Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-08, 17:12 Autor: Mariusz Chałupnik

Poseł Janusz Sanocki może stracić immunitet. Jego sprawą zajmie się prokurator

Poseł Janusz Sanocki zniszczył bramkę w urzędzie wojewódzkim [fot. Katarzyna Doros]
Poseł Janusz Sanocki zniszczył bramkę w urzędzie wojewódzkim [fot. Katarzyna Doros]
Prokuratura zajmie się poniedziałkowym (05.08) zajściem w urzędzie wojewódzkim, w którym poseł Janusz Sanocki rozbił jedną z bramek wejściowych. Zawiadomienie w tej sprawie do organów ścigania złożył dyrektor generalny urzędu.
Poseł Sanocki odpowie za zniszczenie mienia, grozi mu również uchylenie immunitetu.

- W zawiadomieniu został złożony wniosek o ściganie, co jest warunkiem koniecznym do przeprowadzenia postępowania - mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Zostały złożone również zeznania. Najistotniejszą kwestią z tych zeznań jest to, że wartość zniszczonego mienia została wyceniona na kwotę około 4 tysięcy złotych, co jednocześnie pozwala wnioskować, że mamy do czynienia w tej sytuacji z przestępstwem, a nie wykroczeniem. W toku dalszego postępowania będzie precyzyjne określenie wartości zniszczonego mienia.

- Uważam za skandal, że wojewoda jako urzędnik rządowy zamiast ułatwiać ludziom dostęp do urzędu, to wprowadza barierę zupełnie zbędnej procedury - mówi Janusz Sanocki. - To jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Legitymowanie, spisywanie, wydawanie jakiś plastików, barierki, to kompletnie utrudnia dostęp ludziom do urzędu. To jest wstyd. Wojewoda powinien się podać do dymisji. Powinien premier go odwołać natychmiast za coś takiego. To jest objaw arogancji urzędniczej.

Dodajmy, że poseł Sanocki zadeklarował pokrycie kosztów naprawy zniszczonej barierki.

Przestępstwo zniszczenia, bądź uszkodzenia czyjegoś mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.
Stanisław Bar
Janusz Sanocki

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »