Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-18, 19:46 Autor: Katarzyna Doros

"Przez trzy lata byli najmłodszym rocznikiem w szkole". Absolwenci PG IX w Opolu już dziś (18.06) odebrali świadectwa

Absolwenci PG IX odebrali świadectwa [fot. Katarzyna Doros]
Absolwenci PG IX odebrali świadectwa [fot. Katarzyna Doros]
Absolwenci PG IX odebrali świadectwa [fot. Katarzyna Doros]
Absolwenci PG IX odebrali świadectwa [fot. Katarzyna Doros]
Absolwenci PG IX odebrali świadectwa [fot. Katarzyna Doros]
Absolwenci PG IX odebrali świadectwa [fot. Katarzyna Doros]
Gimnazja kończą swoją historię. 60 tegorocznych absolwentów opolskiej 9. odebrało już dziś (18.06) świadectwa ukończenia szkoły, pożegnało swoich nauczycieli i przywitało wakacje. Przypomnijmy, od września zakończy się proces wygaszania gimnazjów, a docelowa struktura systemu edukacji obejmie 8-letnią szkołę podstawową.
- Było to pierwsze gimnazjum, które powstało przy liceach tutaj w Opolu, i jedno z pierwszych w Polsce. Trochę go będzie szkoda. Naszych uczniów żegnam z sentymentem - mówi Joanna Raźniewska, dyrektor placówki. - Przez ostatnie trzy lata ci uczniowie zawsze byli tym najmłodszym rocznikiem w naszej szkole, nie mieli swoich młodszych kolegów i kończą historię tej szkoły. Kończą gimnazjum, kończą kolejny etap edukacji. Czerwone paski na świadectwach ma większość, a bardzo dużo naszych absolwentów ma średnią powyżej 5.0. Oni mają fantastyczne osiągnięcia w konkursach wojewódzkich, konkursach przedmiotowych, turniejach, olimpiadach i w sporcie.

- Cieszę się, że skończyłam gimnazjum, miałam cudowną klasę, ale teraz idziemy do liceum, będziemy się rozwijać dalej - mówi Aleksandra Orlikowska, tegoroczna absolwentka Publicznego Gimnazjum nr 9 z oddziałami dwujęzycznymi w Opolu. - Nareszcie! Tyle się wydarzyło w ciągu jednego roku. Myślałam, że wystarczy tylko to, że my kończymy gimnazjum, a tu nie, nie. Były strajki, podwójny rocznik, nie wiem czy dostanę się do liceum, do którego chcę. Myślę, że wszyscy jednak sobie poradziliśmy i nie było źle. Wszyscy pracowaliśmy przez trzy lata na to świadectwo. Szkoła, do której się dostanę zweryfikuje to, czy to było dobre świadectwo, czy nie.

- Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwa, że przychodzą wakacje, ale czuję się też trochę smutna, że szkoła się kończy. Moje świadectwo wyszło bardzo dobrze, są powody do szczęścia. Najtrudniejsza była zdecydowanie matematyka no i polski był surowo oceniany - dodaje Aleksandra Ciasnocha.

Przed opolskimi uczniami teraz ponad dwa miesiące wakacji. Ósmoklasistów i absolwentów III klas gimnazjalnych czeka jeszcze rekrutacja do szkół średnich. Wszyscy uczniowie do szkolnych ławek wrócą 2 września.
koniec roku1
koniec roku2

Wiadomości z regionu

2019-10-20, godz. 21:28 Goście Niedzielnej Loży Radiowej podsumowali wybory parlamentarne W wyborach wzięło udział blisko 63% uprawnionych do głosowania. Na Wiejskiej w Warszawie znalazł się cały przekrój politycznych sympatii Polaków. Studio Radia ... » więcej 2019-10-20, godz. 21:14 Utrudnienia na Opolskiej w Krapkowicach. W poniedziałek (21.10) rozpoczyna się remont Uwaga kierowcy, od 21 października trzeba się liczyć z utrudnieniami na ul. Opolskiej w Krapkowicach. Zaczyna się remont odcinka od wjazdu ze strony Gwoździc ... » więcej 2019-10-20, godz. 18:04 Wypadek w Opolu. Osobówka wjechała pod pociąg pospieszny Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem doszło w Opolu, w dzielnicy Malina, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Adama. » więcej 2019-10-20, godz. 17:42 Jarmark Produktów Tradycyjnych i Regionalnych. Smaki regionu można poznać w Mosznej Sery, dżemy, nalewki, ciastka, słodycze i wiele innych, wytwarzanych na Opolszczyźnie przysmaków, można dzisiaj (20.10) skosztować w zamku w Mosznej. Na Jarma ... » więcej 2019-10-20, godz. 17:21 Dwa wypadki z udziałem motocyklistów Do pierwszego wypadku doszło przed 15:00 w miejscowości Ścigów niedaleko Krapkowic. Tam motocyklista zderzył się z osobówką. Kierowca motoru został zabrany do ... » więcej 2019-10-20, godz. 14:40 Najlepsze opolskie rękodzieło znajdziesz dzisiaj w "Wytwórni". Trwają targi w CWK Świece, miody, swetry, Przytulanki dla najmłodszych, stroiki i inne ręcznie wykonane drobiazgi można znaleźć na targach manufaktur „Wytwórnia”, które odbywają ... » więcej 2019-10-20, godz. 14:15 Brzeg: 7-miesięczne dziecko poparzone kawą W jednym z mieszkań w Brzegu doszło do poparzenia niemowlaka. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem LPR. » więcej 2019-10-20, godz. 11:05 "Siła wieku w człowieku". Dzisiaj (20.10) obchodzimy Europejski Dzień Seniora Obecnie na świecie żyje ponad 600 mln osób powyżej 60. roku życia. W Polsce w 2018 było ich 9,5 miliona. » więcej 2019-10-20, godz. 09:39 Wypadek na autostradzie A4, na 232 kilometrze. Lądował helikopter LPR Do zdarzenia doszło o godzinie 7:11 między węzłami Opole Zachód i Opole Południe - w kierunku na Katowice. » więcej 2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »