Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-27, 11:00 Autor: Bogusław Kalisz

Kolejne gminy otrzymały dotacje na remonty dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Podpisanie umów w ramach FDS foto: W.Wośtak
Podpisanie umów w ramach FDS foto: W.Wośtak
Podpisanie umów w ramach FDS foto: W.Wośtak
Podpisanie umów w ramach FDS foto: W.Wośtak
23 umowy z 16 opolskimi samorządami na łączną kwotę 16 milionów złotych podpisano w namysłowskim magistracie z puli Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie we wrześniu do gmin i powiatów z naszego województwa trafiło 57 milionów złotych dotacji.
Wicewojewoda Violetta Porowska chwaliła samorządy za szybkie i dobre wypełnienie wniosków. – Nie wszystkim zainteresowanym udało się jednak zakwalifikować – dodaje.

- Parę takich gmin oczywiście było. Sam program był dosyć szybki, dynamiczny. Przygotowanie takich wniosków nie jest rzeczą prostą, ale gminy sobie z tym świetnie poradziły. Zainteresowanie jest zawsze bardzo duże. W ramach tej wrześniowej edycji 61 umów podpisujemy - dodaje Porowska.

Jednym z beneficjentów tej puli FDS jest gmina Namysłów, która pozyskała 60 procent dotacji na budowę drogi w Barzynie. - Koszt oszacowano na 800 tysięcy złotych – mówi burmistrz Bartłomiej Stawiarski.

- Mieliśmy problem, bo po przedniej kadencji nie zostały przygotowane dokumentacje techniczne. Pozwoleń na budowę nie było. Będziemy budować drogę praktycznie od podstaw, bo w tej chwili to jest droga wysypana szutrem. Tam będzie wszystko robione, czyli kompleksowa podbudowa drogi z odwodnieniem, z oświetleniem, czyli można powiedzieć, że wybudujemy w miejscowości, która 40 lat czekała, drogę od podstaw - dodaje Stawiarski.

Oleskie starostwo pozyskało w tym naborze milion sto tysięcy złotych dofinansowania, czyli 80 procent kosztu remontu drogi w Borkach Wielkich. – Chcemy skończyć do maja 2020, ale wykorzystamy dotację jeszcze w tym roku – zaznacza starosta Roland Fabianek.

- Zakres prac to jest: nowa nakładka, chodniki, odwodnienie. Jest to odcinek krótki, w granicach 1 kilometra. Jest to kolejna część tego zadania realizowanego w Borkach. Z FDS już dwa elementy były realizowane - dodaje Fabianek.

Łącznie w tym roku na Opolszczyznę trafiło 250 milionów złotych z puli Funduszu Dróg Samorządowych.
Violetta Porowska
Bartłomiej Stawiarski
Roland Fabianek

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 10:45 Poranni goście Radia Opole. "Trudno zmierzyć efektywność turystycznej promocji, ale Opole jest lubiane za granicą" - Kontrola dotyczyła nie tylko działań stricte promocyjnych, ale także innych aspektów takich jak kadry, księgowość czy finanse - powiedział w rozmowie ' W cz ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:45 20-latek oskarżony o zgwałcenie 17-latki stanął przed sądem W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna się proces Bogdana R. Prokuratura zarzuca mu, że w połowie maja w czasie imprezy w lesie, w centrum Kędzierzyna-Koźla, najpier ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:15 Sąd skazał 29-latka, który rzucał koktajlami Mołotowa. Więzienie i naprawa wyrządzonych szkód 29-letni Damian O., który w lutym obrzucił jeden z bloków w Kędzierzynie-Koźlu koktajlem Mołotowa, został skazany. Sąd uznał, że mężczyzna planował podpalenie ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 "Blisko" - nowa miejska aplikacja w Kędzierzynie-Koźlu. Łatwa w obsłudze i darmowa Najważniejsze informacje o wydarzeniach w mieście, ostrzeżenia pogodowe, alerty o awariach sieci wodociągowych czy komunikaty policji mogą znaleźć mieszkańcy ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 Noc z benzenem w Kędzierzynie-Koźlu Od wczorajszego (21.10) wieczoru nieco podwyższony jest poziom benzenu w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Ś ... » więcej 2019-10-22, godz. 07:58 Opole: nie chciał potrącić sarny i wjechał do rowu Do tego zdarzenia doszło około godziny 5.30 na ulicy Strzeleckiej w Opolu, na wysokości 'Niedźwiednika'. » więcej 2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a dzisiaj (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej wars ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »