Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-03, 16:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Czesław Biłobran i Paweł Szymkowicz rezygnują ze startu w wyborach do senatu. W Głuchołazach działacze PO zawieszają członkostwo w partii

Czesław Biłobran [fot. Wanda Kownacka]
Czesław Biłobran [fot. Wanda Kownacka]
Paweł Szymkowicz [fot. Marcin Skomudek]
Paweł Szymkowicz [fot. Marcin Skomudek]
Jan Woźniak [fot. Barbara Więcek]
Jan Woźniak [fot. Barbara Więcek]
Czesław Biłobran wycofuje się ze startu w wyborach do senatu. Mimo, że jako kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego od piątku zebrał około 2700 podpisów poparcia, to złożył rezygnację, ponieważ władze ludowców, Koalicji Obywatelskiej i SLD poparły start kandydata lewicy, czyli Jana Woźniaka, obecnego burmistrza Otmuchowa. W tej sytuacji zrezygnować musiał również Paweł Szymkowicz, który miał startować z listy Koalicji Obywatelskiej. Działacz PO w Głuchołazach powiedział jednak "dosyć" i oddał swoją legitymację partyjną.
Czesław Biłobran, były starosta nyski podkreśla, że taka była decyzja władz jego partii i to one będą za nią odpowiadały. - Oficjalnie otrzymałem informację, że okręg 51, czyli powiat nyski, brzeski i prudnicki jest przeznaczony dla lewicy, więc złożyłem rezygnację. Teraz rękawice podjął Jan Woźniak i życzę mu powodzenia, a jaki będzie wynik zobaczymy - powiedział Czesław Biłobran.

Dodajmy, że w wyborach do senatu miał startować także Paweł Szymkowicz z Platformy Obywatelskiej. Działacz PO zebrał już 3 tysiące podpisów poparcia, ale i jemu nakazano złożenie rezygnacji. W związku z tym Paweł Szymkowicz wraz z kilkoma kolegami zrezygnował z członkostwa w Platformie, a całą akcję nazywa niepoważną.

- Dawanie pierwszeństwa na liście kandydatowi lewicy, czyli przedstawicielowi partii, która w okręgu 51 ma poparcie rzędu 11 procent a Platforma Obywatelska 35 procent, to to jest praktycznie oddanie mandatu Prawu i Sprawiedliwości - podkreśla Paweł Szymkowicz, który przypomina, że PiS wystawia tam Jerzego Czerwińskiego, obecnego senatora, a w przeszłości samorządowca.

Po ostatnich uzgodnieniach między KO, PSL i SLD członkostwo w Platformie Obywatelskiej zawiesili burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński i przewodniczący koła PO w tym mieście Jacek Kanarski. - Podobnie zrobiło jeszcze kilkunastu działaczy PO Głuchołazach, a to oznacza, że struktury w tym mieście praktycznie przestały istnieć - powiedział Radiu Opole Jacek Kanarski.
Czesław Biłobran
Paweł Szymkowicz

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 13:06 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »