Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-09, 16:00 Autor: Wojciech Murański

Policja przedstawiła raport na temat bezpieczeństwa pieszych

Przejście dla pieszych [fot. Marzena Śmierciak]
Przejście dla pieszych [fot. Marzena Śmierciak]
Profilaktyka przynosi efekty - cieszy się opolska policja drogowa. Piesi zachowują się na drogach rozważniej i bardziej bezpiecznie niż kierowcy - wynika z najnowszego raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Jak podkreślają funkcjonariusze, piesi są mniej skłonni do przejawiania niebezpiecznych zachowań na drogach. Kierowcy nagminnie przekraczają prędkość przy przejściach dla pieszych. O tym jakie działania są podejmowane, by chronić pieszych na drodze informuje podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Policjanci będą obecni w tych miejscach, gdzie obserwujemy wzmożony ruch pieszych, rowerzystów, więc są to przejścia dla pieszych w rejonie centrów handlowych, wszelkie takie miejsca, gdzie mogą bawić się dzieci, przejazdy dla rowerzystów. Tak na prawdę, jak się okazuje, to są wszystkie ścisłe centra miast, tam gdzie niestety dochodzi do największej ilości wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

Jak wynika z badań, spośród ponad 6 tysięcy obserwowanych pieszych, wtargnięcia na jezdnie dokonywało mniej niż 0,5 procent osób, z kolei smartfon był odpowiedzialny za prawie 2 procent wypadków. Bardziej skłonni do wykroczeń są kierowcy. W terenie zabudowanym niemal połowa z nich przekracza prędkość w pobliżu przejść dla pieszych. Poza terenem zabudowanym to już blisko 70 procent.
Maciej Milewski

Wiadomości z regionu

2019-07-17, godz. 21:30 OSP z Łukowic Brzeskich ma zostać wpisana Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Za kilka miesięcy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może dołączyć kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu brzeskiego. » więcej 2019-07-17, godz. 21:15 Nie dla wszystkich uczniów znalazły się miejsca w opolskich bursach Brakuje miejsc w opolskich bursach. Zwiększona liczba uczniów, którzy pójdą do szkół średnich w Opolu, spowodowała, że nie wszyscy będą mogli uczyć się i mies ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:45 Na topie elektrotechnika, automatyka i informatyka. I tura rekrutacji na Politechnikę Opolską kończy się w poniedziałek Około 1500 kandydatów już zarejestrowało się w bazie rekrutacyjnej Politechniki Opolskiej. Członkowie wydziałowych komisji rekrutacyjnych informują, że chętny ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:15 Nie tylko młodzi i absolwenci szkół wyższych. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonairiuszy Wymagania są duże, ale gratyfikacja może okazać się kusząca. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do podjęcia służby. Trwa nabór w opolskiej jednos ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:46 - Oczekujemy rzetelnej informacji o dostawach brakujących leków - apelują aptekarze - Bezpośredni kontakt z Ministerstwem Zdrowia w sprawie planowania dostaw leków, których brakuje - tego oczekują aptekarze - powiedział w 'Loży Radiowej' Mare ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:12 W Prudniku mniej jest kursów autobusowych, sytuacja ma się poprawić od września [INTERWENCJA] Pogorszyła się dostępność do komunikacji autobusowej w Prudniku. Na mniejszą liczbę kursów skarżą się pasażerowie. Z końcem czerwca, z tamtejszego powiatu wyc ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:45 PMWSZ w Opolu zamknęła nabór Półtora kandydata na jedno miejsce - to poziom zainteresowania studiowaniem od października w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Dzisiaj u ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:15 Opole: Platforma Obywatelska krytykuje zmiany w edukacji, ale chwali Opole Platforma Obywatelska w regionie krytykuje rekrutację do szkół średnich w kraju a jednocześnie chwali Opole za rozwiązanie problemu z naborem podwójnej liczby ... » więcej 2019-07-17, godz. 17:27 DW 405 zablokowana po wypadku. Na miejscu lądował LPR Zablokowana jest droga wojewódzka nr 405, na wysokości Sowina. Około 15:50 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. » więcej 2019-07-17, godz. 17:00 Możliwa kara - nawet 14 tysięcy złotych. Opolska WITD kontrolowała tzw. przewoźników aplikacyjnych Nawet 14 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikom aplikacyjnym, skontrolowanym przez opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. To przewoźnicy-właści ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »