Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-07, 07:51 Autor: Magdalena Szybińska

Wypadek autokaru na A4 koło Jankowic Wielkich. Lądował LPR. 11 osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Fot. Mario
Wypadek autobusu na autostradzie A4 pomiędzy węzłem Opole Zachód a węzłem Brzeg, na 198 km w kierunku Wrocławia, na wysokości miejscowości Jankowice Wielkie. Autokar wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. Do wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 5.
- Łącznie podróżowało nim 37 osób, w tym dwóch kierowców, było to 36 osób dorosłych i jedno dziecko - mówi st. kpt. Krzysztof Sobkowicz, dyżurny operacyjny stanowiska kierowania PSP w Opolu.

Wszyscy pasażerowie są narodowości ukraińskiej. Autokar leżał na boku. Jedenaście osób jest poszkodowanych.

- 3 osoby zostały zabrane przez zespoły ratownictwa do szpitala w Nysie, dwie zostały zabrane z miejsca wypadku śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 6 osoby z najmniejszymi obrażeniami mają udzielaną pomoc na miejscu zdarzenia - relacjonuje st. kpt. Sobkowicz.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego wysłało na miejsce zdarzenia autokar zastępczy. Pozostałe osoby zostały przewiezione do szkoły Olszance, a dwóch kierowców pozostało przy pojeździe. Służby postawiły autokar na koła, by sprawdzić, czy nie ma pod nim poszkodowanych.

Pas jezdni w kierunku Wrocławia był blokowany na czas prowadzonych czynności i lądowania LPR. Zastępy straży pożarnej opuściły już miejsce zdarzenia, teren przejmą służby drogowe, które na czas wydobycia pojazdu z rowu będą blokowały przejazd autostradą.

Dodajmy, że autokar ma ukraińskie tablice rejestracyjne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że podróżowało nim łącznie ok. 50 osób, ale część wysiadła w Krakowie. Autokar jechał w stronę Wrocławia.

Do kolejnego wypadku doszło także w Łące Prudnickiej. Zablokowany jest jeden pas ruchu na tracie Prudnik - Głuchołazy tej miejscowości. Przed 7 doszło tam do wypadku. Samochód osobowy zjechał z drogi do rowu i uderzył w przepust wjazdowy na posesję. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja i służby ratownicze są na miejscu, Wprowadzono ruch wahadłowy.

Do dachowania doszło także w Masowie, w powiecie opolskim. Nie znamy jeszcze szczegółów tego zdarzenia. Prosimy kierowców o szczególną ostrożność.
Krzysztof Sobkowicz

Wiadomości z regionu

2019-07-17, godz. 21:30 OSP z Łukowic Brzeskich ma zostać wpisana Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Za kilka miesięcy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może dołączyć kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu brzeskiego. » więcej 2019-07-17, godz. 21:15 Nie dla wszystkich uczniów znalazły się miejsca w opolskich bursach Brakuje miejsc w opolskich bursach. Zwiększona liczba uczniów, którzy pójdą do szkół średnich w Opolu, spowodowała, że nie wszyscy będą mogli uczyć się i mies ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:45 Na topie elektrotechnika, automatyka i informatyka. I tura rekrutacji na Politechnikę Opolską kończy się w poniedziałek Około 1500 kandydatów już zarejestrowało się w bazie rekrutacyjnej Politechniki Opolskiej. Członkowie wydziałowych komisji rekrutacyjnych informują, że chętny ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:15 Nie tylko młodzi i absolwenci szkół wyższych. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonairiuszy Wymagania są duże, ale gratyfikacja może okazać się kusząca. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do podjęcia służby. Trwa nabór w opolskiej jednos ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:46 - Oczekujemy rzetelnej informacji o dostawach brakujących leków - apelują aptekarze - Bezpośredni kontakt z Ministerstwem Zdrowia w sprawie planowania dostaw leków, których brakuje - tego oczekują aptekarze - powiedział w 'Loży Radiowej' Mare ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:12 W Prudniku mniej jest kursów autobusowych, sytuacja ma się poprawić od września [INTERWENCJA] Pogorszyła się dostępność do komunikacji autobusowej w Prudniku. Na mniejszą liczbę kursów skarżą się pasażerowie. Z końcem czerwca, z tamtejszego powiatu wyc ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:45 PMWSZ w Opolu zamknęła nabór Półtora kandydata na jedno miejsce - to poziom zainteresowania studiowaniem od października w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Dzisiaj u ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:15 Opole: Platforma Obywatelska krytykuje zmiany w edukacji, ale chwali Opole Platforma Obywatelska w regionie krytykuje rekrutację do szkół średnich w kraju a jednocześnie chwali Opole za rozwiązanie problemu z naborem podwójnej liczby ... » więcej 2019-07-17, godz. 17:27 DW 405 zablokowana po wypadku. Na miejscu lądował LPR Zablokowana jest droga wojewódzka nr 405, na wysokości Sowina. Około 15:50 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. » więcej 2019-07-17, godz. 17:00 Możliwa kara - nawet 14 tysięcy złotych. Opolska WITD kontrolowała tzw. przewoźników aplikacyjnych Nawet 14 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikom aplikacyjnym, skontrolowanym przez opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. To przewoźnicy-właści ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »