Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-20, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Część brzeskich radnych chce, by sesje trwały krócej. Ma w tym pomóc rezygnacja z odczytywania interpelacji

Rada miejska Brzegu [fot. UM Brzeg]
Rada miejska Brzegu [fot. UM Brzeg]
Brzescy radni miejscy zbyt długo zgłaszają interpelacje i należy to skrócić. Z takim wnioskiem wystąpiła podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Platformy Obywatelskiej.
- Chodzi o to, by interpelacje były składane na piśmie, a do wiadomości rady przedstawiano jedynie ogólny zarys, czego ona dotyczy - wyjaśnia wnioskująca radna Renata Listowska. Jak dodaje, obecnie część radnych wykorzystuje ten punkt obrad do niepotrzebnej, jej zdaniem, demagogii.

- Nie ma potrzeby, aby odczytywać na sesji interpelacje, które mają niekiedy po kilka stron i zawierają też dużo różnego rodzaju uwag uszczypliwych, co wprowadza niemiłą atmosferę. Ja się w takich sytuacjach czuję niekomfortowo - dodaje.

Przewodniczący brzeskiej rady miejskiej Jacek Niesłuchowski zauważa, że dotychczas niejednokrotnie próbował dyscyplinować radnych, by ci ograniczali czas swoich wystąpień, jednak nie jest to łatwe. Zdaniem przewodniczącego, odczytywanie całej treści interpelacji nikomu nie służy.

- Odnoszę nieodparte wrażenie, że ta magia kamer na radnych działa. Odczytywanie przez nich publicznie na sesji interpelacji podczas gdy one, zgodnie z przepisami są umieszczone na stronie biuletynu informacji publicznej, no, nie ma to sensu. To ewidentnie wpływa na długość obrad, często te interpelacje się pokrywają - wyjaśnia.

Dodajmy, że sesje rady miejskiej w Brzegu potrafią trwać wiele godzin. Ostatnie obrady rozpoczęto o 09:00 i zakończyły się one po 23:00.
Renata Listowska
Jacek Niesłuchowski

Wiadomości z regionu

2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka świadków potrącenia rowerzysty w Opolu Opolscy policjanci poszukują świadków potrącenia rowerzysty. Do wypadku doszło 15 października na skrzyżowaniu ulic Niemodlińskiej i Styki w Opolu. » więcej 2019-10-21, godz. 13:00 Strzelce Opolskie: kieszonkowcy w natarciu. Uważajmy w czasie zakupów! Kieszonkowcy rozpoczynają sezon. Korzystają z naszego zaaferowania zakupami zniczy, stroików i chryzantem. Coraz częściej niestety okazuje się, że nie możemy ... » więcej 2019-10-21, godz. 11:15 Kręcą film o Kędzierzynie-Koźlu. Ma pokazać najciekawsze zakątki miasta Kędzierzyn-Koźle będzie mieć swój klip promocyjny. Pierwszy klaps na planie filmowym już padł. Produkcja ma być gotowa pod koniec roku. Nakręcony zostanie 2-m ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:35 Wypadek na autostradzie A4. Na 256 kilometrze lądował helikopter LPR [AKTUALIZACJA] Do zdarzenia doszło przed godziną 9:00 między węzłami Krapkowice a Kędzierzyn-Koźle. » więcej 2019-10-21, godz. 10:30 Czysty Region podnosi opłaty. Od 1 stycznia więcej zapłacimy za odbiór śmieci Od nowego roku mieszkańcy 11 opolskich gmin zapłacą więcej za odbiór śmieci. Związek Międzygminny Czysty Region podniósł stawki. Powodem są coraz wyższe koszt ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »