Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-02, 17:35 Autor: Katarzyna Doros

Policjanci opolskiego garnizonu świętowali stulecie formacji. Wojewódzkie i miejskie uroczystości w Opolu [ZDJĘCIA]

Policjanci opolskiego garnizonu świętowali stulecie formacji. Obchody w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Policjanci opolskiego garnizonu świętowali stulecie formacji. Obchody w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Odznaczenia państwowe, awanse i wyróżnienia dla funkcjonariuszy opolskiego garnizonu policji. Za nami wojewódzkie i miejskie obchody święta policji w regionie.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Franciszkanów w Opolu oraz przemarsz ze sztandarami na plac Kopernika. Tam odbyły się oficjalne obchody z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. Jarosława Szymczyka. W tym roku święto ma szczególny wymiar, bo wiąże się z setną rocznicą utworzenia formacji państwowej.

- Służba policji jest wyjątkowo trudna, ale jakże wdzięczna. Chcemy to święto uczcić w wyjątkowy sposób. Policjanci zostali wyróżnieni i odznaczeni oraz awansowani na kolejne stopnie właśnie w podziękowaniu za rzetelną, pełną oddania służbę dla naszych mieszkańców - mówi nadinsp. Jarosław Kaleta, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

- Wielka radość z dzisiejszego odznaczenia. Jestem dumna, że mogę nosić mundur. Moje korzenie są typowo policyjne. Kocham to, co robię - dodaje mł. insp. Urszula Grzybowska-Kuriata.

Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk zauważa, że w dobie dynamicznego rozwoju spora część przestępczości przenosi się do internetu, a to jest ogromne wyzwanie dla polskiej policji. - Szybka, skuteczna reakcja, możliwość zabezpieczenia właściwego materiału dowodowego, ustalenie i zatrzymanie sprawcy, to dzisiaj są wielkie atuty polskich policjantów, bo jesteśmy bardzo skuteczni, jeśli chodzi o wykrywalność przestępstw, ale też jeśli chodzi o bieżące zdarzenia i zagrożenia - mówi.

- Właśnie w tym roku, pokolenie właśnie tych policjantów, zdobyło najwyższe zaufanie społeczne i poczucie bezpieczeństwa najwyższe, jakie dało nam wszystkim, bo przecież 98% Polaków powiedziało, że się bezpiecznie czuje w miejscu swojego zamieszkania, co daje nam jedną z najwyższych pozycji w świecie, a to jest praca tych policjantów - dodaje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

Uroczystości zakończył koncert w Filharmonii Opolskiej z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w wykonaniu Big Bandu Uniwersytetu Opolskiego pod dyrekcją Rolanda Mendela oraz solistów.
nadinsp. Jarosław Kaleta, mł. insp. Urszula Grzybowska-Kuriata
gen. Jarosław Szymczyk , Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »