Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-09, 14:15 Autor: Kacper Śnigórski

Noworodek utopił się w toalecie. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa młodej matce

Akta (fot. Daria Placek)
Akta (fot. Daria Placek)
Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu przedstawiła zarzut zabójstwa noworodka 23-letniej matce. Zdaniem śledczych, kobieta tuż po urodzeniu dziecka, pozostawiła je w muszli klozetowej, w której noworodek utopił się.
Do zdarzenia doszło 27 czerwca w jednej z miejscowości gminy Reńska Wieś. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali pomóc 23-letniej kobiecie, znaleźli w toalecie ciało noworodka i powiadomili policję. Początkowo prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w kierunku niemyślnego spowodowania śmierci.

- Przesłuchania i sekcja zwłok dały podstawę do tego, żeby zarzucić kobiecie zabójstwo - mówi Stanisław Bar rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Prokuratura zarzuca kobiecie popełnienie zbrodni zabójstwa nowonarodzonego dziecka, poprzez pozostawienie go bezpośrednio po porodzie w muszli klozetowej. W ten sposób doprowadziła do jego utonięcia. Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Natomiast w złożonych wyjaśnieniach potwierdziła okoliczności objęte zarzutami - mówi prokurator Bar.

Kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe. Kobieta twierdziła, że nie wiedziała, że jest w ciąży.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 17:00 42 opolskich stulatków co miesiąc dostaje z ZUS 4 tysiące złotych. W tym gronie jest tylko 6 mężczyzn Rośnie liczba stulatków w całym kraju. Na Opolszczyźnie w ubiegłym roku żyło 36 kobiet i 6 mężczyzn w takim wieku. » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 16:30 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 15:56 W Opolu powstało biuro poselskie wiceministra Marcina Ociepy. "To będzie sztab do realizacji zobowiązań wyborczych" Poseł Marcin Ociepa, który do sejmu dostał się ostatniego miejsca na liście PiS i został sekretarzem stanu w resorcie MON, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie… » więcej 2020-01-27, godz. 15:35 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej 2020-01-27, godz. 15:00 W środku dnia gnał przez miasteczko, mając na liczniku ponad 100 km/h Spotkanie z nieoznakowanym radiowozem, gdy pędzi się w obszarze zabudowanym o 54 kilometry za szybko, nie może się inaczej skończyć, jak zabraniem prawa jazdy… » więcej 2020-01-27, godz. 13:46 Dzielnicowy z Namysłowa ruszył na pomoc czworonogom. Psy były karmione chipsami i żyły w złych warunkach Rozpadająca się buda, zniszczony kojec i karma składająca się między innymi z chipsów. Taki widok policjanci z Namysłowa zastali na terenie jednego z gospodarstw… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »