Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-04, 15:43 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Prawie 40 milionów złotych na nowe pracownie zawodowe. Pierwsza powstała w Krapkowicach

Olimpia Wikierska w nowej pracowni logistycznej [fot. A. Pospiszyl]
Olimpia Wikierska w nowej pracowni logistycznej [fot. A. Pospiszyl]
Regały magazynowe, kartony, wózek widłowy a do tego skanery i komputery stanęły w starej klasie do języka polskiego w krapkowickim Zespole Szkół Zawodowych. To pierwsza z pracowni wyposażonych dzięki unijnej dotacji w ramach programu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.
- Mamy tu wszystko, co jest potrzebne do nauki zawodu przyszłych logistyków – mówi nauczycielka Olimpia Wikierska. - Stworzyliśmy tutaj taki mini magazyn, czyli mamy ogromny regał, taki sam jaki spotykamy w normalnych magazynach. Jest to regał ramowy, bezpółkowy, na którym ułożyłyśmy sobie różnego rodzaju palety: mamy paletę euro, paletę przemysłową, mamy nadstawki. Mamy tutaj również różne modele pojazdów. Są również przygotowane stanowiska do automatycznej identyfikacji danych, czyli za pomocą skanerów.

- Dostaliśmy potężny zastrzyk finansowy dla naszych szkół – mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - Projekt na 37 milionów złotych, więc to, co się dzisiaj dzieje tutaj, w Krapkowicach, również się zadzieje w 54 szkołach. Każda ze szkół będzie miała, na różnym poziomie, dofinansowanie do stworzenia klasy zawodowej o profilu przez siebie wybranym. Wyposażenie w Krapkowicach kosztowało ok. 90 tysięcy złotych.

Poza wyposażeniem nowych pracowni w ramach projektu fundowane będą płatne miesięczne staże dla 5 tysięcy uczniów chętnych do nauki zawodu w lokalnych przedsiębiorstwach.
Olimpia Wikierska
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2020-05-25, godz. 10:33 Raport MZ: 148 nowych zakażeń, w tym cztery z Opolszczyzny. Nie ma ofiar śmiertelnych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 148 nowych przypadkach zakażonych koronawirusem w kraju. Na Opolszczyźnie COVID-19 wykryto u czterech osób, to oznacza, że… » więcej 2020-05-25, godz. 10:30 Susza nie zagraża funkcjonowaniu Elektrowni Opole. "Mamy zapas wody do celów technologicznych" - System wdrożony w elektrowni jest bardzo oszczędny pod względem gospodarowania wodą - zapewnił w porannej rozmowie 'W cztery oczy' jej dyrektor Mirosław Pie… » więcej 2020-05-25, godz. 09:45 W Głębinowie będzie drugie w kraju sanktuarium św. Rity To patronka, do której wierni zwracają się w bardzo trudnych, wręcz beznadziejnych sprawach. » więcej 2020-05-25, godz. 08:30 Od poniedziałku żłobki i przedszkola w Nysie wznawiają działalność Placówki został zaopatrzone w niezbędne środki dezynfekcyjne oraz środki ochrony osobistej, a personel przygotowany do pracy w nowym reżimie sanitarnym. » więcej 2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »