Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-13, 21:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Są projekty, teraz musi być pozwolenie budowlane. Krok bliżej do powstania drugiej przeprawy przez Odrę w Krapkowicach

Wizualizacja zaadaptowanego mostu w Krapkowicach [fot. facebook.com/Gmina Krapkowice]
Wizualizacja zaadaptowanego mostu w Krapkowicach [fot. facebook.com/Gmina Krapkowice]
Zakończyły się prace projektowe związane z przebudową starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Do starostwa trafiły już dokumenty związane z pozwoleniem o budowę. Wykonawca deklaruje, że maksymalnie skróci prace, a mieszkańcy Krapkowic nie mogą się doczekać nowej przeprawy, bo mają dość wiecznych korków.
- O tym, że tu jest potrzebny drugi most, to wszyscy wiedzą od lat! – przekonują mieszkańcy Krapkowic.

Od kilku miesięcy prowadzone były prace projektowe. Na obecnej konstrukcji ma być nałożona płyta cementowa, na której znajdą się dwa pasy ruchu dla samochodów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Obecnie użytkowana kładka zostanie przekształcona w kanały techniczne.

- Dokumenty już trafiły do starostwa, czekamy na pozwolenie budowlane – mówi Romuald Haraf, zastępca burmistrza Krapkowic. - Ze wstępnych rozmów jakie prowadzimy z wykonawcą wynika, że chce on skrócić termin realizacji tego mostu. My zakładaliśmy do końca marca 2021 roku, wykonawca cały czas twierdzi, że jest w stanie zrobić to do końca 2020 roku.

Wraz z przebudową mostu przygotowane będą nasypy prowadzące na podwyższoną konstrukcję. Rewitalizacji zostanie poddany także park, znajdujący się na jednym z końców przeprawy. Po remoncie most usprawni komunikację pomiędzy Otmętem a zakładami Metsa Tissue po drugiej stronie Odry.
Mieszkańcy Krapkowic
Romuald Haraf

Wiadomości z regionu

2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Osobłoga i Nysa Kłodzka mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Alert wydany przez hydrologów Hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wody w dwóch opolskich rzekach na Opolszczyźnie. Mowa o Nysie Kłodzkiej i Osobłodze w perspektywie najbliższych kilkunastu… » więcej 2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej 2020-08-03, godz. 16:56 Wypadek na DK 45 koło Krapkowic. Droga jest zablokowana Na drodze krajowej nr 45 Opole - Racibórz, na wysokości Krapkowic, jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z DW 409, od strony Opola, samochód osobowy czołowo… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Zaginął Bartosz Komorowski z gminy Wilków. Policja prosi o pomoc Zaginął Bartosz Komorowski. 22-letniego mieszkańca Pągowa w gminie Wilków poszukuje namysłowska policja. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 lipca… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Podinsp. Hubert Adamek nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Po blisko 30 latach służby mł. insp. Janusz Hencel zdecydował o odejściu ze stanowiska. Nowym… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Funkcjonariusze z Ozimka uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Gdyby nie szybka interwencja policjantów młodszego aspiranta Mariusza Śnieżka i sierżanta sztabowego Łukasza Grygiela, to mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze… » więcej 2020-08-03, godz. 14:30 Prudnik: spłonął sportowy obiekt łuczników. Policja ustala, czy było to podpalanie Podpalenie mogło być przyczyną pożaru obiektu łuczniczego Klubu Sportowego Obuwnik Prudnik. W nocy z soboty na niedzielę (01.08/02.08) spłonęła specjalna… » więcej 2020-08-03, godz. 14:15 Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Fundacji Rozwoju… Parlamentarzyści Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Fundacji Rozwoju Śląska i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Posłowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »