Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-22, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Budowa centrum przesiadkowego Opole Główne droższa o 14 milionów złotych. Ratusz ma rozwiązanie

Centrum przesiadkowe Opole Główne [wizualizacja UM Opola]
Centrum przesiadkowe Opole Główne [wizualizacja UM Opola]
Opolski ratusz ma pomysł na rozwiązanie problemu z wyłonieniem wykonawcy na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego Opole Główne. Chodzi o dołożenie brakujących 14 milionów złotych i rozłożenie tej kwoty w budżecie miasta na kolejne trzy lata. Pierwotnie na budowę centrum przesiadkowego miasto planowało wydać 50 milionów złotych. Wartość najtańszej oferty w pierwszym przetargu wynosiła 64 miliony złotych. O zgodę radnych, na przeprowadzenie inwestycji w ten sposób, Arkadiusz Wiśniewski ma zawnioskować na najbliższej sesji (29.08).
- Nie jest to łatwe, to będzie oznaczało zwiększenie zobowiązań miasta, ale w związku z tym, że inwestycja będzie prowadzona około trzech lat, rozłożymy ten wydatek na te trzy lata, stąd ta możliwość znalezienia dodatkowych środków. To jest nasze kolejne podejście do przetargu i te kwoty nie maleją, a rosną, albo te najtańsze są podobne do tych poprzednich, dlatego uważam, że nie ma tego co odkładać. W tej chwili na rynku w Polsce mamy do czynienia z bumem budowlanym. Ceny materiałów rosną, rosną też ceny wynagrodzeń pracy poszczególnych pracowników. Podobnie jest, jeśli chodzi o cenę prądu, czy innych mediów, więc myślę, że ta sytuacja z niskimi cenami już nie wróci - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji, która ma zastąpić dotychczasowy dworzec autobusowy PKS, powstanie trzykondygnacyjny budynek i ponad 300 miejsc parkingowych.

Jeżeli wykonawca, który proponował najtańszą ofertę w przetargu będzie wciąż zainteresowany, umowa mogłaby być podpisana do końca września, a sama budowa ruszyłaby jeszcze w tym roku.
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Podwyższone piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Zamiast 29 będzie 13. W październiku głosowanie do rad dzielnic w Opolu Za miesiąc ruszają wybory do rad dzielnic w Opolu. Od dzisiaj można zgłaszać kandydatów. W tym roku zachodzą dwie ważne zamiany; mieszkańcy będą głosowali int ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Kędzierzyn-Koźle ma pierwszy "zielony" przystanek. Wydarzenie zainaugurowało Europejski Tydzień Zrównoważonego Transpo ... Przystanek nr 181 przy ulicy Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu zyskał nowy, zielony wygląd dzięki nasadzeniom. W ten sposób w Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowan ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Wyremontowany Dom Harcerza w Oleśnie ma od dziś imię Janiny Kłopockiej. To autorka znaku Rodła Janina Kłopocka została patronką Domu Harcerza w Oleśnie. Urząd miejski kupił budynek przy ulicy Krasickiego i wyremontował go za około 600 tysięcy złotych. » więcej 2019-09-16, godz. 17:00 Opole: pierwsze egzaminy z wystąpień publicznych za nami Poprzez przystąpienie do egzaminów kwalifikacyjnych można było udowodnić swoje umiejętności i odebrać certyfikat. » więcej 2019-09-16, godz. 16:10 Kampania wyborcza. Antoni Duda: ważne, by PiS kontynuowało swoją misję. Tomasz Kotuś: Wszystko się może zdarzyć - Najważniejsze dla mnie jest to, aby Prawo i Sprawiedliwość po wyborach kontynuowało rządzenie - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł PiS Antoni Duda startując ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:30 Kowalski wezwał Zembaczyńskiego do debaty. Lider opolskiej listy KO odpowiada, że kandydat PiS źle dobrał rywala Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu chce porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:00 Opolanie upamiętnią ofiary 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza mieszkańców Opolszczyzny na uroczystość uczczenia ofiar napaści Rosji na Polskę w 1939 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »