Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-20, 18:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu

Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy.
- Jestem przyjacielem Opolan i zawsze będę tę opolską reprezentację w polskim parlamencie wspierał – mówił Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. - To są ludzie, którzy mają bardzo dobre osiągnięcia, dokonania i świetne życiorysy. Mają ogromne przekonanie, że warto walczyć dla Opolan i Opolszczyzny, warto ją dobrze reprezentować wszędzie tam, gdzie można. Ci ludzie, którzy tutaj razem stoją będą ją reprezentować w polskim parlamencie, w sejmie i senacie.

Na konferencji poruszono kwestię strajków młodzieży przeciwko ocieplaniu klimatu, ale także obronę granic Opolszczyzny, rozwój regionu i wzmocnienie samorządów lokalnych.

- Opolszczyzna dzisiaj rozwija się najdynamiczniej po 89 roku. Ostatnie 12 lat to jest czas jej rozkwitu – mówi Tomasz Kostuś, kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmu. - Z dumą możemy powiedzieć, że Opolszczyzna się rozwija, jest regionem stabilnym i bezpiecznym.

Według posła Rajmunda Millera obecny stan służby zdrowia jest przerażający, a pacjenci nie potrafią na czas otrzymać pomocy od specjalisty.

- Mamy opracowany program, w którym pacjent będzie czekał nie dłużej niż 21 dni na wizytę u specjalisty, a na SOR-ze w ciągu godziny zostanie udzielona mu pierwsza pomoc. Stworzymy ośrodki onkologiczne - mówił Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej.

- Potrzeby obywateli są dla nas priorytetem, a każdy program tworzymy z myślą o nich – podsumowali konferencję członkowie Koalicji Obywatelskiej.
Grzegorz Schetyna
Tomasz Kostuś
Rajmund Miller

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 08:15 Uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia odbędą się także w Prudniku Wyniesienie na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego uczci także Prudnik. Zakończenie procesu jego beatyfikacji ogłosił niedawno pap ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:41 PKW podała oficjalne wyniki wyborów do sejmu. 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN - tak wybrała ... Prawo i Sprawiedliwość (43,59%), Koalicja Obywatelska (27,40%), SLD (12,56%), PSL/Kukiz15 (8,55%) i Konfederacja (6,81%) - to pięć ugrupowań, które w nowej ka ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:30 Areszt dla zabójcy z Charbielina. Bratobójstwo następstwem rodzinnego konfliktu, który trwał do dłuższego czasu Podejrzany o zabójstwo w Charbielinie pod Głuchołazami usłyszał prokuratorskie zarzuty. Arkadiusz S. w miniony piątek, w południe postrzelił swojego brata, by ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:45 Uczniowie podstawówki z Głuchołaz wygrali w konkursie "uDOSTĘPniacze" Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie 'uDOSTĘPniacze'. Brali w nim uczniowie ze 100 s ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:01 Frekwencja wzrosła o 10 punktów procentowych, ale nadal jest najniższa w kraju W wyborach parlamentarnych frekwencja w województwie opolskim wyniosła 52,91%. To najsłabszy wynik w kraju. Przypomnijmy, w całej Polsce frekwencja wyborcza w ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:00 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »