Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-06, 19:59 Autor: Daniel Klimczak

Mateusz Morawiecki zapowiada 5 filarów programu wyborczego Zjednoczonej Prawicy. "Rząd nie jedzie na wakacje"

Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach [fot. Daniel Klimczak]
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada ciężką pracę, aby wywalczyć jak najlepszy wynik w jesiennych wyborach parlamentarnych.
Podczas konwencji programowej w Katowicach, szef rządu przedstawił dziś (06.07) 5 filarów przyszłego programu wyborczego Zjednoczonej Prawicy. To służba zdrowia, edukacja, ochrona środowiska, transformacja energetyki, czy wielkie projekty inwestycyjne.

- Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej, tunel w Świnoujściu, Via Carpatia. Wiele takich projektów cywilizacyjnych mamy na naszej desce kreślarskiej. do odważnych świat należy, ale też fortuna sprzyja odważnym - przekonywał.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, w ostatnich latach zasobność Polaków znacznie się zwiększyła. Ponadto, polska gospodarka coraz bardziej zbliża się do zachodu.

- Biorąc pod uwagę tempo wzrostu, choćby z tego roku, możemy za 8 lat dogonić Włochy, za 10-12 lat dogonić Hiszpanię. Za 13 lat, 14, dogonić Francję. Potem zostaną jeszcze Niemcy, Holandia, już nie tak dużo krajów - zapowiadał.

Premier nawiązywał też do sytuacji w Unii Europejskiej i prób wywierania wpływu przez europejskich decydentów na sytuację wewnętrzną w kraju. Jak dodawał, Polska ma własną drogę naprawy państwa i nikt nie może narzucać jej, jak tego dokonywać.

Szef rządu zapowiada też ciężką pracę rządu w najbliższych miesiącach.

- Rząd nie jedzie na wakacje. Od wczesnego rana do nocy pracujemy, do 13... 12 października, niech będzie 11, bo cisza wyborcza. W sobotę można odpocząć - dodał.

Przypomnijmy, że do jutra (07.07) w Katowicach trwa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy "Myśląc Polska". Podczas 16 sesji i kilkudziesięciu paneli eksperckich, mają zostać wypracowane szczegóły przyszłego programu wyborczego.
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki

Wiadomości z regionu

2019-11-13, godz. 21:00 Degustacja tradycyjnych potraw w nowoczesnym wydaniu. Wystartował "Opolski Bifyj" Uroczystą kolacją degustacyjną na zamku w Mosznej zainaugurowano III edycję festiwalu 'Opolski Bifryj'. Pięciu szefów kuchni przygotowało w sumie pięć tradycyjnych… » więcej 2019-11-13, godz. 20:45 Brzeg szuka pieniędzy na zagospodarowanie wieży ciśnień. Ma już plany na ten obiekt Władze Brzegu wciąż szukają pieniędzy na remont wieży ciśnień przy ulicy Rybackiej. Według planów magistratu, w przyszłości będzie mogło tam powstać na przykład… » więcej 2019-11-13, godz. 20:30 Podzielmy się nie tylko dobrem materialnym. W niedzielę (17.11) Światowy Dzień Ubogich w Opolu Słowa papieża Franciszka 'Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie' i hasło 'Podziel się ciepłem', to będą motywy przewodnie 3. Światowego Dnia Ubogich w… » więcej 2019-11-13, godz. 19:45 Więcej chętnych na radnych wśród młodzieży, niż dorosłych Po raz pierwszy w historii Walce mają młodzieżową radę gminy. To organ doradczy dla rajców gminnych, choć niewykluczone, że za kilka lat ta młodzież zastąpi obecnie… » więcej 2019-11-13, godz. 18:15 Radny Sławomir Batko pyta Urząd Miasta Opola o kostkę z ulicy Krakowskiej - Co się stało ze starą kostką z ulicy Krakowskieje - pyta opolski radny PiS Sławomir Batko w imieniu mieszkańców. Według radnego kostka była w dobrym stanie i… » więcej 2019-11-13, godz. 18:00 Były reprezentant Polski w piłce nożnej skazany za nielegalne składowanie śmieci Sąd odwoławczy w Opolu prawomocnie skazał piłkarza Mariusza Ś., byłego reprezentanta Polski i gracza Ruchu Chorzów, za nielegalne składowanie blisko 300 ton śmieci… » więcej 2019-11-13, godz. 17:47 DK 46 zablokowana po wypadku [AKTUALIZACJA] Uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 46. Między Wrzoskami a Dąbrową w okolicach rozjazdu na Brzeg i Nysę doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów … » więcej 2019-11-13, godz. 17:45 PIP o wypadku uczniów w Brzegu: Doszło do wybuchu gazu, są wątpliwości czy chłopcy pracowali we właściwym zakładzie Wybuch ulatniającego się gazu był przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj (12.11) na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Brzegu. Tak wynika ze wstępnych… » więcej 2019-11-13, godz. 17:04 Jedni owoce, inni sześć łyżeczek cukru. Opolscy studenci mogli się przebadać pod kątem cukrzycy Jest jedną z chorób cywilizacyjnych, a liczba zachorowań na nią na całym świecie rośnie w lawinowym tempie. Cukrzyca, to jedna z najniebezpieczniejszych chorób… » więcej 2019-11-13, godz. 15:45 Prace ekshumacyjne w grobie powstańczym pod Górą św. Anny [ZDJĘCIA] Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzili prace badawcze w starej mogile powstańczej na zboczu Góry św. Anny. Zarośnięte miejsce było od dawna zapomniane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »