Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-02, 15:52 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Robert Wegrzyn: zwolnienie z podatku zamiast 13 emerytury i utworzenie opolskiej strefy ekonomicznej

Robert Węgrzyn na spotkanie z dziennikarzami przyjechał na rowerze [fot. A. Pospiszyl]
Robert Węgrzyn na spotkanie z dziennikarzami przyjechał na rowerze [fot. A. Pospiszyl]
Robert Węgrzyn, kandydat na posła z listy Koalicji Europejskiej, postuluje o zwolnienie emerytów z podatku dochodowego i utworzenie opolskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zachęca też pozostałych kandydatów, żeby na spotkania wyborcze zamiast samochodami jeździli rowerami i w ten sposób dbali o jakość powietrza.
- Nie chcę się licytować z PiS-em w sprawie 13 czy 14 emerytury – mówi Robert Węgrzyn. - Będę namawiał władze Platformy do tego, żeby zrezygnować z pomysłu 13 emerytury, za to zwolnić emerytów kompleksowo z płacenia podatku dochodowego. To będzie dla nich realne wsparcie i realna pomoc. Emeryt ten podatek już raz w swoim życiu zapłacił w trakcie kariery zawodowej.

Kandydat na posła podkreślał również, że korzyścią dla naszego regionu byłoby utworzenie opolskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Obecnie część województwa przynależy do strefy katowickiej, a druga do wałbrzyskiej. Posiadanie lokalne strefy ułatwiłoby według Roberta Węgrzyna ściąganie do nas inwestorów.
Robert Węgrzyn

Wiadomości z regionu

2019-11-11, godz. 23:00 Mieszkańcy Brzegu, wraz z wojskiem, uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości Wojskowym apelem pamięci poprzedzonym mszą za ojczyznę zakończyły się brzeskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. » więcej 2019-11-11, godz. 22:30 Regiment garnizonowy, śląska landwehra czy legia polsko-włoska. Spotkanie z historycznym wojskiem w Kędzierzynie-Koźlu… Szable i rapiery, pistolety i haubice, do tego mundury o różnych krojach i fasonach - to wszystko można było zobaczyć dzisiaj (11.11) w Kędzierzynie-Koźlu w czasie… » więcej 2019-11-11, godz. 20:30 Przypomnieli świętego Marcina i zbierali na operację dla chorej mieszkanki gminy Po raz 22. w Strzeleczkach odbyła się inscenizacja historii św. Marcina, który będąc rzymskim legionistą, podzielił się płaszczem z żebrakiem. W towarzystwie tłumów… » więcej 2019-11-11, godz. 19:52 W pożarze mieszkania zginęło dwóch mężczyzn. To prawdopodobnie bracia Dwóch młodych mężczyzn zginęło w pożarze mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. Straż pożarną zaalarmowali ludzi, którzy zobaczyli dym wydobywający się z okna na drugim… » więcej 2019-11-11, godz. 18:30 Podczas uroczystej sesji rady miasta uhonorowano osoby zasłużone dla Opola. "To wyraz wdzięczności" Narodowe Święto Niepodległości to w Opolu okazja do wręczenia wyróżnień miejskich. Podczas uroczystej sesji tytuł Zasłużony Obywatel Miasta Opola trafił do profesora… » więcej 2019-11-11, godz. 17:15 Głubczyce upamiętniły 101. rocznicę odzyskania niepodległości W Głubczycach obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pod… » więcej 2019-11-11, godz. 16:30 Duże zainteresowanie mieszkańców Prudnika obchodami rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Apel harcerzy oraz msza w intencji Ojczyzny i kombatantów rozpoczęły prudnickie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Licznie uczestniczyli w nich mieszkańcy… » więcej 2019-11-11, godz. 16:10 Z okazji odzyskania niepodległości wieczorem w Babicach przy ognisku odśpiewane zostaną pieśni patriotyczne Dla upamiętnienia odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów w całej Polsce odbywają się okolicznościowe uroczystości, marsze i koncerty. Podobnie będzie… » więcej 2019-11-11, godz. 16:00 Mieszkańcy Opola tłumnie świętowali odzyskanie niepodległości na placu Wolności [FILM, ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem mieszkańców Opola cieszyły się oficjalne uroczystości niepodległościowe na placu Wolności. Odśpiewano hymn, była salwa honorowa, apel pamięci… » więcej 2019-11-11, godz. 15:00 Grodków tanecznie świętował rocznicę odzyskania niepodległości. "Chcemy nadać świętu nie tylko patetyczny, ale i radosny… 101. rocznicę odzyskania niepodległości uczczono dziś (11.11) także w Grodkowie. Podczas obchodów, już po raz trzeci, mieszkańcy zatańczyli na miejscowym rynku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »