Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-08, 17:12 Autor: Mariusz Chałupnik

Poseł Janusz Sanocki może stracić immunitet. Jego sprawą zajmie się prokurator

Poseł Janusz Sanocki zniszczył bramkę w urzędzie wojewódzkim [fot. Katarzyna Doros]
Poseł Janusz Sanocki zniszczył bramkę w urzędzie wojewódzkim [fot. Katarzyna Doros]
Prokuratura zajmie się poniedziałkowym (05.08) zajściem w urzędzie wojewódzkim, w którym poseł Janusz Sanocki rozbił jedną z bramek wejściowych. Zawiadomienie w tej sprawie do organów ścigania złożył dyrektor generalny urzędu.
Poseł Sanocki odpowie za zniszczenie mienia, grozi mu również uchylenie immunitetu.

- W zawiadomieniu został złożony wniosek o ściganie, co jest warunkiem koniecznym do przeprowadzenia postępowania - mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Zostały złożone również zeznania. Najistotniejszą kwestią z tych zeznań jest to, że wartość zniszczonego mienia została wyceniona na kwotę około 4 tysięcy złotych, co jednocześnie pozwala wnioskować, że mamy do czynienia w tej sytuacji z przestępstwem, a nie wykroczeniem. W toku dalszego postępowania będzie precyzyjne określenie wartości zniszczonego mienia.

- Uważam za skandal, że wojewoda jako urzędnik rządowy zamiast ułatwiać ludziom dostęp do urzędu, to wprowadza barierę zupełnie zbędnej procedury - mówi Janusz Sanocki. - To jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Legitymowanie, spisywanie, wydawanie jakiś plastików, barierki, to kompletnie utrudnia dostęp ludziom do urzędu. To jest wstyd. Wojewoda powinien się podać do dymisji. Powinien premier go odwołać natychmiast za coś takiego. To jest objaw arogancji urzędniczej.

Dodajmy, że poseł Sanocki zadeklarował pokrycie kosztów naprawy zniszczonej barierki.

Przestępstwo zniszczenia, bądź uszkodzenia czyjegoś mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.
Stanisław Bar
Janusz Sanocki

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 12:00 NIK ujawniła braki w psychiatrii dzieci i młodzieży, również na Opolszczyźnie. Czy pomoże nowy program resortu … Jeden psychiatra dla dzieci i młodzieży na 40 tysięcy osób małoletnich przypada w województwie opolskim. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wyglądała… » więcej 2020-09-18, godz. 11:00 Raport MZ: 19 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (18.09) o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 19 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-18, godz. 10:45 "Zaczynamy działać". Partia Pawła Kukiza już działa oficjalnie. Gość Radia Opole Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K'15. Robert Tistek, szef struktur stowarzyszenia Kukiz'15 w regionie powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-18, godz. 09:45 Koronawiurs w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażony jest jeden z podopiecznych. Kolejne cztery osoby mają już objawy, które… » więcej 2020-09-18, godz. 08:15 OIOM w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu utrzymany dla pacjentów z COVID-19 i niezakażonych Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i 'niecovidowych' oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia… » więcej 2020-09-17, godz. 20:48 Pierwsi kandydaci do służby pojawili się w Wojskowym Centrum Rekrutacji uruchomionym w Opolu Wojskowe Centrum Rekrutacji rozpoczęło działalność na Opolszczyźnie. Pierwszą tego typu jednostkę utworzono przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu… » więcej 2020-09-17, godz. 20:45 Raport dnia: kluczborski i głubczycki na liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Mamy 19 nowych przypadków… Na Opolszczyźnie potwierdzono dzisiaj (17.09) dziewiętnaście nowych przypadków koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o… » więcej 2020-09-17, godz. 19:11 81. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę. Opolanie upamiętnili ofiary tych czasów [ZDJĘCIA] 81 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Opolskie uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza święta w katedrze, następnie uczestnicy przemaszerowali… » więcej 2020-09-17, godz. 18:30 Szczątki pięciu osób odnaleziono na polu jednego z mieszkańców Nogowczyc. "Mamy pewność, że byli to w większości… Szczątki pięciu osób, poległych w momencie wkroczenia Armii Czerwonej na teren gminy Ujazd odnaleziono w Nogowczycach. Badania archeologiczne prowadziła pracownia… » więcej 2020-09-17, godz. 18:15 5 lat więzienia za śmierć noworodka. Skazana matka, która urodziła w toalecie, dziecko utopiło się Na 5 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu 25-letnią Sabinę W. za to, że po porodzie zostawiła swoje dziecko w toalecie, noworodek utopił się. Do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***