Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-20, 11:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

"Jak w niedzielę przychodzimy do Pana Jezusa, tak On odwiedza nas dziś z rewizytą". Katolicy świętują uroczystość Bożego Ciała

Procesja Bożego Ciała w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Procesja Bożego Ciała w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Procesja Bożego Ciała w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Procesja Bożego Ciała w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Wierni wyjdą dziś (20.06) na ulice, by w procesjach modlić się i dać świadectwo wiary. Uroczystość Bożego Ciała, którego pełna nazwa brzmi Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiego obchodzi się w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej, w tym roku 20 czerwca. To właśnie podczas ostatniej wieczerzy w wieczerniku, która odbyła się w Wielki Czwartek Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii ofiarując swoje mistyczne Ciało i Krew. Dziś po liturgii eucharystii nastąpi procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich odmówione zostaną modlitwy, a kapłan przeczyta ewangelię. Na zakończenie procesji ksiądz udzieli wiernym błogosławieństwa.
- "Zagrody nasze widzieć przychodzi, jak się Jego dzieciom powodzi" podpowiada nam jedna z pieśni liturgicznych śpiewanych podczas procesji Bożego Ciała. Tak, jak my przychodzimy do Pana Jezusa w niedzielę, żeby uczestniczyć we mszy świętej, by się z nim spotkać, być z nim i usłyszeć słowo Boże i przyjąć go w komunii świętej, tak Pan Jezus raz w roku przychodzi z rewizytą do naszych zagród. Może niekoniecznie do każdego mieszkania, ale przechodzi między domami, miejscami naszej pracy i tam zatrzymuje się, a my mamy możliwość z nim być i posłuchać jego słów, kiedy jest czytana ewangelia - wyjaśnia ks. dr Damian Jurczak, proboszcz parafii św. Mikołaja w Kopernikach.

Dzisiaj w związku z procesjami poszczególne ulice w wielu miastach regionu będą zamknięte. Warto zaznaczyć, że dziś po raz 10. w Opolu odbędzie się koncert uwielbienia. Na scenie plenerowej w parku na osiedlu Armii Krajowej zaśpiewa ponad 100 chórzystów. Początek tego wydarzenia o godzinie 19.00. Radio Opole objęło koncert patronatem medialnym.
ks. dr Damian Jurczak

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 13:30 IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla czterech województw. W kolejnych siedmiu występują o ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 Wybory nowego rektora Politechniki Opolskiej odbędą się we wrześniu We wrześniu odbędą się wybory uzupełniające rektora Politechniki Opolskiej - wynika z opublikowanego na stronie uczelni terminarza wyborów. Według dokumentu, ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:04 Kolejarze modernizują przejazdy na linii z Brzegu do Nysy. Są utrudnienia dla kierowców i zmiany dla pasażerów PKP Ruszyły (19.08) prace na linii kolejowej nr 288 z Brzegu do Nysy. Dzięki pieniądzom z ogólnopolskiego programu przejazdowego, zmodernizowanych zostanie 5 prze ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:30 "Postaramy się powalczyć o więcej niż jedno miejsce w parlamencie". Paweł Kampa z SLD o wyborczych planach - Takie słowa publicznie nie powinny padać - powiedział w 'Poglądach i Osądach' Paweł Kampa. » więcej 2019-08-20, godz. 12:00 Wybory parlamentarne: Janusz Kowalski o trudnej sytuacji Opolszczyzny. "Debata powinna być poświęcona ważnym tematom" - Jestem członkiem rady programowej PiS, startuję z poparciem ministra Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego - wyjaśniał w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole J ... » więcej 2019-08-20, godz. 10:51 Prawo i Sprawiedliwość inauguruje kampanię wyborczą w powiatach. Mobilny billboard wyjechał w trasę Nowy mobilny billboard Prawa i Sprawiedliwości wyjechał w teren. Pierwszym punktem na jego trasie jest powiat krapkowicki. » więcej 2019-08-20, godz. 10:47 Kandydaci komitetu PSL-Koalicja Polska zaprezentowali w Opolu pierwsze punkty programu wyborczego Oficjalnie ruszyła opolska kampania wyborcza komitetu PSL-Koalicja Polska. Jak już informowaliśmy, jedynką na liście jest Paweł Kukiz, drugie miejsce przypadł ... » więcej 2019-08-20, godz. 09:34 "Kapitan Borchardt" na pełnym morzu. Młodzi żeglarze z Opolszczyzny ruszyli w rejs po Bałtyku Żaglowiec 'Kapitan Borchardt' jest już na pełnym morzu, a na jego pokładzie 18 młodych żeglarzy z Opolszczyzny. Według wskazań radaru statek płynie w kierunku ... » więcej 2019-08-20, godz. 08:56 Kontrola KAS na A4. Przewoźnikowi grozi wysoka kara Nawet 40 tysięcy złotych kary grozi przedsiębiorcy-przewoźnikowi, który organizował transport smarów zatrzymany przez opolskich mundurowych Krajowej Administr ... » więcej 2019-08-19, godz. 21:00 Utrudnienia dla kierowców w ścisłym centrum Opola. Drogowcy we wtorek rozpoczną remont ulicy Książąt Opolskich We wtorek (20.08) rozpocznie się remont ulicy Książąt Opolskich w ścisłym centrum Opola. Drogowcy muszą wymienić nawierzchnię asfaltową ze względu na jej fata ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »