Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-09, 14:15 Autor: Kacper Śnigórski

Noworodek utopił się w toalecie. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa młodej matce

Akta (fot. Daria Placek)
Akta (fot. Daria Placek)
Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu przedstawiła zarzut zabójstwa noworodka 23-letniej matce. Zdaniem śledczych, kobieta tuż po urodzeniu dziecka, pozostawiła je w muszli klozetowej, w której noworodek utopił się.
Do zdarzenia doszło 27 czerwca w jednej z miejscowości gminy Reńska Wieś. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali pomóc 23-letniej kobiecie, znaleźli w toalecie ciało noworodka i powiadomili policję. Początkowo prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w kierunku niemyślnego spowodowania śmierci.

- Przesłuchania i sekcja zwłok dały podstawę do tego, żeby zarzucić kobiecie zabójstwo - mówi Stanisław Bar rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Prokuratura zarzuca kobiecie popełnienie zbrodni zabójstwa nowonarodzonego dziecka, poprzez pozostawienie go bezpośrednio po porodzie w muszli klozetowej. W ten sposób doprowadziła do jego utonięcia. Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Natomiast w złożonych wyjaśnieniach potwierdziła okoliczności objęte zarzutami - mówi prokurator Bar.

Kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe. Kobieta twierdziła, że nie wiedziała, że jest w ciąży.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2019-07-17, godz. 21:30 OSP z Łukowic Brzeskich ma zostać wpisana Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Za kilka miesięcy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może dołączyć kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu brzeskiego. » więcej 2019-07-17, godz. 21:15 Nie dla wszystkich uczniów znalazły się miejsca w opolskich bursach Brakuje miejsc w opolskich bursach. Zwiększona liczba uczniów, którzy pójdą do szkół średnich w Opolu, spowodowała, że nie wszyscy będą mogli uczyć się i mies ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:45 Na topie elektrotechnika, automatyka i informatyka. I tura rekrutacji na Politechnikę Opolską kończy się w poniedziałek Około 1500 kandydatów już zarejestrowało się w bazie rekrutacyjnej Politechniki Opolskiej. Członkowie wydziałowych komisji rekrutacyjnych informują, że chętny ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:15 Nie tylko młodzi i absolwenci szkół wyższych. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonairiuszy Wymagania są duże, ale gratyfikacja może okazać się kusząca. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do podjęcia służby. Trwa nabór w opolskiej jednos ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:46 - Oczekujemy rzetelnej informacji o dostawach brakujących leków - apelują aptekarze - Bezpośredni kontakt z Ministerstwem Zdrowia w sprawie planowania dostaw leków, których brakuje - tego oczekują aptekarze - powiedział w 'Loży Radiowej' Mare ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:12 W Prudniku mniej jest kursów autobusowych, sytuacja ma się poprawić od września [INTERWENCJA] Pogorszyła się dostępność do komunikacji autobusowej w Prudniku. Na mniejszą liczbę kursów skarżą się pasażerowie. Z końcem czerwca, z tamtejszego powiatu wyc ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:45 PMWSZ w Opolu zamknęła nabór Półtora kandydata na jedno miejsce - to poziom zainteresowania studiowaniem od października w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Dzisiaj u ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:15 Opole: Platforma Obywatelska krytykuje zmiany w edukacji, ale chwali Opole Platforma Obywatelska w regionie krytykuje rekrutację do szkół średnich w kraju a jednocześnie chwali Opole za rozwiązanie problemu z naborem podwójnej liczby ... » więcej 2019-07-17, godz. 17:27 DW 405 zablokowana po wypadku. Na miejscu lądował LPR Zablokowana jest droga wojewódzka nr 405, na wysokości Sowina. Około 15:50 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. » więcej 2019-07-17, godz. 17:00 Możliwa kara - nawet 14 tysięcy złotych. Opolska WITD kontrolowała tzw. przewoźników aplikacyjnych Nawet 14 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikom aplikacyjnym, skontrolowanym przez opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. To przewoźnicy-właści ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »