Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-02, 17:35 Autor: Katarzyna Doros

Policjanci opolskiego garnizonu świętowali stulecie formacji. Wojewódzkie i miejskie uroczystości w Opolu [ZDJĘCIA]

Policjanci opolskiego garnizonu świętowali stulecie formacji. Obchody w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Policjanci opolskiego garnizonu świętowali stulecie formacji. Obchody w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Odznaczenia państwowe, awanse i wyróżnienia dla funkcjonariuszy opolskiego garnizonu policji. Za nami wojewódzkie i miejskie obchody święta policji w regionie.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Franciszkanów w Opolu oraz przemarsz ze sztandarami na plac Kopernika. Tam odbyły się oficjalne obchody z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. Jarosława Szymczyka. W tym roku święto ma szczególny wymiar, bo wiąże się z setną rocznicą utworzenia formacji państwowej.

- Służba policji jest wyjątkowo trudna, ale jakże wdzięczna. Chcemy to święto uczcić w wyjątkowy sposób. Policjanci zostali wyróżnieni i odznaczeni oraz awansowani na kolejne stopnie właśnie w podziękowaniu za rzetelną, pełną oddania służbę dla naszych mieszkańców - mówi nadinsp. Jarosław Kaleta, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

- Wielka radość z dzisiejszego odznaczenia. Jestem dumna, że mogę nosić mundur. Moje korzenie są typowo policyjne. Kocham to, co robię - dodaje mł. insp. Urszula Grzybowska-Kuriata.

Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk zauważa, że w dobie dynamicznego rozwoju spora część przestępczości przenosi się do internetu, a to jest ogromne wyzwanie dla polskiej policji. - Szybka, skuteczna reakcja, możliwość zabezpieczenia właściwego materiału dowodowego, ustalenie i zatrzymanie sprawcy, to dzisiaj są wielkie atuty polskich policjantów, bo jesteśmy bardzo skuteczni, jeśli chodzi o wykrywalność przestępstw, ale też jeśli chodzi o bieżące zdarzenia i zagrożenia - mówi.

- Właśnie w tym roku, pokolenie właśnie tych policjantów, zdobyło najwyższe zaufanie społeczne i poczucie bezpieczeństwa najwyższe, jakie dało nam wszystkim, bo przecież 98% Polaków powiedziało, że się bezpiecznie czuje w miejscu swojego zamieszkania, co daje nam jedną z najwyższych pozycji w świecie, a to jest praca tych policjantów - dodaje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

Uroczystości zakończył koncert w Filharmonii Opolskiej z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w wykonaniu Big Bandu Uniwersytetu Opolskiego pod dyrekcją Rolanda Mendela oraz solistów.
nadinsp. Jarosław Kaleta, mł. insp. Urszula Grzybowska-Kuriata
gen. Jarosław Szymczyk , Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-04-05, godz. 20:00 W Nysie wybierają chińskie rozwiązania. Będzie pododdział "gorączkowy" - Przed szpitalem w Nysie strażacy rozpoczęli rozkładanie kolejnego namiotu - informuje dyrektor Norbert Krajczy. W namiocie prowadzony będzie pomiar gorączki… » więcej 2020-04-05, godz. 18:52 Strażacy z trzech powiatów gasili pożar w lesie. Spaliło się około pół hektara Spłonęło poł hektara młodego lasu pomiędzy Radomierowicami a Święcinami. W akcji, która trwała blisko trzy godziny, udział brały jednostki z trzech komend straży… » więcej 2020-04-05, godz. 17:59 Zderzenie pociągu z osobówką w Kluczborku. To cud, że nikt nie ucierpiał Na przejeździe kolejowym w Kluczborku pociąg towarowy wjechał w samochód osobowy. Kierowca z pasażerem zdążyli opuścić pojazd. » więcej 2020-04-05, godz. 17:52 Pacjentka zarażona koronawirusem, strzelecka interna zawiesiła pracę. Personel i pacjenci w kwarantannie Jak ustaliła nasza reporterka 77-letnia pacjentka szpitala w Strzelcach Opolskich jest chora na covid-19. Oddział wewnętrzny został zamknięty, personel trafił… » więcej 2020-04-05, godz. 17:38 Raport dnia: 4 nowe zachorowania w regionie, 1 osoba wyzdrowiała 493 nowe przypadki zakażenia koronawiursem, w tym 4 w naszym regionie. Tak przedstawia się niedzielny bilans (05.04) przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-05, godz. 17:26 Nauczyciele ze Strzelec Opolskich produkują przyłbice dla medyków. W ruch poszły maszyny z warsztatów szkolnych Nauczyciele przedmiotów technicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich produkują przyłbice dla pracowników szpitali. W ruch… » więcej 2020-04-05, godz. 17:25 Strażacy i policjanci izolowani. Poszkodowany w wypadku nie jest zarażony koronawirusem [AKTUALIZACJA] Strażacy i policjanci, łącznie 27 osób, które brały udział w akcji ratunkowej po wczorajszym wypadku w powiecie krapkowickim, w miejscowości Ćwiercie, trafili… » więcej 2020-04-05, godz. 16:42 W czasie pandemii "Pamiętaj o hospicjum". Opolska Betania prosi o wsparcie dla pacjentów Pracownicy opolskiej Betanii zainicjowali akcję 'Pamiętaj o hospicjum' i proszą o słowa wsparcia dla swoich podopiecznych. Z powodu pandemii w placówce obowiązuje… » więcej 2020-04-05, godz. 15:30 Laptopy dla uczniów, żeby mogli brać udział w e-lekcjach Kilkanaście laptopów już trafiło do uczniów z gminy Reńska Wieś. Kolejne urządzenia powinny być dostępne jeszcze w tym tygodniu. Chodzi o umożliwienie wszystkim… » więcej 2020-04-05, godz. 15:04 Kilkadziesiąt mandatów i wniosków o ukaranie. Nie wszyscy w weekend przestrzegają rządowych obostrzeń Nie wszyscy stosują się do nowych przepisów wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawiursa. Według obostrzeń nie możemy wchodzić do parków, skwerów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »