Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-08, 15:33 Autor: Maria Klusik

Czy żłobki będą wymagać zaświadczeń o szczepieniach? Radny Przemysław Pytlik przygotował projekt uchwały

Przemysław Pytlik [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przemysław Pytlik [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Do działania skłoniły mnie dane statystyczne wykazujące wzrost liczby nieszczepionych dzieci oraz fakt wprowadzenia odpowiedniej uchwały przez inne samorządy - powiedział w Loży Radiowej opolski radny klubu Koalicji Obywatelskiej, Przemysław Pytlik.
Radny przygotował uchwałę zobowiązującą miejskie żłobki do żądania od rodziców zaświadczenia potwierdzającego, że dziecko zostało zaszczepione. Czy Opole pójdzie śladami Wrocławia i Poznania?

- Każdy przynależy do jakiejś jednostki ZOZ-u, gdzie lekarz pierwszego kontaktu dzieckiem się zajmuje a zazwyczaj też całą rodziną, więc tutaj ja nie widzę problemu. Zaświadczenie potwierdza fakt, że dziecko jest zdrowe, że ma obowiązkowe szczepienia za sobą i nie stwarza jakiegokolwiek zagrożenia, że może być źródłem jakiejś infekcji. Przy składaniu wniosku do żłobka to jest nie tylko zaświadczenie, które chcemy, ale tam trzeba złożyć wiele innych dokumentów, wypełnić formularz, więc dodatkowa wizyta u pediatry, gdzie z małymi dziećmi takie wizyty są bardzo częste, wydaje mi się, że nie będą problemem. Tym bardziej, że mówimy o zdrowiu naszych dzieci. Tutaj nie powinniśmy oszczędzać ani na pieniądzach, ani na czasie. - konkluduje radny.

Uchwała ma zostać poddana pod głosowanie na koniec sierpnia tak, żeby weszła w życie od stycznia 2020 roku a tych kilka miesięcy będzie jeszcze na ewentualne zaszczepienie dziecka - wyjaśniał na antenie Radia Opole radny Opola.

Według Przemysława Pytlika, część opolskich radnych jest przeciwna przyjęciu takiej uchwały. Przed poddaniem jej pod głosowanie zostanie przedstawiona stosowna argumentacja, oraz statystyki przemawiające za przyjęciem takiego rozwiązania.
Przemysław Pytlik

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***