Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-18, 15:06 Autor: Witold Wośtak

Nie będzie już dzikiego parkingu na placu w centrum Góry św. Anny. Trwa przebudowa

Wizualizacja placu na Górze Świętej Anny [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Leśnicy]
Wizualizacja placu na Górze Świętej Anny [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Leśnicy]
Plac w centrum Góry Świętej Anny [fot. Witold Wośtak]
Plac w centrum Góry Świętej Anny [fot. Witold Wośtak]
Plac w centrum Góry Świętej Anny [fot. Witold Wośtak]
Plac w centrum Góry Świętej Anny [fot. Witold Wośtak]
Ruszyła przebudowa mini rynku na Górze św. Anny. Z tego miejsca znikną samochody.
W ubiegłym roku strzeleckie starostwo wyremontowało drogę powiatową w centrum wsi, kładąc kostkę granitową. Gmina Leśnica zdecydowała się natomiast przebudować mały plac, gdzie do tej pory samochody parkowały w każdy możliwy sposób.

- Już kilka lat temu, podczas projektowania rewitalizacji, zdecydowano, że rynek ma służyć turystom, a nie pełnić roli dzikiego parkingu - zaznacza Łukasz Jastrzembski, burmistrz Leśnicy.

- Ta przestrzeń między drogą a budynkami zyska nową nawierzchnię granitową i nowe oświetlenie. Postawimy stałe ławki, będzie też mała zieleń - mała architektura. To miejsce zostanie wyłączone z ruchu samochodowego dzięki słupkom. Nie wjedzie więc nikt niepożądany, a dostęp będą mieć jedynie samochody z dostawą towaru. Zyskamy więc przestrzeń, z której co roku korzystają nasi restauratorzy.

Harmonogram mówi o wykonaniu inwestycji do końca października. Koszt przebudowy to milion 200 tysięcy złotych, gdzie pół miliona stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Łukasz Jastrzembski

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Zaginęła 13-letnia Wioletta z Kędzierzyna-Koźla Policjanci z Kędzierzyna-Koźla szukają zaginionej 13-latki. Wioletta Kotowicz pod waz ostatni widziana była prawie tydzień temu, w sobotę 14 września. » więcej 2019-09-20, godz. 15:25 ZOL w Głubczycach jest na europejskim poziomie. Zakończono 4 duże projekty modernizacyjne W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 6 milionów z pieniędzy unijnych trafiło do głubczyckiego szpitala. W placówce realizowane były 4 projekty, które mają podnie ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:45 Kampania wyborcza: ktoś wrzucił przyczepkę z banerem kandydatki do rzeki. "To skandaliczne zachowanie" Walka o fotele w sejmie i senacie zaczyna przybierać na sile. Kandydaci codziennie jeżdżą w teren i spotykają się z mieszkańcami. Ale dzisiaj (20.09) rano dos ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:15 "Chcemy, żeby gmina Głogówek mogła się rozwijać". Wicepremier Gowin i poseł Bortniczuk deklarują wsparcie lokalnych in ... Wicepremier Jarosław Gowin przyjechał na Opolszczyznę wspierać kampanię wyborczą Kamila Bortniczuka, posła Porozumienia, który ubiega się o reelekcję z czwart ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:00 W gminie Prudnik sytuacja rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym ma się poprawić Głównym celem projektu 'Rodzinne więzi', który ma być realizowany przez prudnicki Ośrodek Pomocy Społecznej oraz nyską Fundację Plan B jest poprawa sytuacji r ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:30 Kowalski: ECO powinno zostać w rękach polskiego skarbu państwa Strategia repolonizacji Energii Cieplnej Opolszczyzny - ten temat poruszył dzisiaj (20.09) na konferencji prasowej kandydat z listy PiS na posła Janusz Kowals ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »