Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-22, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Koniec pierwszego naboru na Politechnikę Opolską. Drugi rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu

Zakończył się pierwszy nabór na Politechnikę Opolską [fot. Mariusz Chałupnik]
Zakończył się pierwszy nabór na Politechnikę Opolską [fot. Mariusz Chałupnik]
Zakończył się pierwszy nabór na Politechnikę Opolską [fot. Mariusz Chałupnik]
Zakończył się pierwszy nabór na Politechnikę Opolską [fot. Mariusz Chałupnik]
Politechnika Opolska zakończyła pierwszy nabór. Dokumenty złożyło blisko 2 tysiące chętnych.
- Zainteresowanie naszymi kierunkami było duże - mówi Anna Jasińska-Bińczak, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji Politechniki Opolskiej. - Duża frekwencja na pewno na architekturze, na informatyce, cały wydział elektrotechniczny, ale i wydział fizjoterapii. Duże zainteresowanie jest również ekonomią, zarządzaniem, ale i w tym roku również administracja. Rozkład był tak naprawdę na wszystkich kierunkach.

W ostatnich dniach rekrutacji komisje miały sporo pracy. Wielu absolwentów szkół średnich ze złożeniem dokumentów czekało do ostatniej chwili.

- Na ostatni moment, bo wcześniej jakoś czasu nie było - mówi Piotr z Opola. - Złożyłem dokumenty na przemysłowe technologie informatyczne, ale okazało się, że wydział jest w Kędzierzynie-Koźlu i stwierdziłem, że to nie najlepszy pomysł. Teraz postaram się przenieść na informatykę.

- Do końca nie wiedziałam, gdzie dokładnie pójdę i na jaki kierunek - dodaje Karolina z Prudnika. - Ale po podpowiedziach zdecydowałam się na fizjoterapię.

- Mała usterka była i dzisiaj dopiero udało mi się przyjechać - mówi Krzysztof z Wielunia. - Złożyłem na informatykę. Chodziłem już przez cztery lata, zawód mam i chcę teraz kontynuować. Do tego Opole, to fajne miasto.

Drugi nabór na Politechnice Opolskiej ruszy 25. lipca. Uczelnia może przyjąć 2,5 tysiąca studentów.
Anna Jasińska-Bińczak
składający dokumenty na PO

Wiadomości z regionu

2019-09-22, godz. 10:50 Nowa, niemieckojęzyczna szkółka piłkarska otwarta W Długomiłowicach, w gminie Polska Cerekiew, otwarto 13. niemieckojęzyczną szkółkę piłkarską - Miro Deutsche Fussballschule. » więcej 2019-09-22, godz. 10:12 Smalec, krówki, kołacz. Dzisiaj drugi dzień XX Jubileuszowego Jarmarku Franciszkańskiego Imprezy odbywają się na opolskim rynku i ulicach przy klasztorze. Są przysmaki franciszkanów, zdrowe produkty i dobra zabawa dla całych rodzin. » więcej 2019-09-22, godz. 07:57 Niedziela - Światowym Dniem Bez Samochodu. Godzina darmowej jazdy na rowerach miejskich w Kędzierzynie-Koźlu. Z okazji Dnia Bez Samochodu użytkownicy rowerów miejskich będą mogli dzisiaj (22.09) przez godzinę jeździć za darmo. To kulminacyjny dzień 18. Edycji Europejs ... » więcej 2019-09-22, godz. 07:57 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dzisiaj (godz.12.00) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 21:19 Krapkowice świętują 20-lecie powiatu. Jest smacznie i kolorowo [ZDJĘCIA] Biegi przełajowe, pokazy pieczenia kołocza śląskiego, nauka udzielania pierwszej pomocy, potrawy z całego świata a do tego oczywiście występy artystyczne i ki ... » więcej 2019-09-21, godz. 20:25 W Dziergowicach odsłonięto obelisk upamiętniający dwóch księży, bohatersko walczących o polskość Tablicę poświęconą dwóm księżom odsłonięto (21.09) przy kościele w Dziergowicach w gminie Bierawa. Organizatorem ceremonii było stowarzyszenie Rodło. Upamiętn ... » więcej 2019-09-21, godz. 20:00 Zniesienie podatków, likwidacja obowiązkowego ZUS-u, militaryzacja. Kandydaci Konfederacji Wolność i Niepodległość spo ... Silne i suwerenne państwo, zniesienie podatków, likwidacja obowiązkowego ZUS-u, to niektóre z pięciu fundamentalnych punktów programu Konfederacji Wolność i N ... » więcej 2019-09-21, godz. 18:41 Mobilna aplikacja dla mieszkańców gminy Głogówek Mieszkańcy gminy Głogówek mogą korzystać z nowej, bezpłatnej aplikacji na telefon, którą przygotował samorząd. Aplikacja oferuje m.in. błyskawiczny dostęp do ... » więcej 2019-09-21, godz. 17:50 Europoseł Anna Zalewska otworzyła swoje biuro w Nysie. "To dowód szacunku dla Polski powiatowej" Eurodeputowana Dolnego Śląska i Opolszczyzny, Anna Zalewska, otworzyła swoje biuro w Nysie. Była minister edukacji jednocześnie zadeklarowała chęć współpracy ... » więcej 2019-09-21, godz. 16:36 Kowalski o repolonizacji ECO: potrzebna jest pełna mobilizacja. Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa ... Wraca temat repolonizacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. - Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego województwa opo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »