Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-30, 17:02 Autor: Wiktoria Palarczyk

Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka

Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Manifestowali radość z posiadania rodziny i ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W Kluczborku już po raz 7. ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W pochodzie wzięło udział kilkaset osób.
- Cieszymy się z każdej jednej osoby - mów ks. Łukasz Waligóra, wikary z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. - W świecie, kiedy coraz częściej jesteśmy przeciwko czemuś i łatwo nam jest być przeciwko czemuś, my chcemy być za czymś. Za darem Bożym, jakim jest życie, bez względu na to w jakiej kondycji jest to życie, w jakim wieku, od poczęcia do naturalnej śmieci jesteśmy za życiem i jego pięknem.

-Dla mnie życie jest największą cennością i wartością. Dlatego tutaj jestem. Uważam, że w tej chwili to, co się dzieje, to jest przerażające, próbuje się człowieka zastąpić Bogiem. Takie spotkania są na czasie. Jesteśmy tutaj po to, żeby okazać swoją radość, dumę z posiadania rodziny, tego, że z rodziny wychodzimy i wobec tego, co się dzieje wokół nas chcemy pokazać, że rodzina jest ważna. Czujemy przywiązanie do tradycji w rodzinie i chcemy swobodnie wychowywać swoje dzieci i o tym dziś głośno mówimy - mówią uczestnicy marszu.

Dodajmy, że marszowi w tym roku towarzyszy piknik rodzinny pod hasłem "Z serca dla serca". Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym dmuchane zamki i warsztaty łucznicze. Na scenie przy kluczborskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wystąpią lokalni artyści, a także zespół ewangelizacyjny "Wyrwani z niewoli". Całość zakończy się plenerowym koncertem uwielbienia.
Marsz Życia i Rodziny w Kluczborku

Wiadomości z regionu

2020-07-10, godz. 20:30 WYBORY 2020: "Bez podziałów, wspólnie dla Polski". Obywatelski wiec poparcia dla Rafała Trzaskowskiego na zakończenie kampanii… Apel o pójście na wybory, głosowanie za demokracją, tolerancją i lepszą Polską wybrzmiały podczas obywatelskiego wiecu dla Rafała Trzaskowskiego na pl. Wolności… » więcej 2020-07-10, godz. 19:30 WYBORY 2020. Podsumowanie kampanii wyborczej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Posłanka Violetta Porowska oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości z Kędzierzyna-Koźla podsumowali kampanię wyborczą przed 2 turą wyborów prezydenckich. Rozdano… » więcej 2020-07-10, godz. 19:20 Groźny wypadek z udziałem motocyklisty w Jełowej na DK 45 Na czas akcji ratunkowej kierowcy muszą się liczyć na tym odcinku drogi z utrudnieniami. To nie jedyne zdarzenie drogowe na opolskich drogach dzisiejszego pop… » więcej 2020-07-10, godz. 19:15 WYBORY 2020: Rafał Trzaskowski w Nysie przekonywał o konieczności zacierania podziałów i zapewniał, że będzie współpracować… Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski odwiedził dziś (10.07) Nysę. W czasie wiecu na placu przy ulicy Piastowskiej, polityk przekonywał do poparcia go przy… » więcej 2020-07-10, godz. 17:00 Uniwersytecki Szpital Kliniczny będzie mieć Centrum Badań i Innowacji. To projekt wart prawie 27 milionów złotych Nowoczesne metody leczenia chorób serca, kręgosłupa i cywilizacyjnych będą opracowywane w Opolu. Dziś (10.07) podpisano umowę między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2020-07-10, godz. 16:30 WYBORY 2020. "To wybory między Polską z Kartą Rodziny a Polską z Kartą LGBT". Przekonują o tym politycy Zjednoczonej P… 'Będziemy pracować na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy do ostatniej minuty kampanii wyborczej'. Przed halą Stegu Arena Opola zapewniali o tym politycy Zjednoczonej… » więcej 2020-07-10, godz. 15:55 WYBORY 2020. "Prezydent Andrzej Duda to dobre zmiany w kraju i dbałość o społeczeństwo". Opolscy parlamentarzyści Prawa… 376 spotkań wyborczych na Opolszczyźnie, 56 tysięcy uściśniętych dłoni, wizyty kandydata, marszałka sejmu oraz ministrów - tak opolscy parlamentarzyści Prawa i… » więcej 2020-07-10, godz. 15:35 Będzie kanalizacja przy popularnym kąpielisku koło Kędzierzyna-Koźla Jeszcze w tym roku zostanie wybudowany kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej w Dębowej, w gminie Reńska Wieś. Dzięki temu czystsze ma być tamtejsze jezioro, które… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Ostatnie ulewy sprzyjały Turawie. Więcej wody, to mniejsze ryzyko sinic Kwitnie czy nie? Niemal co roku woda jezior turawskich zmienia kolor i pojawiają się w niej sinice. Władze gminy przekonują, że woda tego lata jest dobra do kąpieli… » więcej 2020-07-10, godz. 15:00 23 lata temu Opole nawiedziła powódź tysiąclecia Mijają 23 lata od powodzi tysiąclecia w Polsce. 10 lipca 1997 o godzinie 5 rano wielka woda zaczęła podtapiać lewobrzeżną część Opola, wyspę Bolko z zoo, Pasiekę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »