Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-13, 12:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Czy uda się przywrócić linię kolejową Racławice Śląskie - Racibórz? "Od śmiałych planów zawsze zaczynają się dobre rozwiązania"

Nieczynny dworzec PKP w Głubczycach [fot. Paula Hołubowicz]
Nieczynny dworzec PKP w Głubczycach [fot. Paula Hołubowicz]
Wraca temat przywrócenia ruchu pasażerskiego na trasie kolejowej Racławice Śląskie - Głubczyce - Racibórz. Kolejną próbę odzyskania połączenia rozpoczęli posłanka Prawa i Sprawiedliwości z Raciborza - Katarzyna Dutkiewicz oraz Jerzy Naszkiewicz, poseł tej partii z Głubczyc. 
- Walczymy o połączenie na trasie pomiędzy Racławicami Śląskimi a Raciborzem. Byliśmy już w PLK ,,Inwestycje" u pana prezesa Merchela i rozmawialiśmy na temat możliwości otworzenia czy odtworzenia takiej linii - mówi Naszkiewicz.

Pieniądze, które trzeba przeznaczyć na ten cel są bardzo duże, jednak PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły, że sprawa nie jest zamknięta, a przywrócenie ruchu kolejowego na tej trasie jest jak najbardziej możliwe. - Kolejny krok, który trzeba wykonać, to powstanie studium wykonalności. Dzięki temu będzie można określić, które elementy należy wymienić, jak ta infrastruktura ma wyglądać i jaki to jest dokładnie koszt - tłumaczy poseł Naszkiewicz

- Od śmiałych planów zawsze zaczynają się dobre rozwiązania, takie mamy głębokie przekonanie - dodaje posłanka Katarzyna Dutkiewicz. - Jesteśmy posłami, którzy operują w sąsiednich regionach, więc jestem nastawiona bardzo pozytywnie na dobre efekty tej naszej współpracy. Podjęliśmy stosowne działania. Ja ze swojej strony na moim terenie, pan poseł Naszkiewicz tutaj. Zobaczymy co z tego wyjdzie, proszę trzymać kciuki. Mam nadzieję, że dla wszystkich mieszkańców same dobre owoce - podsumowuje Katarzyna Dutkiewicz.

Przypomnijmy, że linia kolejowa Racławice Śląskie - Głubczyce - Racibórz została zamknięta dla ruchu pasażerskiego w 2000 roku. Od tego czasu popada w ruinę.
Jerzy Naszkiewicz
Katarzyna Dutkiewicz

Wiadomości z regionu

2020-04-06, godz. 07:30 Wielkanocne paczki trafią do seniorów z gminy Ujazd. Jest w nich żywność i maseczki Prawie tysiąc osób, mieszkańców gminy Ujazd, którzy ukończyli 65. rok życia, otrzyma przed świętami wielkanocnymi specjalną paczkę, przygotowaną przez samorząd… » więcej 2020-04-05, godz. 20:00 W Nysie wybierają chińskie rozwiązania. Będzie pododdział "gorączkowy" - Przed szpitalem w Nysie strażacy rozpoczęli rozkładanie kolejnego namiotu - informuje dyrektor Norbert Krajczy. W namiocie prowadzony będzie pomiar gorączki… » więcej 2020-04-05, godz. 18:52 Strażacy z trzech powiatów gasili pożar w lesie. Spaliło się około pół hektara Spłonęło poł hektara młodego lasu pomiędzy Radomierowicami a Święcinami. W akcji, która trwała blisko trzy godziny, udział brały jednostki z trzech komend straży… » więcej 2020-04-05, godz. 17:59 Zderzenie pociągu z osobówką w Kluczborku. To cud, że nikt nie ucierpiał Na przejeździe kolejowym w Kluczborku pociąg towarowy wjechał w samochód osobowy. Kierowca z pasażerem zdążyli opuścić pojazd. » więcej 2020-04-05, godz. 17:52 Pacjentka zarażona koronawirusem, strzelecka interna zawiesiła pracę. Personel i pacjenci w kwarantannie Jak ustaliła nasza reporterka 77-letnia pacjentka szpitala w Strzelcach Opolskich jest chora na covid-19. Oddział wewnętrzny został zamknięty, personel trafił… » więcej 2020-04-05, godz. 17:38 Raport dnia: 4 nowe zachorowania w regionie, 1 osoba wyzdrowiała 493 nowe przypadki zakażenia koronawiursem, w tym 4 w naszym regionie. Tak przedstawia się niedzielny bilans (05.04) przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-05, godz. 17:26 Nauczyciele ze Strzelec Opolskich produkują przyłbice dla medyków. W ruch poszły maszyny z warsztatów szkolnych Nauczyciele przedmiotów technicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich produkują przyłbice dla pracowników szpitali. W ruch… » więcej 2020-04-05, godz. 17:25 Strażacy i policjanci izolowani. Poszkodowany w wypadku nie jest zarażony koronawirusem [AKTUALIZACJA] Strażacy i policjanci, łącznie 27 osób, które brały udział w akcji ratunkowej po wczorajszym wypadku w powiecie krapkowickim, w miejscowości Ćwiercie, trafili… » więcej 2020-04-05, godz. 16:42 W czasie pandemii "Pamiętaj o hospicjum". Opolska Betania prosi o wsparcie dla pacjentów Pracownicy opolskiej Betanii zainicjowali akcję 'Pamiętaj o hospicjum' i proszą o słowa wsparcia dla swoich podopiecznych. Z powodu pandemii w placówce obowiązuje… » więcej 2020-04-05, godz. 15:30 Laptopy dla uczniów, żeby mogli brać udział w e-lekcjach Kilkanaście laptopów już trafiło do uczniów z gminy Reńska Wieś. Kolejne urządzenia powinny być dostępne jeszcze w tym tygodniu. Chodzi o umożliwienie wszystkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »