Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-18, 15:06 Autor: Witold Wośtak

Nie będzie już dzikiego parkingu na placu w centrum Góry św. Anny. Trwa przebudowa

Wizualizacja placu na Górze Świętej Anny [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Leśnicy]
Wizualizacja placu na Górze Świętej Anny [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Leśnicy]
Plac w centrum Góry Świętej Anny [fot. Witold Wośtak]
Plac w centrum Góry Świętej Anny [fot. Witold Wośtak]
Plac w centrum Góry Świętej Anny [fot. Witold Wośtak]
Plac w centrum Góry Świętej Anny [fot. Witold Wośtak]
Ruszyła przebudowa mini rynku na Górze św. Anny. Z tego miejsca znikną samochody.
W ubiegłym roku strzeleckie starostwo wyremontowało drogę powiatową w centrum wsi, kładąc kostkę granitową. Gmina Leśnica zdecydowała się natomiast przebudować mały plac, gdzie do tej pory samochody parkowały w każdy możliwy sposób.

- Już kilka lat temu, podczas projektowania rewitalizacji, zdecydowano, że rynek ma służyć turystom, a nie pełnić roli dzikiego parkingu - zaznacza Łukasz Jastrzembski, burmistrz Leśnicy.

- Ta przestrzeń między drogą a budynkami zyska nową nawierzchnię granitową i nowe oświetlenie. Postawimy stałe ławki, będzie też mała zieleń - mała architektura. To miejsce zostanie wyłączone z ruchu samochodowego dzięki słupkom. Nie wjedzie więc nikt niepożądany, a dostęp będą mieć jedynie samochody z dostawą towaru. Zyskamy więc przestrzeń, z której co roku korzystają nasi restauratorzy.

Harmonogram mówi o wykonaniu inwestycji do końca października. Koszt przebudowy to milion 200 tysięcy złotych, gdzie pół miliona stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Łukasz Jastrzembski

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 09:00 Nie wiadomo, czy w tym roku na Dębowej będą działać strzeżone kąpieliska Nadal nie wiadomo, czy w tym roku będzie można bezpiecznie kąpać się na Dębowej, akwenie leżącym na granicy Kędzierzyna-Koźla i Dębowej. Nadal nie ma rządowych… » więcej 2020-05-28, godz. 08:00 Gogolin: w piątek ponownie zostanie zamknięty przejazd kolejowy na Krapkowickiej W najbliższy weekend wracają utrudnienia drogowe w centrum Gogolina. To efekt robót jakie prowadzone są na linii kolejowej E30. W związku z budową podziemnego… » więcej 2020-05-28, godz. 07:00 Politechnika Opolska rozpoczyna rekrutację na nowy rok akademicki Politechnika Opolska rusza z rekrutacją na kolejny rok akademicki. Liczba kierunków kształcenia się nie zmieni, ale ma się zwiększyć liczba specjalizacji, które… » więcej 2020-05-28, godz. 06:00 Gmina Krapkowice wspiera finansowo policjantów 20 tysięcy złotych przekazała gmina Krapkowice komendzie powiatowej policji. Pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe patrole. » więcej 2020-05-27, godz. 22:00 Konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów na żywo, ale z rygorem sanitarnym Od poniedziałku (25.05) ósmoklasiści i maturzyści mogą korzystać z dobrowolnych konsultacji organizowanych w szkołach. Z powodu pandemii koronawirusa dotychczas… » więcej 2020-05-27, godz. 21:00 Szpitale wznawiają zabiegi, wzrośnie zapotrzebowanie na dawców krwi W opolskim centrum krwiodawstwa spore zapasy krwi. Szpitale jednak przystępują do realizowania zabiegów, które zostały wstrzymane z powodu pandemii, więc zapotrzebowanie… » więcej 2020-05-27, godz. 20:30 Kwarantanna kluczborskiego szpitala. Wstrzymano przyjęcia i wypisy Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku do odwołania wstrzymało przyjęcia i wypisy pacjentów z powodu kwarantanny. » więcej 2020-05-27, godz. 20:30 Raport dnia: 9 zakażeń i 6 ozdrowieńców na Opolszczyźnie. Premier przedstawił plan IV etapu łagodzenia obostrzeń 9 zarażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (27.05) na Opolszczyźnie. » więcej 2020-05-27, godz. 20:00 Prudnik: funkcjonariusz zakładu karnego zatrzymał sprawcę kradzieży na stacji paliw Opolski funkcjonariusz służby więziennej zatrzymał złodzieja w czasie wolnym od pracy. Chodzi o sierżanta sztabowego Andrzeja Millera, który pełni służbę w prudnickim… » więcej 2020-05-27, godz. 18:35 Do 611 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 7 nowych przypadków w popołudniowym raporcie MZ 7 kolejnych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie i 6 powrotów do zdrowia. W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych zachorowaniach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »