Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-10, 22:00 Autor: Witold Wośtak

Modlitwa, taniec, śpiew i muzyka. W Wołczynie trwa jubileuszowe Spotkanie Młodych

XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie [fot. Witold Wośtak]
XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie [fot. Witold Wośtak]
XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie [fot. Witold Wośtak]
XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie [fot. Witold Wośtak]
Maciej, Ania i Magdalena [fot. Witold Wośtak]
Maciej, Ania i Magdalena [fot. Witold Wośtak]
Trwa XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie. Zlot ewangelizacyjny, za który odpowiadają bracia kapucyni, rozpoczął się w poniedziałek (08.07) i potrwa do piątku (12.07).
W spotkaniu bierze udział 550 osób z całej Polski, ale ta liczba rośnie, bo dołączają kolejni młodzi ludzie. Tegoroczne hasło brzmi "Odbudowani" - to nawiązanie do słów, które usłyszał święty Franciszek: "Idź i odbuduj mój Kościół".

- Każdego dnia najważniejsza jest eucharystia - mówi brat Mateusz Magiera z Prowincji Krakowskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

- Oprócz Eucharystii jest także czas na poranną i wieczorną modlitwę. Poza tym są konferencje, spotkania w grupach oraz koncerty. Alternatywą dla koncertów, bo nie każdy musi przecież chcieć słuchać głośnej, czasem bardzo ostrej muzyki, są spotkania w grupach kameralnych. Bracia kapucyni dzielą się na przykład historią swojego powołania, są rozmowy z siostrami i misjonarzami, więc dla każdego coś dobrego.

Magdalena z Wrocławia, Maciej ze Szczecina i Ania z Krosna, mówią o swoich wrażeniach po trzech dniach Spotkania. - Wszystkie dotychczasowe nabożeństwa były bardzo poruszające i dobrze zrobione. Aktorzy biorący w nich udział również byli przekonujący w swojej roli - ocenia Magdalena. - To daje mnóstwo dobra. Wszystko jest tak budujące, że wyjeżdża się ze spotkania zgodnie z tegorocznym hasłem, czyli bardzo odbudowanym - dodaje Maciej. - Osoby, które przyjechały w tym roku na Wołczyn, są bardzo otwarte. Atmosfera sprzyja więc modlitwie i wzajemnemu poznawaniu się. Wołczyn jest bardzo dobry - puentuje Ania.

Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna, widzi w Spotkaniu Młodych wielkie wydarzenie duchowe dla miasta.

- Przyjeżdża kilkuset młodych ludzi, którzy dowiadują się oraz uczą czegoś nowego. Pokazują też bardzo dobre i kulturalne świadectwo zachowania się młodzieży. Ja oceniam to bardzo pozytywnie - młodość wychodząca na ulice i ich formy spędzania czasu musi dawać naprawdę bardzo pozytywny obraz.

Zlot jest kierowany dla osób w wieku od 15 do 30 lat. Więcej o tym temacie powiemy w jutrzejszym magazynie Reporterskie tu i teraz.
Mateusz Magiera
Magdalena, Maciej i Ania
Jan Leszek Wiącek

Wiadomości z regionu

2020-02-24, godz. 10:42 - Liczę na dobry wynik na Opolszczyźnie - Władysław Kosiniak-Kamysz w Radiu Opole Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej - Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta rozpoczął kampanię wyborczą na Opolszczyźnie. O… » więcej 2020-02-24, godz. 10:31 Wichura uszkodziła dach Teatru Kochanowskiego w Opolu. "Trwa szacowanie strat" [NOWE INFORMACJE] Nocna wichura doprowadziła do uszkodzenia dachu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dokładne straty nie są jeszcze znane. » więcej 2020-02-24, godz. 10:15 Ognisko grypy ptaków na fermie kaczek w Kędzierzynie-Koźlu. Zbiera się sztab kryzysowy Główny Inspektorat Weterynaryjny poinformował o wykryciu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Kędzierzyna-Koźla. Wirus pojawił się na fermie kacze… » więcej 2020-02-24, godz. 10:04 Remont ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Od dzisiaj zamknięcie przejazdu Od dzisiaj (24.02) do środy (26.02) jest zamknięty przejazd przez przebudowywaną ulicę Gogolińską w Strzelcach Opolskich. To przedsmak tego, co kierowców czeka… » więcej 2020-02-23, godz. 22:00 Porywisty wiatr na Opolszczyźnie. Strażacy interweniowali 240 razy [AKTUALIZACJA] To był pracowity wieczór i noc dla opolskich strażaków. Porywisty wiatr dał mocno o sobie znać w regionie. Do północy odnotowano ponad 200 interwencji. Strażacy… » więcej 2020-02-23, godz. 21:03 Silny, porywisty wiatr przechodzi przez północne tereny województwa opolskiego [AKTUALIZACJA] Na Opolszczyźnie zaczęło mocno wiać. Opolscy strażacy wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy na interwencje w północnych powiatach województwa: namysłowskim i kluc… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Pracujący emeryci i renciści muszą powiadomić ZUS o dodatkowych dochodach. Mają czas do 2 marca 16 tysięcy seniorów na Opolszczyźnie dorabia na emeryturze bądź rencie. To prawie 12% wszystkich osób pobierających świadczenia w naszym regionie. Pracujący na… » więcej 2020-02-23, godz. 19:15 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-23, godz. 19:10 Powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie opolskim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla terenu całego województwa opolskiego. Dzisiaj (23.02) od godz. 16:00 do jutra (24.02) do godz. 06:00… » więcej 2020-02-23, godz. 19:00 Dzielą się miłością do dzieci, którym tworzą dom. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu opolskiego Rodziny zastępcze z powiatu opolskiego spotkały się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wspólne oglądanie spektaklu 'Wielkie mi coś' było okazją do integracji i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »