Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-20, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Część brzeskich radnych chce, by sesje trwały krócej. Ma w tym pomóc rezygnacja z odczytywania interpelacji

Rada miejska Brzegu [fot. UM Brzeg]
Rada miejska Brzegu [fot. UM Brzeg]
Brzescy radni miejscy zbyt długo zgłaszają interpelacje i należy to skrócić. Z takim wnioskiem wystąpiła podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Platformy Obywatelskiej.
- Chodzi o to, by interpelacje były składane na piśmie, a do wiadomości rady przedstawiano jedynie ogólny zarys, czego ona dotyczy - wyjaśnia wnioskująca radna Renata Listowska. Jak dodaje, obecnie część radnych wykorzystuje ten punkt obrad do niepotrzebnej, jej zdaniem, demagogii.

- Nie ma potrzeby, aby odczytywać na sesji interpelacje, które mają niekiedy po kilka stron i zawierają też dużo różnego rodzaju uwag uszczypliwych, co wprowadza niemiłą atmosferę. Ja się w takich sytuacjach czuję niekomfortowo - dodaje.

Przewodniczący brzeskiej rady miejskiej Jacek Niesłuchowski zauważa, że dotychczas niejednokrotnie próbował dyscyplinować radnych, by ci ograniczali czas swoich wystąpień, jednak nie jest to łatwe. Zdaniem przewodniczącego, odczytywanie całej treści interpelacji nikomu nie służy.

- Odnoszę nieodparte wrażenie, że ta magia kamer na radnych działa. Odczytywanie przez nich publicznie na sesji interpelacji podczas gdy one, zgodnie z przepisami są umieszczone na stronie biuletynu informacji publicznej, no, nie ma to sensu. To ewidentnie wpływa na długość obrad, często te interpelacje się pokrywają - wyjaśnia.

Dodajmy, że sesje rady miejskiej w Brzegu potrafią trwać wiele godzin. Ostatnie obrady rozpoczęto o 09:00 i zakończyły się one po 23:00.
Renata Listowska
Jacek Niesłuchowski

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 12:00 NIK ujawniła braki w psychiatrii dzieci i młodzieży, również na Opolszczyźnie. Czy pomoże nowy program resortu … Jeden psychiatra dla dzieci i młodzieży na 40 tysięcy osób małoletnich przypada w województwie opolskim. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wyglądała… » więcej 2020-09-18, godz. 11:00 Raport MZ: 19 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (18.09) o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 19 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-18, godz. 10:45 "Zaczynamy działać". Partia Pawła Kukiza już działa oficjalnie. Gość Radia Opole Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K'15. Robert Tistek, szef struktur stowarzyszenia Kukiz'15 w regionie powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-18, godz. 09:45 Koronawiurs w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażony jest jeden z podopiecznych. Kolejne cztery osoby mają już objawy, które… » więcej 2020-09-18, godz. 08:15 OIOM w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu utrzymany dla pacjentów z COVID-19 i niezakażonych Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i 'niecovidowych' oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia… » więcej 2020-09-17, godz. 20:48 Pierwsi kandydaci do służby pojawili się w Wojskowym Centrum Rekrutacji uruchomionym w Opolu Wojskowe Centrum Rekrutacji rozpoczęło działalność na Opolszczyźnie. Pierwszą tego typu jednostkę utworzono przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu… » więcej 2020-09-17, godz. 20:45 Raport dnia: kluczborski i głubczycki na liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Mamy 19 nowych przypadków… Na Opolszczyźnie potwierdzono dzisiaj (17.09) dziewiętnaście nowych przypadków koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o… » więcej 2020-09-17, godz. 19:11 81. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę. Opolanie upamiętnili ofiary tych czasów [ZDJĘCIA] 81 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Opolskie uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza święta w katedrze, następnie uczestnicy przemaszerowali… » więcej 2020-09-17, godz. 18:30 Szczątki pięciu osób odnaleziono na polu jednego z mieszkańców Nogowczyc. "Mamy pewność, że byli to w większości… Szczątki pięciu osób, poległych w momencie wkroczenia Armii Czerwonej na teren gminy Ujazd odnaleziono w Nogowczycach. Badania archeologiczne prowadziła pracownia… » więcej 2020-09-17, godz. 18:15 5 lat więzienia za śmierć noworodka. Skazana matka, która urodziła w toalecie, dziecko utopiło się Na 5 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu 25-letnią Sabinę W. za to, że po porodzie zostawiła swoje dziecko w toalecie, noworodek utopił się. Do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***