oparli na haśle #niezniszczalni, które ma nawiązywać do przekonania jakim kieruje się "pokolenia milenialsów".
Julia Białowąs, Rafał Wyszyński.
Aleksandra Graniczkowska

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 14:23 Znasz tego mężczyznę? Policja szuka złodzieja Policja z Kędzierzyna-Koźla publikuje wizerunek sklepowego złodzieja. Jego łupem padł towar wartości prawie tysiąca złotych. Ktokolwiek kojarzy tego mężczyznę… » więcej 2020-04-01, godz. 13:59 Już internetowo, za tydzień również telefonicznie. W Prószkowie ruszył próbny spis powszechny Zapytają o wiek, płeć, stan cywilny, własność mieszkania, czy nawet o podłączenie do gazociągu. W Prószkowie rozpoczął się próbny spis powszechny. Opolska gmina… » więcej 2020-04-01, godz. 13:32 Ratusz zapewnia - Rodzina poszkodowana w nocnym pożarze w Opolu otrzyma pomoc Trwa szacowanie strat po wczorajszym (31.03) pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Środkowej w Opolu. Decyzja ws. dalszego użytkowania budynku zależy od inspekcji… » więcej 2020-04-01, godz. 13:12 Wybuch gazu w hali produkcyjnej. Jedna osoba poszkodowana W jednym z zakładów produkcyjnych w Kolonowskiem doszło do wybuchu mieszanki tlenu z acetylenem. Ranny został jeden z pracowników, pozostałym nic się nie stało… » więcej 2020-04-01, godz. 13:10 Miliony papierosów bez akcyzy zatrzymane przez KAS. Były schowane w płatkach owsianych Ponad 5,5 miliona sztuk papierosów bez akcyzy przechwycili opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z jeleniogórską Strażą Grani… » więcej 2020-04-01, godz. 12:15 Zamiast zgłosić się do więzienia, kontynuował kradzieże. Recydywista zatrzymany przez nyskich policjantów Wyrok na koncie nie powstrzymał 56-latka z Nysy od kontynuowania przestępczej działalności. Sprawca włamań i kradzieży wpadł w ręce nyskich policjantów. » więcej 2020-04-01, godz. 12:12 Jedna osoba skierowana na kwarantannę domową? Do izolacji muszą dołączyć wszyscy współlokatorzy Weszły w życie nowe zasady kwarantanny domowej w związku z koronawirusem. Od dzisiaj (01.04) izolacja dotyczy nie tylko osoby, która powróciła z zagranicy lub… » więcej 2020-04-01, godz. 10:50 140 podopiecznych opolskiej Caritas dostanie wsparcie w ramach akcji "Pomoc dla Seniora" - Wsparcie osób starszych, samotnych jest w takich warunkach bardzo potrzebne - nie miał wątpliwości w rozmowie 'W cztery oczy' dyrektor opolskiej Caritas ks… » więcej 2020-04-01, godz. 10:48 WiK Opole: odczyty wodomierzy zdalne, szacunkowe lub elektronicznie Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu przypomina, że w związku z epidemią koronawirusa, pracownicy nie prowadzą odczytów wodomierzy w terenie. » więcej 2020-04-01, godz. 10:15 Układanie kwietnych dywanów niematerialnym dziedzictwem kulturowym Polski Tradycja układania kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała została wpisana przez ministerstwo kultury na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »