Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-08, 15:33 Autor: Maria Klusik

Czy żłobki będą wymagać zaświadczeń o szczepieniach? Radny Przemysław Pytlik przygotował projekt uchwały

Przemysław Pytlik [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przemysław Pytlik [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Do działania skłoniły mnie dane statystyczne wykazujące wzrost liczby nieszczepionych dzieci oraz fakt wprowadzenia odpowiedniej uchwały przez inne samorządy - powiedział w Loży Radiowej opolski radny klubu Koalicji Obywatelskiej, Przemysław Pytlik.
Radny przygotował uchwałę zobowiązującą miejskie żłobki do żądania od rodziców zaświadczenia potwierdzającego, że dziecko zostało zaszczepione. Czy Opole pójdzie śladami Wrocławia i Poznania?

- Każdy przynależy do jakiejś jednostki ZOZ-u, gdzie lekarz pierwszego kontaktu dzieckiem się zajmuje a zazwyczaj też całą rodziną, więc tutaj ja nie widzę problemu. Zaświadczenie potwierdza fakt, że dziecko jest zdrowe, że ma obowiązkowe szczepienia za sobą i nie stwarza jakiegokolwiek zagrożenia, że może być źródłem jakiejś infekcji. Przy składaniu wniosku do żłobka to jest nie tylko zaświadczenie, które chcemy, ale tam trzeba złożyć wiele innych dokumentów, wypełnić formularz, więc dodatkowa wizyta u pediatry, gdzie z małymi dziećmi takie wizyty są bardzo częste, wydaje mi się, że nie będą problemem. Tym bardziej, że mówimy o zdrowiu naszych dzieci. Tutaj nie powinniśmy oszczędzać ani na pieniądzach, ani na czasie. - konkluduje radny.

Uchwała ma zostać poddana pod głosowanie na koniec sierpnia tak, żeby weszła w życie od stycznia 2020 roku a tych kilka miesięcy będzie jeszcze na ewentualne zaszczepienie dziecka - wyjaśniał na antenie Radia Opole radny Opola.

Według Przemysława Pytlika, część opolskich radnych jest przeciwna przyjęciu takiej uchwały. Przed poddaniem jej pod głosowanie zostanie przedstawiona stosowna argumentacja, oraz statystyki przemawiające za przyjęciem takiego rozwiązania.
Przemysław Pytlik

Wiadomości z regionu

2019-10-16, godz. 21:25 Potrącenie rowerzysty na ulicy Ozimskiej w Opolu Do tego zdarzenia doszło dzisiaj (16.10) wieczorem na ulicy Ozimskiej tuż za wiaduktem. » więcej 2019-10-16, godz. 21:25 Ministerstwo chce przełamać impas przy reaktywacji portu w Koźlu. "Włączamy się w ten proces" Ministerstwo żeglugi włączy się w sprawę rozwoju portu w Koźlu. Minister Marek Gróbarczyk zadeklarował, że gdy tylko będą gotowe dokumenty związane z powstani ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:00 Ucieczka więźnia podczas badania w szpitalu klinicznym w Opolu. Skazany wyskoczył przez okno Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jak poinformował ppor. Dawid Makowski, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śle ... » więcej 2019-10-16, godz. 17:30 Uszkodzenia nie są poważne, ale rozległe. Znamy bilans strat po wypadku na przejeździe kolejowym pod Brzegiem Uszkodzenie podwozia i poszycia pociągu to bilans wczorajszego (15.10) wypadku z udziałem składu Przewozów Regionalnych pod Brzegiem. Przypomnijmy, 76-letni k ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:55 Wypadek i kolizja na opolskich "krajówkach" [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Kłodzka. Natomiast na DK 11 między Kluczborkiem a Kępnem doszło do wypadku z udziałem p ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:00 Powyborcze rozliczenia: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu umorzył postępowanie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił postanowienie Sądu Okręgowego z dnia 11 października i jednocześnie umorzył postępowanie pomiędzy Komitetem Wyborczym Praw ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:50 "Nagradzamy tych, którzy chcą pracować i uważają, że to jest pasja". Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej Dziś (16.10) w Namysłowskim Ośrodku Kultury za swoją pracę, zarówno edukacyjną, jak i wychowawczą nauczyciele, a także inni pracownicy oświaty zostali uhonoro ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Ruszają kolejne prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Modernizację przejdą dwa oddziały Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczyna modernizację dwóch oddziałów - chirurgii urazowo-ortopedycznej i chorób wewnętrznych. Z utrudnieniami perso ... » więcej 2019-10-16, godz. 13:55 Próbowali ukraść wiertarki i uciec policji Złodzieje próbowali wynieść drogie wiertarki z marketu budowlanego. Nie dość, że ich nie wynieśli, to nie udało im się daleko uciec. Teraz staną przed sądem. ... » więcej 2019-10-16, godz. 12:00 Radni na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką. Miasto nie rezygnuje też z budowy nowego stadionu Odra Opole spółką akcyjną, a głównym właścicielem będzie miasto - to plan prezydenta Opola, który może zostać zrealizowany na najbliższej sesji. Arkadiusz Wiś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »