Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-30, 17:02 Autor: Wiktoria Palarczyk

Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka

Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kluczborka [fot. Wiktoria Palarczyk]
Manifestowali radość z posiadania rodziny i ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W Kluczborku już po raz 7. ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W pochodzie wzięło udział kilkaset osób.
- Cieszymy się z każdej jednej osoby - mów ks. Łukasz Waligóra, wikary z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. - W świecie, kiedy coraz częściej jesteśmy przeciwko czemuś i łatwo nam jest być przeciwko czemuś, my chcemy być za czymś. Za darem Bożym, jakim jest życie, bez względu na to w jakiej kondycji jest to życie, w jakim wieku, od poczęcia do naturalnej śmieci jesteśmy za życiem i jego pięknem.

-Dla mnie życie jest największą cennością i wartością. Dlatego tutaj jestem. Uważam, że w tej chwili to, co się dzieje, to jest przerażające, próbuje się człowieka zastąpić Bogiem. Takie spotkania są na czasie. Jesteśmy tutaj po to, żeby okazać swoją radość, dumę z posiadania rodziny, tego, że z rodziny wychodzimy i wobec tego, co się dzieje wokół nas chcemy pokazać, że rodzina jest ważna. Czujemy przywiązanie do tradycji w rodzinie i chcemy swobodnie wychowywać swoje dzieci i o tym dziś głośno mówimy - mówią uczestnicy marszu.

Dodajmy, że marszowi w tym roku towarzyszy piknik rodzinny pod hasłem "Z serca dla serca". Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym dmuchane zamki i warsztaty łucznicze. Na scenie przy kluczborskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wystąpią lokalni artyści, a także zespół ewangelizacyjny "Wyrwani z niewoli". Całość zakończy się plenerowym koncertem uwielbienia.
Marsz Życia i Rodziny w Kluczborku

Wiadomości z regionu

2019-08-24, godz. 17:28 Mieszkańcy Górek w gminie Prószków chcą autobusów opolskiego MZK Do tej pory w Górkach kursowały autobusy PKS i mali prywatni przewoźnicy, ale przejazdów było niewiele. Według wstępnych założeń, trasę miałaby objąć linia nr ... » więcej 2019-08-24, godz. 16:28 Oleskie specjały mleczne, kultura, sport i rekreacja. Radio Opole znów w podróży! [ZDJĘCIA] Plenerowe Radio Opole dotarło do Olesna. Już w poranku mówiliśmy o walorach tego miasta. Z oleskiego rynku nadawaliśmy Samorządową Lożę Radiową i program Ze z ... » więcej 2019-08-24, godz. 15:41 Coraz więcej dzieci w wieku 6-15 lat ma problemy z wadą postawy. Akcja na opolskim rynku Wady postawy to coraz powszechniejszy problem zdrowotny u dzieci. Wychodząc temu naprzeciw, na opolskim rynku za ratuszem, fizjoterapeuci szpitala Vital Medic ... » więcej 2019-08-24, godz. 14:20 Żniwne korony, biesiady, koncerty i zabawy do rana. Dożynkowy weekend na Opolszczyźnie W sobotę ale i w niedzielę wielu rolników z Opolszczyzny podziękuje za tegoroczne plony. Będą msze święte, jak też atrakcje dla mieszkańców i zaproszonych goś ... » więcej 2019-08-24, godz. 14:18 Trwają Brzeskie Dni Fantastyki. Atrakcje dla każdego pokolenia [ZDJĘCIA] Prelekcje, spotkania autorskie, a także stoiska z grami. To wszystko czeka na odwiedzających Brzeskie Dni Fantastyki, których kulminacja przypada dziś (24.08) ... » więcej 2019-08-24, godz. 09:38 Aktywizują osoby bezrobotne. Centrum Re-Start, działające przy MOPR w Opolu prowadzi program reintegracji społeczno-za ... Pierwsza edycja tego unijnego programu już się zakończyła, kolejne w planach. Są wymierne efekty pomocy osobom, które mają problemy z odnalezieniem się na ryn ... » więcej 2019-08-24, godz. 07:41 Samorządy stawiają tężnie solankowe. Jest na to zapotrzebowanie społeczne Tężnie solankowe, które wybudowano ostatnio w kilku miastach Opolszczyzny, stały się lokalnymi atrakcjami. Powstały m.in. w Tarnowie Opolskim, Głubczycach i K ... » więcej 2019-08-23, godz. 21:15 W brzeskim szpitalu wznawia działalność Oddział Intensywnej Terapii W Brzeskim Centrum Medycznym otwarto zmodernizowany Oddział Intensywnej Terapii. Zakupiono dodatkowe specjalistyczne łóżka i nowoczesny sprzęt. To ma sprawić, ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Bus PiS w trasie: mieszkańców Kluczborka i Olesna interesuje obwodnica i województwo częstochowskie Obwodnica Kluczborka i powstanie województwa częstochowskiego - to były tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Kluczborka i Olesna, którzy spotkal ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Opolska Wojewódzka Komenda OHP zajęła 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu. "To wyznacznik naszej pracy" Ochotnicze Hufce Pracy nie tylko wspierają w procesie kształcenia, wychowania, czy integracji młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym. Stwarzają też warunk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »