Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-10, 22:00 Autor: Witold Wośtak

Modlitwa, taniec, śpiew i muzyka. W Wołczynie trwa jubileuszowe Spotkanie Młodych

XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie [fot. Witold Wośtak]
XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie [fot. Witold Wośtak]
XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie [fot. Witold Wośtak]
XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie [fot. Witold Wośtak]
Maciej, Ania i Magdalena [fot. Witold Wośtak]
Maciej, Ania i Magdalena [fot. Witold Wośtak]
Trwa XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie. Zlot ewangelizacyjny, za który odpowiadają bracia kapucyni, rozpoczął się w poniedziałek (08.07) i potrwa do piątku (12.07).
W spotkaniu bierze udział 550 osób z całej Polski, ale ta liczba rośnie, bo dołączają kolejni młodzi ludzie. Tegoroczne hasło brzmi "Odbudowani" - to nawiązanie do słów, które usłyszał święty Franciszek: "Idź i odbuduj mój Kościół".

- Każdego dnia najważniejsza jest eucharystia - mówi brat Mateusz Magiera z Prowincji Krakowskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

- Oprócz Eucharystii jest także czas na poranną i wieczorną modlitwę. Poza tym są konferencje, spotkania w grupach oraz koncerty. Alternatywą dla koncertów, bo nie każdy musi przecież chcieć słuchać głośnej, czasem bardzo ostrej muzyki, są spotkania w grupach kameralnych. Bracia kapucyni dzielą się na przykład historią swojego powołania, są rozmowy z siostrami i misjonarzami, więc dla każdego coś dobrego.

Magdalena z Wrocławia, Maciej ze Szczecina i Ania z Krosna, mówią o swoich wrażeniach po trzech dniach Spotkania. - Wszystkie dotychczasowe nabożeństwa były bardzo poruszające i dobrze zrobione. Aktorzy biorący w nich udział również byli przekonujący w swojej roli - ocenia Magdalena. - To daje mnóstwo dobra. Wszystko jest tak budujące, że wyjeżdża się ze spotkania zgodnie z tegorocznym hasłem, czyli bardzo odbudowanym - dodaje Maciej. - Osoby, które przyjechały w tym roku na Wołczyn, są bardzo otwarte. Atmosfera sprzyja więc modlitwie i wzajemnemu poznawaniu się. Wołczyn jest bardzo dobry - puentuje Ania.

Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna, widzi w Spotkaniu Młodych wielkie wydarzenie duchowe dla miasta.

- Przyjeżdża kilkuset młodych ludzi, którzy dowiadują się oraz uczą czegoś nowego. Pokazują też bardzo dobre i kulturalne świadectwo zachowania się młodzieży. Ja oceniam to bardzo pozytywnie - młodość wychodząca na ulice i ich formy spędzania czasu musi dawać naprawdę bardzo pozytywny obraz.

Zlot jest kierowany dla osób w wieku od 15 do 30 lat. Więcej o tym temacie powiemy w jutrzejszym magazynie Reporterskie tu i teraz.
Mateusz Magiera
Magdalena, Maciej i Ania
Jan Leszek Wiącek

Wiadomości z regionu

2019-07-16, godz. 09:15 Wspólny sukces opolskiej i bydgoskiej policji. Oszust "na policjanta" wpadł przed dworcem w Opolu Wspólna akcja policjantów z Opola i Bydgoszczy pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny oszukującego metodą 'na policjanta'. » więcej 2019-07-16, godz. 08:00 Bus 500+ we wtorek stacjonować będzie na południu województwa Otmuchów, Paczków i Głuchołazy - to kolejne miejscowości, które dziś (16.07) odwiedzi bus 500+. Mieszkańcy tych miejscowości będą mogli na miejscu dowiedzieć ... » więcej 2019-07-16, godz. 07:45 Opole szykuje się na wojnę z komarami. "Zależy nam na tym, aby odkomarzać raz, a porządnie" Ponad 100 hektarów terenów w Opolu zostanie poddanych odkomarzaniu. Pieniądze na ten cel są zabezpieczone, a miasto jest już na etapie wyłaniania wykonawcy. » więcej 2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »