Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-31, 19:58 Autor: Daniel Klimczak

Gmina Łambinowice świętuje zakończenie żniw. Gminne dożynki w Piątkowicach [ZDJĘCIA]

Dożynki gminne w Piątkowicach [Fot. Facebook / Violetta Porowska]
Dożynki gminne w Piątkowicach [Fot. Facebook / Violetta Porowska]
Dożynki gminne w Piątkowicach [fot. Daniel Klimczak]
Dożynki gminne w Piątkowicach [fot. Daniel Klimczak]
Dożynki gminne w Piątkowicach [fot. Daniel Klimczak]
Dożynki gminne w Piątkowicach [fot. Daniel Klimczak]
Wicewojewoda Violetta Porowska odwiedziła dożynki w Kietrzu i Piątkowicach [fot. Facebook / Violetta Porowska]
Wicewojewoda Violetta Porowska odwiedziła dożynki w Kietrzu i Piątkowicach [fot. Facebook / Violetta Porowska]
Rolnicy z gminy Łambinowice dziękują dziś (31.08) za tegoroczne plony. W Piątkowicach trwają dożynki gminne, w czasie których coś dla siebie mogą odnaleźć zarówno rolnicy, jak i osoby nie związane z uprawą ziemi.
Imprezę rozpoczęła polowa msza święta, po której uczestnicy mogli wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez zespoły wokalne. Biorące udział w uroczystości sołectwa zaprezentowały wykonane przez siebie korony żniwne oraz stoiska z lokalnymi potrawami. Wszystko to jest oceniane i nagradzane - wyjaśnia Jolanta Mierzwińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach.

- Jednym z konkursów jest konkurs prezentacji sołectw. w ramach tego konkursu oceniane jest wszystko; stroje, stoisko oraz pojazd, którym przyjeżdżają sołectwa. To są i ciągniki, i wozy, i wszelkie różne inne pojazdy przyozdobione konstrukcjami ekologicznymi, czyli zbożami, kukurydzą i również konstrukcje drewniane - mówi.

Jednym z gości imprezy była wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która wcześniej wzięła udział także w dożynkach w Kietrzu. Jak zauważała, tego typu imprezy to niezwykle radosny czas, w którym nie powinno brakować wdzięczności za ciężką pracę rolników.

- Dożynki są ważne, żeby cieszyć się po całym roku ciężkiej, wytężonej pracy, ale są takie ważne również dlatego, że dziękujemy tym rolnikom za to, że nas tak pięknie obdarowują i pokazujemy im, że są dla nas bardzo ważni - dodaje.

Dodajmy, że rozstrzygnięcie dożynkowych konkursów odbędzie się przed godziną 20:00. Później zaplanowano zabawę taneczną, która potrwa do późnej nocy.
Jolanta Mierzwińska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-11-25, godz. 20:15 Raport dnia: 39 zgonów i 459 nowych infekcji w regionie. Znów zmarło rekordowo wielu zarażonych w całej Polsce 39 zgonów i 459 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-25, godz. 20:00 Kolejna dostawa płynu do dezynfekcji produkowanego pod Nysą trafiła do placówek na terenie gminy Podnyska fabryka bioetanolu ponownie wspiera miasto w walce z koronawirusem. Zakład przekazał kolejną dostawę środków biobójczych do dezynfekcji dłoni… » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Opole włączy się w ogólnopolski protest. Zgasną latarnie na wielu ulicach w sprzeciwie do planów rządu W Opolu na godzinę zgasną uliczne latarnie. Akcję protestacyjną samorządów z całej Polski zaplanowano na 1 grudnia o godzinie 17:00. » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Firmy cateringowe obsługujące szkoły przeżywają kolejny kryzys finansowy Puste klasy i szkolne korytarze, to także puste stołówki. Firmy cateringowe dostarczające obiady dla uczniów już drugi raz w tym roku, z powodu pracy zdalnej… » więcej 2020-11-25, godz. 18:15 Radni powiatowi PiS z Kędzierzyna-Koźla apelują ws. Strajku Kobiet i domagają się wyjaśnień. Klub Sabiny Nowosielskiej-KO… Radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu podczas ostatniej sesji wystosowali apel w sprawie organizowanych w mieście marszów w… » więcej 2020-11-25, godz. 18:00 Studenci kierunków lekarskich mogą składać wnioski o stypendia marszałka Urząd marszałkowski w Opolu ogłosił nabór (24.11) na stypendia dla 30 najlepszych studentów medycyny z regionu. Osoby, które w poprzednim roku akademickim… » więcej 2020-11-25, godz. 17:15 Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. "Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych" Zakaz korzystania z telefonów komórkowych przy przechodzeniu przez jezdnię i torowisko, pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy czy niedozwolona jazda… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Drogę wskaże ci... robot. Nowatorskie rozwiązanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Zaśpiewa, zatańczy, opowie żart, ale przede wszystkim podpowie, doradzi i wskaże drogę. W holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanął nietypowy… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 21-letni mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany. Wpadł przez brak maseczki w przestrzeni publicznej Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ nie… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Posłowie Lewicy w KWP w Opolu. Żądają wyjaśnień w sprawie traktowania nyskich funkcjonariuszy Posłowie Lewicy rozpoczęli interwencję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu w sprawie domniemanego mobbingu w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Według… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***