Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-25, 18:43 Autor: Witold Wośtak

Ostatnia droga profesora Marka Tukiendorfa. "Obyśmy wszyscy umieli podchodzić do życia z takim spokojem i energią"

Pogrzeb prof. Marka Tukiendorfa [fot. Witold Wośtak]
Pogrzeb prof. Marka Tukiendorfa [fot. Witold Wośtak]
Pogrzeb prof. Marka Tukiendorfa [fot. Witold Wośtak]
Pogrzeb prof. Marka Tukiendorfa [fot. Witold Wośtak]
Pogrzeb prof. Marka Tukiendorfa [fot. Witold Wośtak]
Pogrzeb prof. Marka Tukiendorfa [fot. Witold Wośtak]
Profesor Marek Tukiendorf spoczął na cmentarzu w Czarnowąsach.
Rektora Politechniki Opolskiej pożegnała rodzina, przyjaciele, współpracownicy i mieszkańcy Opola. Na mszy pogrzebowej w katedrze opolskiej byli też opolscy parlamentarzyści oraz samorządowcy różnego szczebla. Nie zabrakło oczywiście pocztów sztandarowych i studentów.

Biskup Andrzej Czaja mówił w kazaniu, że to pożegnanie człowieka bardzo zasłużonego dla wielu środowisk.

- Życie naszego brata świętej pamięci Marka Tukiendorfa obfitowało w wiele dobrych zdobyczy i sukcesów. On zainicjował wiele rzeczy, wielokroć zdumiewał nas odwagą w podejmowaniu nowych inicjatyw - tak inspirował nas. Spoglądaliśmy na jego dzieła i zaangażowanie z wielkim uznaniem.

Prof. Jan Szmidt, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, mówił w pożegnaniu o ciszy, która krzyczy głośniej niż słynny obraz Edvarda Muncha.

- Marku, będziesz żyć tak długo, jak długo my będziemy o Tobie pamiętać, a na pewno będziemy pamiętać bardzo. Jeśli kiedyś Bóg pozwoli nam na spotkanie, znowu uśmiechniemy się do siebie i usłyszymy kolejny dowcip, który opowiesz w najbardziej krytycznym momencie. Obyśmy wszyscy potrafili podchodzić do życia z takim spokojem i energią, ale wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że świat jest pełen niespodzianek.

Prof. Tukiendorf odszedł 17 lipca. Miał 55 lat.
Andrzej Czaja
Jan Szmidt

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 13:22 Od soboty powiat głubczycki w strefie żółtej. Władze powiatu zalecają stosowanie się do zasad Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty 19 września powiat głubczycki znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza m.in. większe restrykcje… » więcej 2020-09-18, godz. 13:15 Policjanci z Namysłowa dostaną nowy radiowóz. Do zakupu dokłada się gmina Namysłowska policja będzie miała nowy samochód. Jeszcze nie wiadomo, jakiej marki, ale pewne jest, że będzie to SUV. » więcej 2020-09-18, godz. 12:00 NIK ujawniła braki w psychiatrii dzieci i młodzieży, również na Opolszczyźnie. Czy pomoże nowy program resortu … Jeden psychiatra dla dzieci i młodzieży na 40 tysięcy osób małoletnich przypada w województwie opolskim. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wyglądała… » więcej 2020-09-18, godz. 11:00 Raport MZ: 19 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (18.09) o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 19 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-18, godz. 10:45 "Zaczynamy działać". Partia Pawła Kukiza już działa oficjalnie. Gość Radia Opole Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K'15. Robert Tistek, szef struktur stowarzyszenia Kukiz'15 w regionie powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-18, godz. 09:45 Koronawiurs w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażony jest jeden z podopiecznych. Kolejne cztery osoby mają już objawy, które… » więcej 2020-09-18, godz. 08:15 OIOM w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu utrzymany dla pacjentów z COVID-19 i niezakażonych Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i 'niecovidowych' oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia… » więcej 2020-09-17, godz. 20:48 Pierwsi kandydaci do służby pojawili się w Wojskowym Centrum Rekrutacji uruchomionym w Opolu Wojskowe Centrum Rekrutacji rozpoczęło działalność na Opolszczyźnie. Pierwszą tego typu jednostkę utworzono przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu… » więcej 2020-09-17, godz. 20:45 Raport dnia: kluczborski i głubczycki na liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Mamy 19 nowych przypadków… Na Opolszczyźnie potwierdzono dzisiaj (17.09) dziewiętnaście nowych przypadków koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o… » więcej 2020-09-17, godz. 19:11 81. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę. Opolanie upamiętnili ofiary tych czasów [ZDJĘCIA] 81 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Opolskie uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza święta w katedrze, następnie uczestnicy przemaszerowali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***