Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-13, 21:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Są projekty, teraz musi być pozwolenie budowlane. Krok bliżej do powstania drugiej przeprawy przez Odrę w Krapkowicach

Wizualizacja zaadaptowanego mostu w Krapkowicach [fot. facebook.com/Gmina Krapkowice]
Wizualizacja zaadaptowanego mostu w Krapkowicach [fot. facebook.com/Gmina Krapkowice]
Zakończyły się prace projektowe związane z przebudową starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Do starostwa trafiły już dokumenty związane z pozwoleniem o budowę. Wykonawca deklaruje, że maksymalnie skróci prace, a mieszkańcy Krapkowic nie mogą się doczekać nowej przeprawy, bo mają dość wiecznych korków.
- O tym, że tu jest potrzebny drugi most, to wszyscy wiedzą od lat! – przekonują mieszkańcy Krapkowic.

Od kilku miesięcy prowadzone były prace projektowe. Na obecnej konstrukcji ma być nałożona płyta cementowa, na której znajdą się dwa pasy ruchu dla samochodów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Obecnie użytkowana kładka zostanie przekształcona w kanały techniczne.

- Dokumenty już trafiły do starostwa, czekamy na pozwolenie budowlane – mówi Romuald Haraf, zastępca burmistrza Krapkowic. - Ze wstępnych rozmów jakie prowadzimy z wykonawcą wynika, że chce on skrócić termin realizacji tego mostu. My zakładaliśmy do końca marca 2021 roku, wykonawca cały czas twierdzi, że jest w stanie zrobić to do końca 2020 roku.

Wraz z przebudową mostu przygotowane będą nasypy prowadzące na podwyższoną konstrukcję. Rewitalizacji zostanie poddany także park, znajdujący się na jednym z końców przeprawy. Po remoncie most usprawni komunikację pomiędzy Otmętem a zakładami Metsa Tissue po drugiej stronie Odry.
Mieszkańcy Krapkowic
Romuald Haraf

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »