Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-20, 18:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu

Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny[fot.M.Matuszkiewicz]
Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy.
- Jestem przyjacielem Opolan i zawsze będę tę opolską reprezentację w polskim parlamencie wspierał – mówił Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. - To są ludzie, którzy mają bardzo dobre osiągnięcia, dokonania i świetne życiorysy. Mają ogromne przekonanie, że warto walczyć dla Opolan i Opolszczyzny, warto ją dobrze reprezentować wszędzie tam, gdzie można. Ci ludzie, którzy tutaj razem stoją będą ją reprezentować w polskim parlamencie, w sejmie i senacie.

Na konferencji poruszono kwestię strajków młodzieży przeciwko ocieplaniu klimatu, ale także obronę granic Opolszczyzny, rozwój regionu i wzmocnienie samorządów lokalnych.

- Opolszczyzna dzisiaj rozwija się najdynamiczniej po 89 roku. Ostatnie 12 lat to jest czas jej rozkwitu – mówi Tomasz Kostuś, kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmu. - Z dumą możemy powiedzieć, że Opolszczyzna się rozwija, jest regionem stabilnym i bezpiecznym.

Według posła Rajmunda Millera obecny stan służby zdrowia jest przerażający, a pacjenci nie potrafią na czas otrzymać pomocy od specjalisty.

- Mamy opracowany program, w którym pacjent będzie czekał nie dłużej niż 21 dni na wizytę u specjalisty, a na SOR-ze w ciągu godziny zostanie udzielona mu pierwsza pomoc. Stworzymy ośrodki onkologiczne - mówił Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej.

- Potrzeby obywateli są dla nas priorytetem, a każdy program tworzymy z myślą o nich – podsumowali konferencję członkowie Koalicji Obywatelskiej.
Grzegorz Schetyna
Tomasz Kostuś
Rajmund Miller

Wiadomości z regionu

2020-09-20, godz. 15:25 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej 2020-09-20, godz. 11:15 Rowerzyści przejechali szlakiem kwietnych dywanów. Tradycja ma szansę dostać się na światową listę UNESCO Rajd rowerowy trasą kwietnych dywanów układanych w święto Bożego Ciała w powiecie strzeleckim zainaugurował starania mieszkańców o wpis tradycji na listę… » więcej 2020-09-20, godz. 11:00 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o "piątce dla zwierząt" - branże mięsne i futerkowa są ze sobą ściśle powiązane - Rozpatrujemy sprawę zwierząt futerkowych jako całość życia rolniczego i dlatego jesteśmy przeciwni tej ustawie - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-20, godz. 10:51 MZ: 910 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie opolskim rekord - 84 zachorowania na COVID-19 [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W województwie opolskim odnotowano aż 84 zachorowania na COVID-19. To rekord… » więcej 2020-09-20, godz. 10:00 Zaczynało się od marzeń o autonomicznym ośrodku, teraz TVP3 Opole obchodzi 15-lecie W styczniu 2005 roku, po nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, powstał autonomiczny Oddział Terenowy TVP w Opolu. 15 lat później TVP3 Opole to dziesiątki… » więcej 2020-09-20, godz. 10:00 Trwa termomodernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim Trwa termomodernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. To kolejny etap prac, po remoncie dachu i sali kinowej. Oprócz nowej elewacji wymieniane… » więcej 2020-09-20, godz. 09:00 Instytucje kulturalne oraz organizacje pozarządowe mogą już zgłaszać kandydatów do nagrody za kulturalne osiągn… Do 30 września opolski ratusz czeka na zgłoszenia kandydatów do nagród Opola dla działaczy kulturalnych. W tym roku, ze względu na pandemię, wiele działań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***