Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-09, 14:12 Autor: Bogusław Kalisz

NFZ w Opolu otrzyma w tym roku 100 mln więcej na świadczenia. To zwiększy budżet do ponad 2 mld

Dwa miliardy złotych dla opolskiego NFZ foto: Katarzyna Doros
Dwa miliardy złotych dla opolskiego NFZ foto: Katarzyna Doros
Budżet opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pierwszy raz w historii przekroczył 2 miliardy złotych - poinformowała Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.
- Nakłady na służbę zdrowia w tym roku zostały zwiększone o 100 mln zł. To efekt moich starań zmierzających do zwiększenia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej dla mieszkańców województwa opolskiego. Pacjenci muszą mieć dostęp do podstawowych świadczeń i muszą czuć się zaopiekowani - poinformowała Porowska.

- 100 mln zł zostanie przeznaczonych na to, żeby świadczenia były dostępne dla każdego pacjenta. Najczęściej słyszymy, że lekarze pierwszego kontaktu, że lekarze rodzinni powinni być dofinansowani - tam trafi ponad milion złotych. Mówimy o stomatologii dziecięcej - tam trafi ponad 700 tys zł. Na psychiatrię dajemy dodatkowo 2 mln zł. Mówimy o rehabilitacji - 2 mln zł, mówimy o szpitalnictwie - dajemy 11 tys. zł. Na opiekę długoterminową, tutaj będą konkursy, jeszcze nie mogę powiedzieć, jaka to będzie kwota - dodaje Porowska.

Od 1 kwietnia NFZ zwiększył już finansowanie badań rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. - Już widzimy, że kolejki pacjentów maleją, a dzięki tym pieniądzom mamy nadzieję, że do końca roku uda nam się je wyzerować - dodaje Robert Bryk, dyrektor Opolskiego Oddziału NFZ.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »