Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-27, 11:00 Autor: Bogusław Kalisz

Kolejne gminy otrzymały dotacje na remonty dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Podpisanie umów w ramach FDS foto: W.Wośtak
Podpisanie umów w ramach FDS foto: W.Wośtak
Podpisanie umów w ramach FDS foto: W.Wośtak
Podpisanie umów w ramach FDS foto: W.Wośtak
23 umowy z 16 opolskimi samorządami na łączną kwotę 16 milionów złotych podpisano w namysłowskim magistracie z puli Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie we wrześniu do gmin i powiatów z naszego województwa trafiło 57 milionów złotych dotacji.
Wicewojewoda Violetta Porowska chwaliła samorządy za szybkie i dobre wypełnienie wniosków. – Nie wszystkim zainteresowanym udało się jednak zakwalifikować – dodaje.

- Parę takich gmin oczywiście było. Sam program był dosyć szybki, dynamiczny. Przygotowanie takich wniosków nie jest rzeczą prostą, ale gminy sobie z tym świetnie poradziły. Zainteresowanie jest zawsze bardzo duże. W ramach tej wrześniowej edycji 61 umów podpisujemy - dodaje Porowska.

Jednym z beneficjentów tej puli FDS jest gmina Namysłów, która pozyskała 60 procent dotacji na budowę drogi w Barzynie. - Koszt oszacowano na 800 tysięcy złotych – mówi burmistrz Bartłomiej Stawiarski.

- Mieliśmy problem, bo po przedniej kadencji nie zostały przygotowane dokumentacje techniczne. Pozwoleń na budowę nie było. Będziemy budować drogę praktycznie od podstaw, bo w tej chwili to jest droga wysypana szutrem. Tam będzie wszystko robione, czyli kompleksowa podbudowa drogi z odwodnieniem, z oświetleniem, czyli można powiedzieć, że wybudujemy w miejscowości, która 40 lat czekała, drogę od podstaw - dodaje Stawiarski.

Oleskie starostwo pozyskało w tym naborze milion sto tysięcy złotych dofinansowania, czyli 80 procent kosztu remontu drogi w Borkach Wielkich. – Chcemy skończyć do maja 2020, ale wykorzystamy dotację jeszcze w tym roku – zaznacza starosta Roland Fabianek.

- Zakres prac to jest: nowa nakładka, chodniki, odwodnienie. Jest to odcinek krótki, w granicach 1 kilometra. Jest to kolejna część tego zadania realizowanego w Borkach. Z FDS już dwa elementy były realizowane - dodaje Fabianek.

Łącznie w tym roku na Opolszczyznę trafiło 250 milionów złotych z puli Funduszu Dróg Samorządowych.
Violetta Porowska
Bartłomiej Stawiarski
Roland Fabianek

Wiadomości z regionu

2020-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 70 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. 34 zachorowania dotyczą DPS-u w Jędrzejowie Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (21.09) 70 nowy zakażeń koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień. Dotąd w województwie patogen z Chin wykryto u 2097… » więcej 2020-09-21, godz. 21:00 Nowe utrudnienia w okolicy dworca Opole Wschodnie. Od wtorku zmiana organizacji ruchu Uwaga kierowcy. Od wtorku (22.09) nie jeździmy na pamięć ulicą Bohaterów Monte Cassino w Opolu. O ile dotychczas w obu kierunkach jeździliśmy osobnymi nitkami… » więcej 2020-09-21, godz. 20:15 Depopulacja w regionie trafnie zdiagnozowana, ale negatywnych trendów nie udało się zatrzymać Jednostki samorządu terytorialnego aktywnie przeciwdziałały spadkowi populacji na Opolszczyźnie w ramach programu Specjalnej Strefy Demograficznej realizowanego… » więcej 2020-09-21, godz. 19:00 Policjanci i strażacy ćwiczyli poszukiwanie zaginionych osób w lasach w pobliżu Łubnian Mija rok od powołania przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu Nieetatowego Zespołu do Poszukiwań Osób Zaginionych w Terenie Otwartym. Grupa wspiera jednostki… » więcej 2020-09-21, godz. 19:00 Opolszczyzna od wielu lat wyludnia się - alarmuje NIK w najnowszym raporcie Opolszczyzna jest jednym z najszybciej wyludniających się regionów w kraju. Tak wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Powodem jest między… » więcej 2020-09-21, godz. 17:00 Koronawirus w ŚDS w Strzelcach Opolskich. Na kwarantannę trafiło 4 terapeutów i 5 uczestników zajęć Czterech terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich trafiło na kwarantannę po tym, jak u jednego z nich rutynowe badanie przed zabiegiem… » więcej 2020-09-21, godz. 17:00 443 km Głównym Szlakiem Sudeckim w 6 dni. Ruszył bieg promujący akcję "Masz jaja idź na badania" W sześć dni chcą pokonać Główny Szlak Sudecki by zwrócić uwagę na profilaktykę wśród mężczyzn. Krzysztof Danków, Tomasz Łopianiak inicjatorzy akcji… » więcej 2020-09-21, godz. 15:30 93 aktywne zakażenia w powiecie głubczyckim. Największe ognisko koronawirusa to Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchat… Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie głubczyckim. Sanepid informuje, że liczba aktywnych zakażeń dzisiaj (21.09) to 93 osoby. W kwarantannie… » więcej 2020-09-21, godz. 15:15 Dwie uczennice PSP nr 5 w Brzegu zakażone koronawirusem. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie Koronawirus w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu. Zakażenie potwierdzono u dwóch uczennic klasy szóstej. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-21, godz. 14:15 Koronawirus w powiecie brzeskim: zamknięty oddział w szpitalu, uczniowie jednej ze szkół i podopieczni domu dziecka… Powiat brzeski walczy z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie. Pierwsze zakażenia potwierdzono tam w piątek (18.09), a wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***