Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-27, 12:15 Autor: Maria Klusik

Paweł Kampa: "Wiosna" ma ciekawe pomysły, nad którymi warto dyskutować

Paweł Kampa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kampa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Sojusz Lewicy Demokratycznej z partią Wiosna są w procesie łączenia się - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Paweł Kampa, sekretarz opolskich struktur SLD.
- W grudniu odbędzie się konwencja SLD, która zmieni status partii, żeby było możliwe połączenie obu partii. Wiadomo, że w tej politycznej fuzji nie uczestniczy Lewica Razem. Jesteśmy we wspólnym koalicyjnym klubie parlamentarnym, natomiast jako partie będą to osobne byty - tłumaczył nasz gość. - Co będzie w trakcie kadencji, to się okaże. Jaki sposób współpracy zostanie ostatecznie wypracowany. Czy będzie także wola albo konieczność łączenia się w jedną strukturę. To pokaże czas, bo nie wiemy, jak ta kadencja parlamentu będzie wyglądała.

- Poglądy Lewicy Razem są bardzo nowoczesne i bardzo lewicowe, dzięki nim możemy dyskutować. Ludzie wybrali nowy parlament i chyba chcą tej dyskusji światopoglądowej - stwierdził Paweł Kampa. - Z naszymi kolegami z partii Razem dobrze współpracujemy, bo także jest potrzebny ich światopogląd. Oni są jednak nieco mniejszym ugrupowaniem politycznym, które wprowadza pod dyskusję pewne ciekawe projekty, które na dzień dzisiejszy nie są akceptowalne przez szerszą część społeczeństwa, ale dzięki temu, że wprowadzają te projekty i te pomysły, ludzi nad tym dyskutują.

- A socjaldemokracja w efekcie, jako ten szeroki, silniejszy twór, zawsze stara się wprowadzić coś, co ludzie akceptują - dodał gość Radia Opole.
Paweł Kampa
Paweł Kampa

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Jadzia i drwal - dwa nowe koziołki zamieszkały w Kędzierzynie-Koźlu Dwie kolejne rzeźby koziołków pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo w każdym z miejskich osiedli ma stanąć figurka, która nawiązuje do zwierząt widocznych… » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »