Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-22, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Budowa centrum przesiadkowego Opole Główne droższa o 14 milionów złotych. Ratusz ma rozwiązanie

Centrum przesiadkowe Opole Główne [wizualizacja UM Opola]
Centrum przesiadkowe Opole Główne [wizualizacja UM Opola]
Opolski ratusz ma pomysł na rozwiązanie problemu z wyłonieniem wykonawcy na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego Opole Główne. Chodzi o dołożenie brakujących 14 milionów złotych i rozłożenie tej kwoty w budżecie miasta na kolejne trzy lata. Pierwotnie na budowę centrum przesiadkowego miasto planowało wydać 50 milionów złotych. Wartość najtańszej oferty w pierwszym przetargu wynosiła 64 miliony złotych. O zgodę radnych, na przeprowadzenie inwestycji w ten sposób, Arkadiusz Wiśniewski ma zawnioskować na najbliższej sesji (29.08).
- Nie jest to łatwe, to będzie oznaczało zwiększenie zobowiązań miasta, ale w związku z tym, że inwestycja będzie prowadzona około trzech lat, rozłożymy ten wydatek na te trzy lata, stąd ta możliwość znalezienia dodatkowych środków. To jest nasze kolejne podejście do przetargu i te kwoty nie maleją, a rosną, albo te najtańsze są podobne do tych poprzednich, dlatego uważam, że nie ma tego co odkładać. W tej chwili na rynku w Polsce mamy do czynienia z bumem budowlanym. Ceny materiałów rosną, rosną też ceny wynagrodzeń pracy poszczególnych pracowników. Podobnie jest, jeśli chodzi o cenę prądu, czy innych mediów, więc myślę, że ta sytuacja z niskimi cenami już nie wróci - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji, która ma zastąpić dotychczasowy dworzec autobusowy PKS, powstanie trzykondygnacyjny budynek i ponad 300 miejsc parkingowych.

Jeżeli wykonawca, który proponował najtańszą ofertę w przetargu będzie wciąż zainteresowany, umowa mogłaby być podpisana do końca września, a sama budowa ruszyłaby jeszcze w tym roku.
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 19:15 Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli próbę wywozu żeli antybakteryjnych i termometrów Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę przewozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch… » więcej 2020-04-03, godz. 19:00 Sprzęt dla pacjentów z koronawirusem trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Aparaturę zakupiło Starostwo Powiatowe w… Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. To sprzęt, który zakupiło opolskie starostwo powiatowe… » więcej 2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej 2020-04-03, godz. 16:30 Wprowadzono zakaz wstępu do lasów. "To w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo" W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformowały… » więcej 2020-04-03, godz. 16:15 Parkowanie w Kędzierzynie-Koźlu jest bezpłatne do odwołania Kędzierzyn-Koźle dołączył do grona miast, w którym zawieszono pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania. Miasto wyłączyło swoje parkomaty w celu zwiększenia… » więcej 2020-04-03, godz. 16:00 Przywiozą obiad i zrobią zakupy. Mieszkańcy gminy Nysa mogą liczyć na pomoc kurierów społecznych i wolontariuszy Osoby przebywające na kwarantannie domowej, a także chorzy i seniorzy z gminy Nysa mogą liczyć na codzienny, dwudaniowy obiad dostarczany do miejsca zamieszkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »