Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-31, 19:58 Autor: Daniel Klimczak

Gmina Łambinowice świętuje zakończenie żniw. Gminne dożynki w Piątkowicach [ZDJĘCIA]

Dożynki gminne w Piątkowicach [Fot. Facebook / Violetta Porowska]
Dożynki gminne w Piątkowicach [Fot. Facebook / Violetta Porowska]
Dożynki gminne w Piątkowicach [fot. Daniel Klimczak]
Dożynki gminne w Piątkowicach [fot. Daniel Klimczak]
Dożynki gminne w Piątkowicach [fot. Daniel Klimczak]
Dożynki gminne w Piątkowicach [fot. Daniel Klimczak]
Wicewojewoda Violetta Porowska odwiedziła dożynki w Kietrzu i Piątkowicach [fot. Facebook / Violetta Porowska]
Wicewojewoda Violetta Porowska odwiedziła dożynki w Kietrzu i Piątkowicach [fot. Facebook / Violetta Porowska]
Rolnicy z gminy Łambinowice dziękują dziś (31.08) za tegoroczne plony. W Piątkowicach trwają dożynki gminne, w czasie których coś dla siebie mogą odnaleźć zarówno rolnicy, jak i osoby nie związane z uprawą ziemi.
Imprezę rozpoczęła polowa msza święta, po której uczestnicy mogli wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez zespoły wokalne. Biorące udział w uroczystości sołectwa zaprezentowały wykonane przez siebie korony żniwne oraz stoiska z lokalnymi potrawami. Wszystko to jest oceniane i nagradzane - wyjaśnia Jolanta Mierzwińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach.

- Jednym z konkursów jest konkurs prezentacji sołectw. w ramach tego konkursu oceniane jest wszystko; stroje, stoisko oraz pojazd, którym przyjeżdżają sołectwa. To są i ciągniki, i wozy, i wszelkie różne inne pojazdy przyozdobione konstrukcjami ekologicznymi, czyli zbożami, kukurydzą i również konstrukcje drewniane - mówi.

Jednym z gości imprezy była wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która wcześniej wzięła udział także w dożynkach w Kietrzu. Jak zauważała, tego typu imprezy to niezwykle radosny czas, w którym nie powinno brakować wdzięczności za ciężką pracę rolników.

- Dożynki są ważne, żeby cieszyć się po całym roku ciężkiej, wytężonej pracy, ale są takie ważne również dlatego, że dziękujemy tym rolnikom za to, że nas tak pięknie obdarowują i pokazujemy im, że są dla nas bardzo ważni - dodaje.

Dodajmy, że rozstrzygnięcie dożynkowych konkursów odbędzie się przed godziną 20:00. Później zaplanowano zabawę taneczną, która potrwa do późnej nocy.
Jolanta Mierzwińska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-11-17, godz. 12:37 Powrót do przeszłości. Gry i konsole z ubiegłego wieku można zobaczyć w Brzegu na festiwalu RetroSfera Komputery, gry i konsole z minionych lat można oglądać w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu, gdzie trwa Retrosfera. Organizatorzy przygotowali ponad 70 stanowisk… » więcej 2019-11-17, godz. 12:07 Kolejny dzień Międzynarodowego Turnieju Taekwondo. Przyjechało 670 zawodników 670 zawodników reprezentujących 35 klubów z 6 państw przyjechało do Opola na Międzynarodowy Turniej Taekwondo (16-17.11). W rywalizacji udział biorą zarówno najmłodsi… » więcej 2019-11-17, godz. 08:37 Dziś Światowy Dzień Ubogich. Opolskie obchody rozpoczyna w południe msza święta w katedrze - Staramy się dotrzeć do najbardziej potrzebujących osób - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' siostra Aldona Skrzypiec, jałmużnik biskupa opolskiego… » więcej 2019-11-17, godz. 08:00 Wołczyński magistrat daje mieszkańcom nowe możliwości aktywnego spędzania czasu Kolejne dwie Otwarte Strefy Aktywności są dostępne dla mieszkańców gminy Wołczyn. » więcej 2019-11-16, godz. 20:51 "Zdrowie pod kontrolą". Przyszli lekarze zachęcają do wykonywania bezpłatnie badań profilaktycznych Pomiar ciśnienia krwi, czy cukru można dzisiaj (16.11) bezpłatnie zbadać w centrum handlowym przy ulicy Wrocławskiej. Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu… » więcej 2019-11-16, godz. 20:50 Gala wręczenia nagród 17. Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik 2019". Grand Prix dla Macieja Trzepałki… Po raz 17. nagrodzono laureatów Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego 'Karpik 2019'. W tym roku 125 rysowników z 24 krajów nadesłało 206 prac. Jury już… » więcej 2019-11-16, godz. 13:59 Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Opola. "Baza rodzin otwarta, czekamy na darczyńców" Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. W ten sposób wolontariusze komunikowali mieszkańcom, że od rana darczyńcy mogą już wybierać… » więcej 2019-11-16, godz. 12:25 III Noc Zawodów w oleskim ogólniaku Po raz trzeci odbyła się (15.11) Noc Zawodów w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie. Uczniowie klas maturalnych wysłuchali prelekcji zaproszonych gości. Wśród nich… » więcej 2019-11-16, godz. 11:17 Wędkarze porządkują tereny wokół kąpieliska Malina. Znaleźli nawet namiot Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Opole Elektrownia razem z mieszkańcami Dzielnicy Malina rozpoczęli dzisiaj (16.11) od rana sprzątanie kąpieliska Malina 1… » więcej 2019-11-16, godz. 09:44 Dziś przypada Dzień Służby Zagranicznej RP. Jakie wyzwania stoją przed polską dyplomacjąe - Mamy powody do zadowolenia. Polskie placówki dyplomatyczne istnieją w 91 państwach świata - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' dr Stanisław Niewiński z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »