Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-12, 11:45 Autor: Maria Klusik

Jarosław Pilc z Wiosny o starcie partii lewicowych w wyborach. "W tej chwili jesteśmy w logice współpracy"

Jarosław Pilc [fot. Martyna Bobrowska]
Jarosław Pilc [fot. Martyna Bobrowska]
Łączą się trzy środowiska, obecnie jesteśmy w "logice współpracy"- ocenił Jarosław Pilc z partii Wiosna, odnosząc się do wspólnego startu ugrupowania w szerokim bloku lewicowym z SLD i Razem.
- Najważniejsza będzie kampania wyborcza, kto najskuteczniej przekona wyborców - mówił poranny gość Radia Opole. - Kampania wyborcza, pomysły, które zostaną przedstawione, świeżość, jaką zaprezentują nasi rywale z Platformy czy z PiS-u, tutaj w cudzysłowie mówię o tej świeżości. Zobaczymy komu będzie spadać, a komu będzie rosło. Zrobimy wszystko, żeby zdobyć jak największe poparcie, jest na to duża szansa. ponieważ łączą się trzy środowiska.

- Z punktu widzenia wyborców oferta będzie jednolita - ocenia Jarosław Pilc. - Lista kandydatów - jest na to szansa - może być przedstawiona na wspólnej konferencji jeszcze w tym tygodniu. - Będzie lista Lewicy, partia Wiosna, Partia Razem oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej, będą miały swoich liderów w pierwszej trójce.

- Bój toczy się o uniemożliwienie rządzenia przez PiS i wprowadzenie w życie lewicowych postulatów ważnych dla wszystkich obywateli - wyjaśniał polityk Wiosny. Lider ugrupowania w naszym regionie powiedział, że wiele wskazuje na to, że wystartuje w wyborach.

Wybory 13 października, a czas na zarejestrowanie list kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu w Państwowej Komisji Wyborczej jest do północy 3 września.
Jarosław Pilc
Jarosław Pilc

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej 2020-04-03, godz. 16:30 Wprowadzono zakaz wstępu do lasów. "To w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo" W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformowały… » więcej 2020-04-03, godz. 16:15 Parkowanie w Kędzierzynie-Koźlu jest bezpłatne do odwołania Kędzierzyn-Koźle dołączył do grona miast, w którym zawieszono pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania. Miasto wyłączyło swoje parkomaty w celu zwiększenia… » więcej 2020-04-03, godz. 16:00 Przywiozą obiad i zrobią zakupy. Mieszkańcy gminy Nysa mogą liczyć na pomoc kurierów społecznych i wolontariuszy Osoby przebywające na kwarantannie domowej, a także chorzy i seniorzy z gminy Nysa mogą liczyć na codzienny, dwudaniowy obiad dostarczany do miejsca zamieszkania… » więcej 2020-04-03, godz. 15:00 30 milionów złotych wsparcia dla opolskich szpitali z urzędu marszałkowskiego Zarząd Województwa Opolskiego przekaże opolskim szpitalom 30 milionów złotych na walkę z epidemią koronawirusa. » więcej 2020-04-03, godz. 15:00 Pandemia na świecie oczami rodaków mieszkających za granicą Koronawirus obecny jest już w większości krajów na świecie. Sporo z nich wprowadziło podobne do polskich obostrzenia związane z samoizolacją i zachowywaniem fizycznego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »